jaki odtwarzacz multimedialny do nagrywania cyfrowego UPC

Mafox_

New member
Witam,
Jakim odtwarzaczem multimedialnym będę mógł nagrywać programy z cyfrowego UPC wybierając je z menu (wraz z dostępnym EPG tak jak w dekoderze upc) ?
Ewentualnie, którym odtwarzaczem nagram sygnał podany bezpośrednio z anteny - cyfrowej telewizji kablowej UPC ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie przypuszczam, aby kanały nadawany cyfrowo w kablu były "z anteny". Musi pośredniczyć dekoder DVB-C, chyba, że masz takowy wbudowany w telewizor.

Jeżeli nie masz dekodera i kabla, a z gniazdka kablówki sygnał idzie bezpośrednio do odbiornika tv, więc otrzymujesz sygnał analogowy i możesz go nagrać na playery/recordery wyposażone w analogowy tuner telewizyjny.

Jeżeli natomiast dysponujesz cyfrowym dekoderem UPC, to nagrasz po połączeniu tegoż dekodera z odpowiednim playerem popularnym kablem-chinchem. W tej sytuacji posłużyć się możesz każdym playerem z opcją nagrywania, jest ich mnóstwo. Ale nagrywasz to "co widzisz" - gdy chcesz programować nagranie to tylko z tunera, a później - o ile player/recoder posiada taka możliwość - odpowiedni czas włączenia i wyłączenia ustawiasz na playerze. Praktycznie nada się prawie każdy player, który ma wideo in.

Natomiast jeżeli przy nagrywaniu chcesz korzystać z EPG i innych udogodnień, to Twoje urządzenie nagrywające musi być wyposażone w tuner telewizji DVB-C dostosowany do sygnału UPC i złącze CI akceptujące Twoją kartę abonencką. To już duuuuuże pieniądze i na palcach jednej ręki można policzyć takie na rynku...
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
nie wiem jaki masz dekoder ale w philipsie jest podawany rozkodowany sygnał na wyjście antenowe....jakoś ja ze zwykłej kablówki
nagrywać z programowaniem możesz w dekoderze a na EPG po antenie nie licz
 

Mafox_

New member
ok. , rozumiem i dziękuję.
czyli na razie już mnie nie interesują tunery w odtwarzaczach HDD...i jeden problem odpadł :)
Myślałem a.c.ryan ACR-PV75100 który miał zarówno tuner analogowy jak i cyfrowy telewizji naziemnej.
Z analogowej mógłbym wtedy programować nagrywanie jak w magnetowidzie (naziemna cyfrowa to na razie pic na wodę) , ale już niestety nie jest produkowany, a po namyśle ...bez tunera w odtwarzaczu HDD jakoś przeżyję :)
i pozostał wybór spośród wielu ...nadal trudny :/
 

tvenno

New member
ja ze swojego doświadczenia mogę polecić Hyundaia, model R600 - użytkuje się go bezproblemowo, nie trzeba nawet brać instrukcji do ręki, żeby zrobić cokolwiek chcemy. A można tego zrobić sporo - nie ma co się rozpisywać, tutaj zamieszczam szczegółowy opis i specyfikację tego modelu KLIK - jeśli masz jakieś konkretne pytania odnośnie tego modelu, to polecam się na przyszłość.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
a nie ławiej zamówić w UPC dekoder z dyskiem twardym? Inaczej będzie trudno. Już jeżeli chcesz mieć epg z upc na innym urządzeniu to raczej to niewykonalne. W UPC nawet jeżeli masz tv z dvb-c (a jest ich coraz więcej) to musisz brać ich (UPC) dekodery. Podobnie jak w n-ce.

:)
 
Do góry