Jaki odtwarzcz CD

Damianek21

New member
Mam kolumny Monitor Audio Rs6 do tego wzmacniacz Marantz PM7001. Muzy słucham na podłączonym dvd Ferguson. Noszę się z zamiarem kupna odtwarzacza CD. Co byście polecili i czy będzie wyczuwalna róznica w jakości dźwięku. Muza jakiej słucham to pop, rock i czasem elektroniczna. Dobrze by było jak by to się ładnie prezentowało na półce. Wzmacniacz srebrnego koloru, może jakiś odtwarzacz Cd też z Marantza ? Kwota powiedzmy do 2 tys. zł.
 

TomekOp

Member
Wątpię żeby to coś zmienilo. Po moich przesluchaniach stwierdziłem, że te wszystkie liczby i rewelacje to pic na wode. Kupisz drogi cd-ek potem bedziesz sobie wmawial że faktycznie gra leiej.
Jak juz sie zdecydujesz to patrz na to jak dlugo obejmuje gwarancja i czy mechanizm jest trwaly i dobrze wyciszony.

TU masz ciekawe modele w przedziale od 200 do 400 funtow:

Cambridge Audio Azur 351C review | CD players | What Hi-Fi?
Marantz CD6004 review | CD players | What Hi-Fi?
NAD C545BEE review | CD players | What Hi-Fi?
NAD C515BEE review | CD players | What Hi-Fi?
Pioneer PD-D6-J review | CD players | What Hi-Fi?

Ja przymierzam sie do Rega Apollo za sam pomysł wykonania...
Rega Apollo review | CD players | What Hi-Fi?
To i tak bedzie duza ronica na plus jak przesiądę sie z PS3 przynajmniej nie będzie nic szumieć i piszczeć, a to zawsze ktrok do przdu z jakością nic juz sobie nie wmówię...:grin:
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
czy będzie wyczuwalna róznica w jakości dźwięku.

Nie potrzeba odtwarzacza za 2tyś ,wystarczy prosty model np.Onkyo i odczujesz wyraźną różnicę - jest teraz w promocji Onkyo C7030 za 799zł .Do kompletu może być też Marantz np.CD6003/6004
Do 1000zł faworytem jest Onkyo C-S5vl - ma bardzo ładny wygląd (szlachetny ) i jest zbudowany jak sporo droższe urządzenia .Sonicznie też niewiele mu można zarzucić jest bardzo dobrze zrównoważony z gęstym środkiem i niezłą przestrzenią .
Do 2000zł świetną propozycją jest Music Hall cd 15.2 /15.3 to też bardzo dobra maszyna o ponadprzeciętnej scenie stereo ,jest jednak małe ale - ten kompakt nie odtwarza plików mp3
 

Pan_Borowik

New member
Jeżeli nie potrzebujesz wejścia USB, to kup CD5005. Ten sam przetwornik, HDAM, ten sam mechanizm, więc gra tak samo jak CD6005, a jest sporo tańszy.
Jeżeli pasuje Ci połączenie Monitor Audio i Marantz (sam takie posiadam), to CD5005 też Ci będzie jako dodatek do niego pasował. Najlepiej oczywiście wcześniej posłuchać.

Jeżeli natomiast chciałbyś myśleć o innych niż odtwarzacz źródłach, ja bym proponował kupić jakiś DAC i do niego jako transport (kablem optycznym albo koaksjalnym - cyfrowo) podłączyć posiadany odtwarzacz DVD.
W takiej konfiguracji będziesz mógł też wykorzystać przetwornik do innych źródeł (PC, kablówka czy co tam jeszcze).
 
Ostatnia edycja:
Do góry