Jaki player .mkv do telewizora CRT ?

PeterMac

New member
Bez reklam
Panowie to ze obraz bedzie skalowany z mkv do 576 to nie oznacza ze jakość obrazu nie bedzie lepsza jak z DVD czy tym bardziej z marnego avika, gwarantuje ze bez problemu da sie zauważyc różnice tym bardziej na 32calach podpiętych po komponencie.
Nawet dam takie porównanie z telewizją cyfrową chyba nie powiecie ze na dobrym CRT nie widzieliscie róznicy miedzy kanałem SD a kanałem HD roznice widać bez większego problemu.
Tym bardziej ze teraz jest czas kontenera MKV i plików HD a kto by sie teraz bawił w jakies rozmazane AVI a fujj :)
 
Ostatnia edycja:

Klisman1987

New member
Mała poprawa jakości będzie ale tak jak ktoś już napisał czy to ma sens ściąganie bardzo dużych plików tylko po to by zobaczyć niewiele więcej od dobrego dvd ? Moim zdaniem nie warto.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
no wielkich róznic miedzy DVD a MKV 1080 nie ma sie co spodzieać na CRT to sie zgodze ale zawsze bedzie troche lepiej :) a rozmiar pełnego DVD przeważnie wynosi tyle ile dobry MKV 1080 no moze troszke wiecej ale warto choćby na przyłość jak podepniesz LCD.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dwie sprawy :
1. Dobre mkv 1080p to często dużo większy plik niż DVD...
2. A o takich TV jak np. Philips 32PW 9551 Państwo słyszeliście - posiada wejście HDMI i komponent.

Cytat z postu forumowicza OmeN2501 :
"Telewizor wczoraj dotarl do mnie do domu, glownie filmy z komputera ogladam wiec polaczylem go kablem DVI - HDMI (10m najtanszy z allego - zadnych problemow) no i zapuscilem sobie filmek w formacie 720p... jakosc po prostu urywa glowe! Chwilke sie pobawilem w menu serwisowym zeby popodciagac niektore rzeczy ale wiekszych problemow nie bylo.
Telewizor jak na swoja cene wyswietla po prostu rewelacyjnie, gleboka czern, dobry kontrast, naturalne zywe kolory (tu po poprawkach ). Napatrzylem sie w sklepach na wiele roznych swiecidelek i jako grafik dosyc krytycznie wylapuje wszystkie niedociagnieca, ale wiezcie mi - obraz HD czy nawet dobrej jakosci divx'ow zabija.

Oczywiscie tv ma swoje wady. No wlasciwie to jedna na razie wylapalem. Bialy kolor nie jest idealnie bialy i jednolity jak sie zapusci testowy bialy ekran. Aczkolwiek nie widac tego zupelnie przy ogladaniu filmow czy graniu, bo roznice w odcieniach sa bardzo subtelne. NIe zmienia to faktu ze bialy nie do konca jest bialy

Moge tego philipsa polecic kazdemu z czystym sumieniem - znajomym poprostu szczeka opadla na Matrixie HD. Za ta cene, w tym rozmiarze nie ma na rynku nic lepszego"

Oczywiście czasy świetności tego TV już przeminęły a i cytowany post nie jest pierwszej młodości, ale świadczy o tym, że produkowane były dobrze wyposażone TV CRT obsługujące rozdzielczość HD.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
wiesz co oznacza hd ready?zdolnośc do przyjęcia i wyświetlenia formatu hd...jedyne minimum to rozdzielczość pozioma 720 linii - to jedyny warunek jaki musi byc spełniony by miec to logo

ten philips tego nie posiada - owszem przy połączeniu z komputerem moglibyśmy okreslić fizyczna ilość punktów na ekranie(mimo możliwości wyświetlania różnych rozdzielczości przez CRT ich ilość punktów ekranu oferująca najwyższą ostrośc równiez jest ograniczona) - tego w tym cytowanym przez ciebie opisie brak (tylko tyle że podłączył i obejrzał film - nie sprawdzał odwzorowania pikseli na ekranie)

dochodzimy do największego bubla w tym momencie - obraz wysyłany cyfrowo zawsze będzie wyższej jakości niz obraz przesyłany analogowo (dla tej samej rozdzielczości) bo nie będziemy mieli wszelkich zakłóceń jakie wpływaja na kable tuner czy układy przetwarzające oraz czesto konwersji analog cyfra analog
ot i cały bajer

miałem monitor 17" CRT samsunga - jego rozdzielczością "natywną" było 1280x1024 przy 85Hz...jednak dzieki zabawom riva tuner potrafił działac w tej rozdzielczości w 99Hz a jego max przy 60Hz osiągnęło 2048x1536...
a jak full hd na nim wyglądało!! miód - jednak nie ta ostrośc co przy byle lcd

no ale pisze to z perspektywy crt - a co będzie na plaźmie?

każdy kto choc troszke siedział i kalibrował sobie monitor crt dobrze wie o czym mówię...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dwie sprawy : 2. A o takich TV jak np. Philips 32PW 9551 Państwo słyszeliście - posiada wejście HDMI i komponent.

Co nie zmienia faktu, że przy wyświetlaniu materiału HD jest 50-herzowy (ma tylko tzw. podwójne linie, czyli złudzenie 100 Hz) i o prawdziwym obrazie HD można na nim zapomnieć. HDMI to tylko bajer, notabene w jakiejś "draftowej" specyfikacji. A poza tym to konstrukcja sprzed pięciu lat, czyli przy obecnym postępie technologii sprzed wieku...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście macie panowie rację, zresztą napisałem, że ten TV jest wiekowy, ale ktoś wcześniej pisał, że TV CRT w wejściem componetnt praktycznie nie było....Swego czasu oglądałem filmy na tym konkretnym modelu i wyglądało to bardzo ładnie! Oczywiście nijak ma się do obecnego obrazu 1080p na odpowiednim TV, ale kiedyś nie było tak źle!
Z innej strony rzecz ujmując nie wszystko co jest z poprzedniej epoki musi być złe i kiepskiej jakości. Mam nagrania VHS, które filmowałem 20 lat temu i wcale tak źle obecnie na plazmie nie wyglądają....
Pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
wiatrak czy patrzysz co czytasz?bardzo ale to bardzo mało tv CRT posida component....
Nie patrze co czytam, ale widzę co czytam.
Mam component z tyłu telewizora...
Telewizor autora wątku ma wejście komponent, wobec czego odtwarzacz z takim wyjściem jest dla niego jak najbardziej odpowiedni.
Jeśli ktoś jakość obrazu sprowadza tylko do rozdzielczości, to nie mamy o czym rozmawiać. ;)
A polecanie komuś w dzisiejszych czasach zakup czegokolwiek do divixów to już szczyt bezczelności. Rozumiem, że gdy kol. BTC5 zakupi sobie za jakiś czas wyświetlacz full HD do taki dobry doradca od divixów odkupi od niego kupę złomu do ich odtwarzania? I podaruje mu czas poświęcony na "nabycie" divixów, aby je zamienić na .mkv? :) Osobiście uważam, że lepiej jest wydać 500 PLN, niż wyrzucić 150 PLN...

wiesz co oznacza hd ready?zdolnośc do przyjęcia i wyświetlenia formatu hd...jedyne minimum to rozdzielczość pozioma 720 linii - to jedyny warunek jaki musi byc spełniony by miec to logo...

Rozdzielczość pionowa (ilość linii) o tym że coś jest HD Ready decyduje, nie rozdzielczość pozioma. Chyba lepiej mieć 720 linii niż 576? ;)

bo nie będziemy mieli wszelkich zakłóceń jakie wpływaja na kable tuner czy układy przetwarzające...

A co w połączeniu komponent ma do roboty tuner? ;)
 

pkomp

New member
to dobrze że widzisz - jak autor ma to niech się cieszy bo bardzo ale to bardzo mało crt posiada component(szkoda że nie napisał jaki to model)

niestety co do jakości to nie tylko rozdzielczość ale również kolory i wpływ zakłóceń(ale tyczy się to tylko połączeń analogowych) - widzę że może widzisz co czytasz gorzej ze zrozumieniem - nie component ma wpływ na tuner a zakłócenia które maja wpływ na kable, połączenia (component,composite,vga,scart), tuner i inne układy analogowe...a pamiętaj że component to połączenie analogowe i od bardzo wielu elementów zalezy jaka będzie jakość - szczególnie od przetworników DA w takim odtwarzaczu
oczywiście przy hdmi to wszystko nie ma znaczenia a jedynym problemem może być rozdzielczość

sory chodziło mi o pionową - ot szczegół - i lepiej mieć 1080 a to dlatego że 720 nie istnieje na rynku od lat tylko jakis niekompatybilny bubel 1366x768 nie potrafiący nic wyświetlić porządnie

masz rację co do sprzętu - jak miałbym kupowac to coś co przynajmniej starczy na jakiś czas a nie co będzie się nadawało do wymiany odrazu przy kupnie tv

tym bardziej że takie smieci jak divx to połowa nowych telewizorów odtwarza bezproblemowo a nowe samsungi nawet spora część mkv łykają
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Nie patrze co czytam, ale widzę co czytam.

Telewizor autora wątku ma wejście komponent, wobec czego odtwarzacz z takim wyjściem jest dla niego jak najbardziej odpowiedni.
Jeśli ktoś jakość obrazu sprowadza tylko do rozdzielczości, to nie mamy o czym rozmawiać. ;)
A polecanie komuś w dzisiejszych czasach zakup czegokolwiek do divixów to już szczyt bezczelności. Rozumiem, że gdy kol. BTC5 zakupi sobie za jakiś czas wyświetlacz full HD do taki dobry doradca od divixów odkupi od niego kupę złomu do ich odtwarzania? I podaruje mu czas poświęcony na "nabycie" divixów, aby je zamienić na .mkv? :) Osobiście uważam, że lepiej jest wydać 500 PLN, niż wyrzucić 150 PLN...
lepiej bym tego nie ujął hehe popieram w 100%
 

BTC5

New member
Popcorn Hour ze względów finansowych na razie odpuszczę, zainteresowała mnie Ariva HDplayer 150 DVD i chyba na to się zdecyduję.
 
Do góry