Jaki odtwarzacz multimedialny ?

adamos19

New member
Witam.
Pilnie poszukuje dysk multimedialny. który dysk polecacie i dlaczego. Urządzenie musi spełniać poniższe warunki

Marka: Dowolna (byle nie jakiś no name)
Cena: do 700zł
Pojemność: 500GB - 1,5TB
Złącze: SCART + HDMI
Internet: Wi-Fi lub Ethernet
Porty: USB;
Formaty plików: mp3, wav, ogg, avi, rmvb;

Obowiązkowe Funkcje: Time Shift; nagrywanie o określonej godzinie; możliwość nagrywania kaset vhs i dvd na dysk twardy; nagrywanie z obrazu

Z tego typu urządzeń napotkałem sie tylko na EMTEC MovieCube Q500 i Q800 (z tunerem DVB-T). Jednak spotkałem sie z kilkoma negatywnymi opiniami na temat tego urzadzenia. Czy mozecie mi polecić jakieś inne, lepsze urzadzenia ktore beda spelnialy powyzsze warunki?

Głownie chodzi mi o przegrywanie obrazu z urzadzen podlaczonych do telewizora jak vhs i dvd.
 

patarek

Member
I to by właśnie było dobre pytanie.
W przedziale cenowym do 800 PLN mieci sie Emtec Movie Cube S120H.
Z HD 1080p. Odtwarza MKV.
Tylko czy ktoś z forumowiczów posiada taką "cegiełkę" bo zamierzam kupić takie cacko.

pozdrawiam
 

craft12

New member
Mam odtwarzacz EMTEC Movie Cube V800H 1 TB od kilku dni kupiłem go za 990 złotych w RTV EURO AGD w Łodzi, na razie jestem zadowolony. Jest to pierwsze moje takie urządzenie, więc nie mam porównania z innymi firmami. Zależało mi na urządzeniu z dyskiem zarządzanym przez sieć i odtwarzaniu większości formatów i MKV, RMVB, i skopiowanych plików z płyt DVD. Przed kupnem sprawdzałem to urządzenie w obecności sprzedawcy (Pozdrawiam Pana sprzedawcę, bardzo miła, profesjonalna obsługa), który stwierdził że posiada jakiś (nie pamiętam ) model Nowatrona z HDD i w jego modelu dużo wolniej reaguje menu niż w tym EMTECu.
Po włączeniu przechodzimy przez kilka ustawień typu język, region, data, godzina itp.
Po kilku chwilach urządzenie jest gotowe do odtwarzania plików.
Sprawdziłem odtwarza RMVB, MKV i to nie było problemu z rozjechanego dźwięku po przewinięciu. (do tej pory wysyłałem je z laptopa przez sieć Ethernet na telewizor). Przewijanie do 32x bez zwieszania, zamulania itp.
Odtwarza pliki skopiowane z płyty DVD do folderu. Przed otwarciem folderu player pyta czy otworzyć czy uruchomić, jeśli wybieramy uruchomić to uruchamia te pliki jak płytę DVD, jak wybieramy otworzyć to otwiera folder z plikami.
Odtwarzałem też pliki Divx i Xvid i zwykłe avi.
Podłączyłem do niego pena 4 GB około 5 sekund trwało jego znalezienie, po czym pokazał się w menu jako urządzenie USB, po wybraniu ikony tego urządzenia pokazuje się katalog z nazwą pena (np. kingston), wchodząc dalej wyświetla się zawartość. Podłączyłem dysk HDD na USB w obudowie przenośnej 500 GB 3,5" jakiś Segate nie pamiętam modelu, dysk taż po około 5 sekundach był widoczny w folderze USB tylko inna nazwa katalogu.
Przed wyjęciem można zatrzymać wybrane urządzenie USB.
Menu jest dość proste. Jest podzielone na kilka grup tematycznych jak film, muzyka, zdjęcia, ustawienia, sieć ... (piszę w tej chwili z pamięci)
Nawigacja nie stwarza dużego problemu w kilka minut opanowałem układ pilota i poruszanie się po menu. Wyświetlacz w urządzeniu wyświetla nam informacje o tym w jakim "dziale" się aktualnie znajdujemy.
W menu playera możemy też przeglądać katalogi dysku wbudowanego, można też stworzyć bibliotekę mediów która ma chyba na celu szybsze przeglądanie folderów.
Urządzenie posiada dekoder DVB-T, nie przydatny jeszcze w moim mieście. (Korzystam z kablówki która oferuje telewizje cyfrową lecz kodowaną).
Gdy by była obsługa telewizji analogowej to był by już wypas. (wywalił bym magnetowid)
Odtwarzacz ma możliwość nagrywania programów z dekodera i z wejścia zewnętrznego (np. z magnetowidu) w 5 rodzajach jakości, pliki zapisuje do formatu mpg, nadając każdemu nazwę składającą się z daty i godziny startu nagrania.
Nie znam się na testowaniu takich urządzeń, napisałem parę słów o tym sprzęciku, jeśli ktoś ma jakieś pytania mogę sprawdzić jakieś jego możliwości.
 

Bludisk

New member
Bawiłem się Hyundaiem r600 i mogę Ci go z czystym sumieniem polecić :) - tyle, że w podstawowej wersji kosztuje lekko ponad 700 złotych - taniej dostaniesz r500 - ale to troszkę jakby okrojona wersja r600. Obsługuje dyski twarde 3,5 cala do 2TB itd. Ma wszystko czego potrzebujesz. Możesz sobie wejść na stronkę producenta albo na humanmedia.pl i sobie poczytać więcej o tym odtwarzaczu.
 
Do góry