jaki najlepszy Ferguson do filmów Full HD.

rafopl

New member
Witam,
mam pytanie o jakiś dobry odtwarzacz filmów full HD, najlepiej z firmy ferguson o słyszałem że są w dobrej cenie co do jakości.

Mam plazmę LG 50PV350, która ma wbudowany odtwarzacz FHD, ale chyba jeszcze żadnego filmu normalnie nie mogłem odtworzyć, albo wyświetla się komunikat, że dźwięk nie obsługiwany i działa tylko wideo a nie audio, albo w ogóle nie działa. W divixach często napisy są przesuniete i to o dużo.
Dlatego potrzebuję jakiegoś niedrogiego, dobrego odtwarzacza, najlepiej 1080, no ale jak nie będzie to 720 też może być.
net i te sprawy w odtwarzaczu nie są mi potrzebne.

Myślałem o takich modelach fergusona:

DVP868HD około 150zł
ARIVA 210 około 340zł

Może jakieś inne modele? Fajnie by było też mieć taki odtwarzać z napędem dvd lub blu-ray. Ale to nie jest wymagane, chociaż za bluray-a moge dopłacić trochę więcej.


Czekam na jakieś wasze propozycje i opinie o tym sprzęcie.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Moim subiektywnym zdaniem dobry i tani Media Player to Philipsa HMP3000.
Blu-ray to LG BD550B sporo pozytywnych opinii zbiera.
 

rafopl

New member
a z tym LG BD550B nie ma zadnych problemow z odtwarzaniem filmow HD? slyszalem ze trzeba czasem cos przerabiac. to prawda? czy juz jest jakis nowszy soft bez tego problemu?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Witam,
są mi potrzebne.

Myślałem o takich modelach fergusona:

DVP868HD około 150zł
ARIVA 210 około 340zł

Mam tego dvd (868hd) i jedyne HD jakie on odtwarza to DivXHD (720p). Raczej bardzo bardzo mało materiału jest dostępne w DivXHD (no chyba, że sam przekonwertujesz). To już lepiej nada się Ariva (jeśli koniecznie musi być Ferguson).
 

Slawko1

New member
Bez reklam
a z tym LG BD550B nie ma zadnych problemow z odtwarzaniem filmow HD? slyszalem ze trzeba czasem cos przerabiac. to prawda? czy juz jest jakis nowszy soft bez tego problemu?

Różnie bywa z .MKV

Lepiej jednak zainwestować w Media Player typu Philipsa HMP3000.
Który jest na wydajny Realteku 1055, bez wiatraczka i nic się nie grzeje.
A daje sobie rade nawet z obrazem płyty blu-ray.

Tutaj co nieco na forum o nim
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/67534-philips-hmp3000.html
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Daj sobie spokój z tym Philipsem, do Arivy 210 brakuje mu technologicznie kilku lat. Zdecydowałbym się jednak kilka dych dołożyć ina 310. Konkurencją wobec Fergusona może być Asus, WD ale na pewno nie Phillips czy Sony.
 

rafopl

New member
A jakies konkretne modele asusa albo wd ale w dobrej cenie do jakosci. np do 200zl bez napedu dvd, do 300 z napedem dvd, do 400 z bluerayem?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Daj sobie spokój z tym Philipsem, do Arivy 210 brakuje mu technologicznie kilku lat. Zdecydowałbym się jednak kilka dych dołożyć ina 310. Konkurencją wobec Fergusona może być Asus, WD ale na pewno nie Phillips czy Sony.

Tak się składa że ten Philips jest prawie identyko jak Asus OPlay MINI.
OSD mają ten sam referencyjny.

Jako Player do filmów spełnia swe zadanie doskonale, radzi sobie równie dobrze jak
Ariva HDplayer 210 a możne i nawet lepiej.

Jeśli komuś nie potrzebne dodatki typu LAN/ klient BitTorrent/ Radio internetowe/YouTube itd.
to po co przepłacać ?
 
Ostatnia edycja:

Soryu

New member
Bez reklam
Jeśli komuś nie potrzebne dodatki typu LAN/ klient BitTorrent/ Radio internetowe/YouTube itd.
to po co przepłacać ?

Ja uważam, że LAN jest niezbędnym dodatkiem do typowego HDplayera. Myslę, że warto zainteresować się Himedia600 - mają całkiem niezły stosunek ceny do możliwości.
 
Do góry