jaki odtwarzacz multimedialny

darter

New member
Witam wszystkich
Proszę o poradę w wyborze odtwarzacza multimedialnego, chciałbym sprzęt który mógłbym podłączyć poprzez onkyo 577 z projektorem optoma hd 20, zależy mi aby sprzęcik czytał txt (wiem że można sobie to łatwo przekonwertować) ale jeżeli prawie wszystkie filmy mam z txt to dodatkowa robota, więc jak już kupuje odtwarzacz to niech to czyta. Dodatkowo fajnie by było gdyby posiadał dekoder dts chodz pewnie przy podłączeniu przez onkyo dts i tak by był (tak mi się wydaje), i oczywiście żeby czytał możliwie wszystkie formaty które są dostępne. Nie zależy mi za to na dysku wbudowanym, wifi (ewentualnie poprzez adapter) i inny bajerach w stylu obsługa internetowych stacji radiowych czy funkcja nagrywania sygnału z tunera TV. Moim faworytem jest hyundai L110 ale może znacie coś lepszego do 650 zł.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
no to moim zdaniem dobry sprzęt wybrałeś ,czyta txt bez problemu jest tani ,mały mam go od 2-ch tygodni i nie narzekam.
 

darter

New member
no to moim zdaniem dobry sprzęt wybrałeś ,czyta txt bez problemu jest tani ,mały mam go od 2-ch tygodni i nie narzekam.

Dzięki za odpowiedz, nie masz problemu odtworzeniem różnych formatów, chodzi mi głównie o to czy się nie zawiesza np przy szybkim przewijaniu. I jak z jakością obrazu, czy rzeczywiście podciąga trochę jakość zwykłych divixów, np w porównaniu do komputera z wyjściem hdmi (czy jest jakaś różnica).
 

KubaArek

New member
Bez reklam
jakość divix jest o niebo lepsza niż z kompa aż nie mogłem poznać filmów wcześniej oglądanych ,zassałem też film rmvb (czego nigdy nie robiłem ) i aż się zdziwilem że mają nawet spoko jakość ,co do przewijania to nie miałem żadnych problemów jak narazie ,jedyna wadą w moim odtwarzaczu jaką zauważyłem to przy czytaniu filmów z karty SDHC wył się się filmów po około 30min oglądania (może to tylko u mnie ) ale już mnie to nie intryguje gdyż wkładam kartę do czytnika na USB i filmy śmigają bez problemu.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
czyta ,wklejam wycinek tekstu z filmu
{1}{100}NapiProjekt - program pobierający napisy do filmów. - nowa jakość napisów.|Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu.
{1111}{1259}EDGE OF DARKNESS
{1260}{1361}Tłumaczenie:|Highlander & sinu6
{1364}{1444}Korekta:|martek76
{2014}{2092}/Chodź, tatusiu!|/Pobawmy się na plaży.
{2093}{2148}/- Tylko zdejmę buty, chwila.|/- Chodź!
{2182}{2222}/Wbiegnij tam.
{2343}{2388}/Zimna, co?
{2444}{2508}/Zbuduję ogromny zamek.
{2563}{2623}/Daj znać, jeśli trafisz|/na ropę, dobrze?
{3669}{3733}- Cześć.|- Cześć. Jak się masz?
{3749}{3789}Mam wrażenie, że czekałem wieczność.
{3810}{3838}Tato.
{3839}{3885}Pociąg przyjechał na czas,|to ty byłeś za wcześnie.
 

don111

Banned
Hyundai podobno czyta txt, jeszcze nie sprawdzałem bo dopiero zamierzam kupić ale jak widać na wypowiedzi przedmówcy, rzeczywiście to działa, innym odtwarzaczem z txt jest Asmax Playbox za ok 250 zł ale ten nie ma dekoderów.
chodzi o wewnętrzne DD/DTS ? czy o HD Audio ?
bo bitstream to pewnie przesyła, wystarczy jeśli masz amplituner z dekoderami
 

darter

New member
chodzi o wewnętrzne DD/DTS ? czy o HD Audio ?
bo bitstream to pewnie przesyła, wystarczy jeśli masz amplituner z dekoderami

Niestety nie wiem o co chodzi z tym wewnętrznym DD/DTS czy HD audio, w amplitunerze w systemie 5+0 mam te dekodery (onkyo 577), ale do końca nie wiem jak to jest z odtwarzaczem multimedialnym jak on nie posiada dekoderów to DTS nie zadziała, czy nie ma to znaczenia bo audio zajmie się i tak amplituner? Mam jeszcze dodatkowe pytanie jak jest z kodekami w odtwarzaczach multimedialnych, też się je jakoś ściąga co jakiś czas, czy nie ma takiej potrzeby, lub możliwości?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
do końca nie wiem jak jest z kodekami ale myślę że jak coś nowego wychodzi to aktualizacja oprogramowania to załatwia.
 

don111

Banned
Niestety nie wiem o co chodzi z tym wewnętrznym DD/DTS czy HD audio, w amplitunerze w systemie 5+0 mam te dekodery (onkyo 577), ale do końca nie wiem jak to jest z odtwarzaczem multimedialnym jak on nie posiada dekoderów to DTS nie zadziała, czy nie ma to znaczenia bo audio zajmie się i tak amplituner?
najczęściej jeśli nie ma swoich dekoderów to na pewno może wypuścić czysty niezdekodowany sygnał cyfrowo (optyk, coaxial) do czegoś co je ma np właśnie amplituner, więc o DTS bym się nie martwił
 

wojtek2

New member
witam
mam l110 od tygodnia, jak narazie brak problemów z odtwarzaniem filmów w różnych formatach (rmvb,avi,mkv,dvd)
Napisy txt czyta, ale w dwóch przpadkach musiałem przerobic na srt bo gubił synchronizację ( na kompie było ok), z karty SD tez czyta bez problemu, nie wyłącza się po 30 min.
Menu z dvd czyta.
Obraz bardzo dobrej jakości.
Dużym plusem jest polskie menu i częste aktualizacje.
Myślę że można polecić ten odtwarzacz.
 

darter

New member
Chyba przekonaliście mnie do tego Hyundaia, aż ciężko uwierzyć że na naszym polskim rynku jest tak niewiele sprzętów czytających txt, poza Hyundaiami i Asmaxem nie znam innych. Dzięki za oceny.
 

Jasob

Member
Chyba przekonaliście mnie do tego Hyundaia, aż ciężko uwierzyć że na naszym polskim rynku jest tak niewiele sprzętów czytających txt, poza Hyundaiami i Asmaxem nie znam innych. Dzięki za oceny.
Odczyt plików tekstowych txt to chyba ostatnie kryterium które brałbym pod uwagę przy zakupie multiplayera.Przecież można txt na srt przerobić w parę sekund.Nie wiem dlaczego tak bardzo szukasz playera z możliwością odczytu txt. Wazniejszym kryterium w/g mnie to odczyt a raczej przesył dts true hd czy dts hd ma.
Ciekawa propozycja to EGreat EG-M34A
 
Do góry