Jaki odtwarzacz CD...?

Przemek_PC

New member
Jeśli stawia się na jakość dźwięku to trochę profanacją jest przepuszczać sygnał z CD przez przedwzmacniacz amplitunera gdzie już na tym poziomie może nastąpić degradacja dźwięku. Mój sposób to strasznie dużo kombinowania? Mam taki zestaw od czterech lat i przepięcie kabli głośnikowych to nawet nie minuta roboty.
 

mrosi

Member
Hola, hola, czytam co napisałeś. Moja odpowiedź chyba była dość oczywista, napisałem przecież że podepnę CD do wzmaka stereo ("do wzmacniacza stereo podłączam odtwarzacz CD i kolumny frontowe. To jest jasne."), więc to raczej nie ja mam problem z czytaniem...

Przekładanie kabli nie wchodzi w rachubę. Moje dzieciaki oglądają film, potem ja chcę posłuchać muzy, a potem one znów chcą obejrzeć film. Takie wygibasy mnie nie satysfakcjonują, więc chyba faktycznie muszę poszukać czegoś, co proponuje prodigy.

Tak czy owak Panowie (lub i Panie ;) ) dzięki za pomoc. Teraz już wiem o co kaman ;)

Pozdrawiam
 

Przemek_PC

New member
No i dalej nie czytasz co piszę :( Kupujesz CD żeby mieć lepszy dźwięk i już na dzień dobry chcesz psuć ten dźwięk przepuszczaniem przez amplituner? Klucz do sukcesu w audio to najkrótsza ścieżka sygnału. Dlatego właśnie porządne wzmacniacze mają minimalistyczną konstrukcję czyli sygnał z wejść jest podawany na potencjometr głośności (ew. przed potencjometrem jest mechaniczny przełącznik źródeł) a z potencjometru na końcówkę mocy. Rób jak uważasz ale to co chcesz zrobić mija się z celem, no chyba że chodzi o lepsze samopoczucie i psychologiczną poprawę brzmienia to wtedy jest ok.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Mrosi przecież pisał, że podłącza CD do wzmacniacza stereo, kolumny frontowe również, wzmacniacz podłączony pod pre out w amplitunerze by móc cieszyć się również kinem. Do słuchania muzyki amplituner nie będzie używany...
 

mrosi

Member
Przemek, Ty albo nie czytasz moich postów, albo masz piekielne problemy ze zrozumieniem. Po moim podłączeniu:
Słuchanie muzyki -> działa tylko wzmacniacz stereo i CD -> dźwięk bezpośrednio na fronty
Kino -> działa ampli kina, wzmacniacz stereo i DVD -> dźwięk na wszystkie kolumny idzie przez obydwa wzmacniacze
Chyba prościej już nie można.

Kwestia teraz tylko, czy lepiej popatrzeć za samym wzmacniaczem i doszukać do tego tuner, czy z kolei patrzeć za amplitunerem (oczywiście mówimy o ampli stereo). Mam upatrzone kilka modeli Denona (jakoś bardzo mi pasuje brzmienie Denona - PMA-680R i PMA-925R. Jeśli z amplitunerów, to DRA-455. Może być? Przypomnę, ma współpracować z DCD-735 i kwota 600PLN to maks (+/- 20zł)
 

Przemek_PC

New member
Jak wy chcecie podłączyć amplituner do wzmacniacza stereo? Jeśli wejdziecie do stereo przez cinche to głośność podczas oglądania filmów trzeba będzie regulować dwoma potencjometrami, przody na stereo a tyły i central na ampli. A nawet jeśli znajdzie się wzmacniacz stereo z bezpośrednim wejściem na końcówkę mocy to będą tam dwie zworki między wyjściem przedwzmacniacza a wejściem końcówki mocy i aby obejrzeć film trzeba będzie wyciągnąć zworki i podpiąć przewody od amplitunera. Innej możliwości nie widzę. Chyba że tak jak napisałem, CD do ampli i wyjście przedwzmacniacza ampli do wejścia końcówki mocy stereo no ale wtedy wszystko co próbuję od samego początku wam wytłumaczyć jest obowiązujące.
 

prodigy

New member
Przemku. Twoje rozwiązanie ma dwie wady.
1. Zabawa kabelkami (wiem sam musiałbym się bawić gdybym chciał przełączać tryb wzmacniacz/końcówka mocy, W Audiolab 8000S jest pokrętło, ja mam 8000SE)
2. Wzmacniacz nie jest końcówką mocy w kinie.
Nikt nie mówi, że to rozwiązanie jest złe.

Drugie rozwiązanie też ma wady.
1. Nie każdy wzmacniacz może być końcówką mocy.
2. Wzmacniacz z przełącznikiem trybów jest trudny do znalezienia (na pewno Audiolab i Naim chyba też Rotel).

Jak to podłączamy:
Ampli wyjście Preamp out
Wzmacniacz Main in
Odtwarzacz CD pod wzmacniacz

Kino - wszystko idzie przez ampli i końcówkę mocy. Amplituner jest odciążony. Kino działa lepiej niż sam amplituner.

Stereo - przełączasz tryb i działa to tak samo jak u Ciebie jako zwykły wzmacniacz. Muzyczka z CD.
 

Przemek_PC

New member
Jak widać temat nie taki prosty jakby się mogło wydawać. Do tego jeszcze wzmacniacz ma być w odpowiednim kolorze.
 
Ostatnia edycja:

mrosi

Member
Przemek, i w tym właśnie jest problem. Na alledrogo pełno jest wzmacniaczy. Tyle tylko, że zdecydowana większość jest w kolorze czarnym a ja chciałbym w złotym... ;)

Mam na tapecie trzy wzmacniacze Denona, jeden z nich to amplituner. Mam też na oku jeden amplituner i jeden wzmacniacz Marantza, choć ten ostatni z tego co widzę nie ma sterowania pilotem. Sam nie wiem co wybrać...
 
Ostatnia edycja:

Przemek_PC

New member
No ale te co masz na oku mogą pracować jako końcówka mocy a jeśli tak to czy zmiana trybu pracy odbywa się przełącznikiem czy trzeba wyjmować zworki i podłączać cinche od ampli do kina?
 

mrosi

Member
W sumie z tego co wiem to mogą. Teraz już mój wybór skrystalizował się (w końcu ;) ). Padło na PMA-925R. Generalnie, jeśli poczytać opinie o wzmakach Denona, to raczej nie ma szału. Ten ma najmniej negatywnych opinii... Poza tym przyzwoicie zasili moje kolumny frontowe.
 

mrosi

Member
Hmmmm...........
No i dobrze. Zakupiłem (używane) PMA-980R i DCD-1015. Gra to o niebo lepiej aniżeli dotychczasowy zestaw KD. Nie będę się zbytnio nad tym rozwodził, jednak efekt zakupu jest taki, że chyba będę rezygnował z KD.
Do rzeczy jednak...
980-tka ma dwa komplety złącz głośnikowych - A i B. Pytanie jest następujące. Czy jeśli chciałbym zrezygnować z ampli KD i DVD, to mogę podłączyć fronty do "A", tyły do "B" i słuchać ich w trybie "A+B" podczas oglądania filmów? Co by mieć jakąś namiastkę KD, nie rezygnując z porządnego stereo...?
Przypomnę, że mam MA BX6 i BX2 (+ BXC). Te drugie to de facto kolumny podstawkowe, więc przy niewygórowanych poziomach głośności powinny dać radę? Czy słuchać ich wówczas w trybie Source Direct?
 

Przemek_PC

New member
Podłącz to tak:
1. Plus lewego tylnego głośnika do plusa lewego kanału grupy B wzmacniacza
2. Minus lewego tylnego głośnika do plusa prawego tylnego głośnika
3. Minus prawego tyłu do plusa prawego kanału grupy B wzmacniacza
Dzięki temu w tylnych głośnikach będziesz miał sygnał różnicowy prawego i lewego kanału a więc wszelkie ambienty oraz wycięty wokal, powinno dać to jakiś tam pogłos. Ze sposobu tego korzystałem jakieś 30 lat kiedy o kinie domowym jeszcze nawet nie śniłem :)
 

mrosi

Member
Z tego wynika, że minusy ampli grupy B nie będą miały podłączonych przewodów. Czy tak? W dodatku Plus prawego głośnika też nie będzie podłączony... To jak?
 

Przemek_PC

New member
Minusy grupy B nie będą podłączone. A plus prawego głośnika będzie podłączony do minusa lewego głośnika czyli będą połączone szeregowo ze sobą.
 

mrosi

Member
Pytanie jeszcze jedno....
Decyzja zapadła. Idzie na sprzedaż DVD i ampli KD. Jakiś tuner polecicie?
Mam na oku TU-215RD za 250 zł w bardzo dobrym stanie. Czy lepiej może TU-580RD? Podstawowa różnica to lepszy wyświetlacz w tym drugim. Cena w sumie taka sama....
 

wlodek_242

New member
Witam,

Przymierzam się aby zakupić PS3 w celu oglądania w technologii BlueRay i zagrania czasami w jakąś grę.
Ważne jest jednak dla mnie stereo gdyż głównie słucham muzyki z oryginalnych CD, zastanawiam się więc, że może warto byłoby zakupić oddzielnie odtwarzacz i jeżeli tak to jaki.

Mam obecnie
Amp Sony STRDB 930
Kolumny Acoustic Energy AE 109
i DVD Pioneer DV380 spięty z ampem coaxialem

Ampa niestety nie moge wymienić na wzmacniacz ze względów finansowych.
 
Do góry