Jaki Philips cenowo EX500 sonego a lepszy??

tatu

New member
Jak w temacie jesli ktoś orientuje się w TV Philipsa to może jest zorientowany jakie modele odpowiadają klasie cenowej np. sony ex500 a są być moze lepsze pod względem jakości obrazu ( funkcja internetu nie jest wymagana)
 

Dig Dug

New member
Ja w drodze eliminacji doszedłem do wniosku, że albo Sony EX500, albo Philips 7605. Oba wyświetlały taki sam obraz SD analog i bawiłem się nimi bardzo długo. Wyzerowałem ustawienia i potem zmieniałem co chciałem. Wydawało mi się, że Philips tak jakby ciut lepiej, ale w sklepie Philips miał widoczny clouding (widoczne to było w normalnym obrazie) + problemy z oprogramowaniem (dziwne wyłączanie się) + brak tunera dvb-t HD (jak dadza za 1-2 lata TVP HD to nie pójdzie) i cena wyższa o 500 zł.
Sprawdziłem jak Sony wyswietla dvb-t i kupiłem finalnie EX500 i jestem bardzo zadowolony, bo nie wydałem dużo, a obraz DVB-t naprawdę super.

Więc jak się zastanawiasz co ma być zamiast EX500 to tylko Philips 7605, ma tak samo jak Sony matową matrycę.
 

krzysiekstil

New member
pozwólcie Koledzy że również skorzystam z waszej wiedzy technicznej i praktycznej i zapytam : lcd w rozmiarze 37 cali ( więcej gabarytowo mnie nie puszcza ) oglądanie z ok 3 m na wprost bądz pod lekkim katem , będzie wisiał na ścianie , pokój 4x4 jasny słońce może do południa lekko padać na tv, , na dzień dzisiejszy 80 % tnk zwykla ale będzie najprawdopodobniej zmiana na coś z hd , plus dvd, zdjecia , filmy z pena , a więc wymogi standardowe, co do internetu to raczej bede korzystał z kompa, ale tego typu dodatki jak dvbt mile widziane tak na przyszłość , interesuje mnie lcd oferujacy dobrą jakośc i barwę obrazu ( dla sygnału jak wyżej ) , dobre kąty oglądania ,nie odstraszający dzwięk, dobre skalowanie obrazu , brak konieczności wgrywania jakichś nowych oprogramowań , dokonywania jakichś skomplikowanych ustawień bo tu cieńko u mnie z umiejętnościami. nie będzie służył do gier , Przyglądałem się jako laik modelom : panasonic txl g20, panasonic s20, sony ex500, philips 7605. Który zdaniem Kolegów tv spełniałby moje potrzeby . Moje spostrzeżenia tylko co do estetyki i jakości wykonania : panasoniki i sony - porządnie a philips robi wg mnie wrażenie jakby kiepsko spasowany i lekko trzeszczały obudowy w dotyku. Co do obrazu nie miałem możliwości oglądnięcia tych tv obok siebie i porównania . Chodzę po sklepach oglądam... pytam... ( w jeden dzień ta sama osoba zdecydowanie odradza dany tv a za kilka ( przy tych samych pytaniach !!!!) wychwala !!!!! i już zgłupiałem . za pomoc w wyborze z góry wszystkim dziękuje
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
pozwólcie Koledzy że również skorzystam z waszej wiedzy technicznej i praktycznej i zapytam : lcd w rozmiarze 37 cali ( więcej gabarytowo mnie nie puszcza ) oglądanie z ok 3 m na wprost bądz pod lekkim katem , będzie wisiał na ścianie , pokój 4x4 jasny słońce może do południa lekko padać na tv, , na dzień dzisiejszy 80 % tnk zwykla ale będzie najprawdopodobniej zmiana na coś z hd , plus dvd, zdjecia , filmy z pena , a więc wymogi standardowe, co do internetu to raczej bede korzystał z kompa, ale tego typu dodatki jak dvbt mile widziane tak na przyszłość , interesuje mnie lcd oferujacy dobrą jakośc i barwę obrazu ( dla sygnału jak wyżej ) , dobre kąty oglądania ,nie odstraszający dzwięk, dobre skalowanie obrazu , brak konieczności wgrywania jakichś nowych oprogramowań , dokonywania jakichś skomplikowanych ustawień bo tu cieńko u mnie z umiejętnościami. nie będzie służył do gier , Przyglądałem się jako laik modelom : panasonic txl g20, panasonic s20, sony ex500, philips 7605. Który zdaniem Kolegów tv spełniałby moje potrzeby . Moje spostrzeżenia tylko co do estetyki i jakości wykonania : panasoniki i sony - porządnie a philips robi wg mnie wrażenie jakby kiepsko spasowany i lekko trzeszczały obudowy w dotyku. Co do obrazu nie miałem możliwości oglądnięcia tych tv obok siebie i porównania . Chodzę po sklepach oglądam... pytam... ( w jeden dzień ta sama osoba zdecydowanie odradza dany tv a za kilka ( przy tych samych pytaniach !!!!) wychwala !!!!! i już zgłupiałem . za pomoc w wyborze z góry wszystkim dziękuje


Witam ja bym bral soniaka kiedys w jednym ze sklepow pan od philipsa pwoiedzial po cichu ze jesli philips to od serii 8 nic ponizej ..... A druga sprawa nie kupuj 37 cali tylko 40 bo przy ogladaniu HD nie bedziesz widzial szczegulow wiec po co ci hd skoro nie bedziesz widzial roznicy ? ja mam 3.5 m i bede kupowal 46 cali i znajomi maja i jest ok. Ponadto jak bedziesz ogladal filmy z blureja to jeszcze pasy zabieraja obraz i zobacz jaki wtedy jest wielkosci obraz i co zobaczysz z tej odleglosci ?
Lolek
 

Santi

New member
Pan od philipsa, czyli kto, sprzedawca tych telewizorów? I jakie miał argumenty by poniżej serii 8-mej nie kupować tv tej firmy?
 

kryss

New member
seria 7 philipsa bardzo fajne tiviki ale też nie każdy model, 37" i 42" raczej nie polecam, jeśli ma wisieć to ledzik będzie ładniej wyglądał, pozatym jak wpadnie słoneczko i będzie świeciło na ekran to led też Ci jaśniej zaświeci bez strachu o prąd, z drugiej strony 7605 to ledy krawędziowe ze wszystkimi wadami tej techniki podświetlenia chociaż muszę przyznać że 40" i 46" ma chyba najładniejsze podświetlenie krawędziowe z dostępnych na rynku krawędziówek. ciężki wybór przed Tobą bo EX500 też jest bardzo udanym modelem.
 
Do góry