Jaki odtwarzacz cd do Onkyo TX-NR609

żywy841

New member
Witam,
Na wstępie napisze ze jestem laikiem odnośnie sprzętu muzycznego dlatego tez postanowiłem zasięgnąć waszej rady. W ostatnim czasie zakupiłem sobie Amplituner Onkyo TX-NR609 oraz głośniki Focal 716. Chciałbym rozbudować ten zestaw o jakiś odtwarzacz cd. Tylko pytanie czy iść w kierunku Onkyo np. Dx-7355 czy cos innego zagra lepiej z tym amplitunerem. Wiem że będziecie doradzać zakup dodatkowego wzmacniacza lecz póki co nie będzie mnie na to stać dlatego też postanowiłem zakupić amplituner. Mam go do telewizji, konsoli, lapka ale nie oszukujmy się do Cd przyda się cos jeszcze. Głownie słucham Hip Hopu. Mam już spora kolekcje płyt oryginalnych jak i kopii zapasowych. Czy jeżeli jest dobrze skopiowana płyta będę słyszał różnice miedzy nią a oryginałem ? Pokój ma ok. 20m. Kasa max 1300zł ale wołałbym niżej… Zaznaczam że nie jestem audiofilem lecz chciałbym żeby to przyzwoicie zagrało. No Chyba że mam kupić Bluraya bo i tak niema sensu pod tego aplitunera kupować odtwarzacz cd…
Modele które biorę pod uwagę to:
Onkyo DX-7355 – puki co kandydat numer jeden
Onkyo C-5VL
Denon DCD 520
Yamaha CD-S300
CD AMC XCDi
Marantz Cd5004 – ostatecznie jeżeli ktoś mnie przekona 
Jeśli już zakupie odtwarzacz to jak go najlepiej podłączyć ? Analog (cincz) i jakim Czy cyfrowym i jakim ?
 

żywy841

New member
najlepiej nowy kolor wolałbym czarny

w jakim stanie ten denon 510 i za ile :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Onkyo C-5VL jest świetnym klockiem zbudowanym jak znacznie droższe urządzenia ,co widać nawet po obudowie (nie wspominając już o wnętrzu) ma 5 filtrów które umożliwiają subtelną zmianę dźwięku ,DX7355 to klocek o dwie klasy gorszy .Jeżeli Denon to wybierz DCD520 AE ma porządne stalowe chasis ,zmodyfikowany układ odczytu z nowo napisanym algorytmem ,ten odtwarzacz najlepiej się spisuje w przypadku muzyki rockowej .Świetną propozycją jest Harman HD980 takiej plastyczności dźwięku i wysokich tonów nie ma żaden odtwarzacz z tego pułapu cenowego

Ogólnie Denon DCD 520 AE ,Harman HD 980 ,Cambridge Audio CD5/Sonata są najlepszymi nowymi odtwarzaczami na rynku jakie możesz kupić za 1000zł
 

żywy841

New member
Ale z czasem i tak bez wzmaka sie nie obejdzie ? Jak to ma sie poxniej z podłączniem tego wszystkiego. Bo jak napisałem mam amplitunera tez do tv oraz kompa...

Onkyo C-5VL jest świetnym klockiem zbudowanym jak znacznie droższe urządzenia ,co widać nawet po obudowie (nie wspominając już o wnętrzu) ma 5 filtrów które umożliwiają subtelną zmianę dźwięku ,DX7355 to klocek o dwie klasy gorszy .Jeżeli Denon to wybierz DCD520 AE ma porządne stalowe chasis ,zmodyfikowany układ odczytu z nowo napisanym algorytmem ,ten odtwarzacz najlepiej się spisuje w przypadku muzyki rockowej .Świetną propozycją jest Harman HD980 takiej plastyczności dźwięku i wysokich tonów nie ma żaden odtwarzacz z tego pułapu cenowego

Ogólnie Denon DCD 520 AE ,Harman HD 980 ,Cambridge Audio CD5/Sonata są najlepszymi nowymi odtwarzaczami na rynku jakie możesz kupić za 1000zł

A co powiesz na Pioneer pd-30 jest lepszym wyborem niż te wszystkie które podałem ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

żywy841

New member
Zaproponowano mi Pioneer pd-30 i powiem strzeże że juz chyba nic innego nie chce po przeczytaniu testów. Czytałem o nim w zestawieniu ze wzmakiem Pioneer a30 i jestem opiniami bardzo pozytywnie zaskoczony i chce cos takiego. Z tym że Mój onkyo niema pre out wieć nie podłacze go sobie ze wzmakiem. Czyli musiałbym zrezygnować z ampli (tv,konsoli,kompa) na rzecz zestawu stereo. A móże kupić kiedyś z czasem ampli stereo ?? Pytanie czy wzmacniacz stereo za 1000zł nie zagra na tym samym poziomie co moje onkyo za prawie 2400zł ? Czy gra jest warta swieczki.. Nie jestem audiofilem ale czytam że do mojego ampli czy jakis tani blu ray czy dobry cd zagra tak samo ??? Wyleczyłem się juz zamiarem kupna zestawu 5.1 więc ogólnie mam ampli 7.2 którego będe wykorzystywał do stereo muzy i reszty...
 

babeo

New member
Zaproponowano mi Pioneer pd-30 i powiem strzeże że juz chyba nic innego nie chce po przeczytaniu testów.

Też byłem na niego zdecydowany i napalony i się okazało, że nie czyta mp3 z płyty, które są w katalogach (tzn. niby czyta ale nie ma możliwości przełaczania katalogów itp). Dla mnie to ważne i dlatego odpadł. Dla Ciebie może to nie problem, ale tak zaznaczam przed zakupem :)
 
Do góry