Jaki odtwarzacz DVD do 400zł -HDMI,USB,DIVX

raf44

New member
Witam,

jaki odtwarzacz polecacie do 400zł, wymagania: HDMI, USB, DIVX - nalepiej Cert. Divix Ultra i zakres Divx 3.1-6.0, Xvid, odtwarzanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, dobry skaler DVD-HD, co jescze ważne? dobra korekcja błędów, kolor czarny :). Do czego - przede wszystkim filmy DVD, czasami Divix, muza sporadycznie.

Myslałem o Pioneerze 410. Co o nim sądzicie, ew. może zaproponujecie inne modele.

Z góry dzięki za info

Pozdrawiam
 

raf44

New member
Dzięki za odpowiedź, choć jedną, podoba mi się ten pioneer ale słyszałem, że słabo gra muzę i nie wiem jak z korekcją błędów ,bo porysowanych płytek ci u mnie dostatek i jeszcze brak certyfikatu Divix ultra - choć nie wiem czy to istotne ale kupiłem w zeszłym roku traka 711 i co śnieszne czyta nowe divxy ale tych 3.x niestety nie. Dletego chciałbym by nowy dvd czytał w miarę wszystko i szybko :)
Czy ktoś się może wypowiedzieć w temacie? Może userzy Pionerów, a co z innymi markami Sony Panasonic etc.
 

dinderi

New member
Nie mam dv410, ale trochę siedze w Pioneer'ach, mam kilka starszych modeli i pewną wiedzę na ich temat :) DV-410 to prawie to samo co dv-400 z tym, że ma trochę inny wygląd i troszeczkę lepszy, oryginalny soft.
raf44 napisał:
słyszałem, że słabo gra muzę
To prawda jeśli chodzi o wyjście analogowe :) Każdy współczesny odtwarzacz DVD, kosztujący do 600-800 PLN kiepsko gra muzę po analogu. Trudno oczekiwać dobrej jakości dzwięku od sprzętu, ktory razem z pilotem i kablami waży 2 kg :)
Jednak osobiście nie znam nikogo, kto ma odtwarzacz podpięty pod amplituner inaczej niż cyfrowym wyjściem coaxial. A w tym wypadku, za jakość dzwięku w pełni odpowiada jakość przetworników i wzmacniacza w amplitunerze.
i nie wiem jak z korekcją błędów ,bo porysowanych płytek ci u mnie dostatek
Wprawdzie może sie zdarzyć, ze jakiejs płyty, ktorą ktoś wcześniej używał do ślizgania się po asfalcie, ten odtwarzacz nie odczyta, Pioneer'y mają jedną z lepszych korekcji, wogóle.
i jeszcze brak certyfikatu Divix ultra - choć nie wiem czy to istotne
Divx Ultra vs Divx5, to taki "ultra-super-wypasiony sweterek ze starej, dobrej, znanej ludzkości 7000 lat wełny" vs "taki sam sweterek tylko nie super-ultra-wypasiony" ;) DivxUltra to nic innego, jak divx5 + menu. Pioneer dv410 odtwarza takie filmy, ale nie odtwarza menu. Więc płytę DivxUltra obejrzysz, ale bez menu. Jeśli jest Ci bardzo potrzebne menu w divx'ach, to brak jego obsługi może być dla Ciebie wadą.
kupiłem w zeszłym roku traka 711 i co śnieszne czyta nowe divxy ale tych 3.x niestety nie. Dletego chciałbym by nowy dvd czytał w miarę wszystko i szybko
Divx 3.x równiez odczytuje. Czy to zrobi szybciej niż inne, to nie wiem, ale napewno wystarczająco szybko, zeby dało się obejrzeć film :D
 
Ostatnia edycja:

raf44

New member
Dinderi dzieki za wyczerpującą odpowiedź, czy warto brać 410 czy 400?
A co sądzisz o Yamaha S661? Lepsza czy gorsza od Pioneera?
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
raf44 napisał:
czy warto brać 410 czy 400?
Dv-400 ma niezły modyfikowany soft, zrobiony przez Sebastiana (dobrze znana wsród Pioneer'owców i Onkyo'wców, rodzima, najlepszej jakości marka). Dv-410 równiez doczekało się dobrego, zmodyfikowanego softu, ale w wykonaniu szwedzkim - też bardzo dobrym.
A jestem na 99% pewien, ze niedługo po zakupie zechcesz zrezygnowac z softu oryginalnego na rzecz dużo lepszego zmodyfikowanego.
Co do modelu, wybór pozostawiam Tobie. Ja bym w tym przypadku kupił chyba dv-410, ze względu na poprawki w sofcie, oryginalnie wprowadzone przez producenta.

P.S. Czy ktoś z obsługi zwrócił uwagę, że forum ma 2 godziny odchyłki od rzeczywistego czasu w Polsce?
 
Ostatnia edycja:

pesymik

New member
Trochę odświeżę temat

A jak jest z poziomem hałasu z tego DVD? Słyszałem że jest dosyć głośny.
A może pojawił się jakiś konkurent niedużo droższy tak samo dobry/lepszy i cichszy?
 

boxster

Member
Też zastanawiam się nad jakimś kombajnem i mam dylemat: dv410 czy Ferguson D880HX? Pierwszy markowy, zdecydowanie ładniejszy, ale uboższy w opcje divx-owe. D880HX to prawdziwy kombajn jeśli chodzi o divx, no i ma usb2, co czasami się przydaje przy filmach z wyższym bitratem - mój Bellwood 308u z usb1 potrafi chrupnąć. Czy Pioneer z alternatywnym softem zagnie opcjami Fergusia? ;)
 

pesymik

New member
Ja się jeszcze zastanawiam nad WIWA HD-280U. Trochę mnie odstrasza firma ale chyba ma więcej funkcji od Pioneera no i podobno jest cichy
 

alex2006

New member
Odtwarzacz DVD Pioneer DV-410

Witam.Rozważam zakup tego DVD mam jednak pytanie czy działają w nim polskie napisy(ą,ę,ń,ó)?Wiem,że można wgrać nowy soft jednak traci się wtedy gwarancję.Czy bez wgrywania nowego softu polskie literki działają?Głównie oglądam DIVIXy a boję się,że podczas wgrywania tego softu coć pójdzie nie tak i sprzęt trzeba będzie oddać do naprawy.Proszę oradę czy wziąść tego Pioneera czy np.Panasonic S 511.Mój tv to plazma Panasonic 42PV 80 PA.
 
Do góry