Jaki monitor LCD?

comrade

New member
Który z tych dwóch monitorów jest lepszy? Jeden ma 21,5 cala drugi 23 cale, różnią się ponoć tylko kontrastem dynamicznym, ale nigdzie nie jest napisane jak to jest naprawdę, a różnica w cenie to jakieś 50 zł. Może jest jakiś inny lepszy monitor o podobnych parametrach w tych cenach? Z góry dziękuję za wszelką pomoc pozdrawiam
 

LUPO78

Banned
Jeżeli chodzi o te dwa monitorki co podałeś to polecam ten 23 calowy,na pewno w jakiś sposób wpłynie na jakość obrazu wyższy kontrast dynamiczny,obydwa mają kontrast statyczny 1000:1 i to jest ważniejsze,druga różnica między nimi to taka że 23 calowy zużywa o 3 watty więcej prądu (info-instrukcja obsługi),ale to zrozumiałe bo matryca większa o 1,5 cala.Mogę ci ewentualnie jeszcze polecić dwa monitorki,ale cena troszkę wyższa LG W2286L-PF jest to monitor ledowy i LG m2362d-pz z tunerem tv DVB-t mpeg-4.Jeżeli ci się przyda bardziej monitor i TV w jednym to go polecam-widziałem go na własne oczy i moinitorek naprawdę klasa,mam go zamiar sam kupić z powodu TV,gdybym potrzebował samego monitora to zdecydowanie bezkonkurencyjny jest LED :) .Mam nadzieję że pomogłem.
 

comrade

New member
W2286L-PF strasznie drogi jak na monitor, a rozdzielczość nominalna wynosi 1680 x 1050 więc raczej odpada, będę głównie używał rozdzielczości full hd, nie chcę jakichś przeskalowań :/ czy ta różnica w kontraście będzie znacząca pomiędzy tymi co wymieniłem czy trzeba by się dokładnie przyjrzeć żeby ją zobaczyć, np czarna a granatowa czerń? LG m2362d-pz też odpada właśnie sprzedałem 37 calowy TV reklam nie potrzebuję :p
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
bo ten monitor jest ledem i dlatego,ważny jest statyczny,a obydwa mają taki sam - jeżeli chodzi o dynamiczny to na pewno będzie lepszy wyższy tak jak pisałem wcześniej co do kolorów to nie jestem ci wstanie odpowiedzieć najlepiej jak się przejedziesz do MM,Saturna lub podobnego sklepu i zobaczysz na własne oczy
 

kwasior21

New member
comrade napisał:
W2286L-PF strasznie drogi jak na monitor, a rozdzielczość nominalna wynosi 1680 x 1050 więc raczej odpada, będę głównie używał rozdzielczości full hd, nie chcę jakichś przeskalowań :/ czy ta różnica w kontraście będzie znacząca pomiędzy tymi co wymieniłem czy trzeba by się dokładnie przyjrzeć żeby ją zobaczyć, np czarna a granatowa czerń? LG m2362d-pz też odpada właśnie sprzedałem 37 calowy TV reklam nie potrzebuję :p

Zastanow sie do czego bedziesz uzywal monita, projektowanie, obrobka graficzna, filmy, gry..... czy potrzebujesz monitora uniwersalnego czy bardziej profesjonalnego.... Dluuugie lata sluzyl mi 17 calowy monit Samsung 173p+ na matrycy pva, i gdyby nie fakt ze rozdzidelczosc 1280 mnie juz nie zadowalala i postanowilem pozbyc sie komputera stacjonarnego nie zamienilbym go na zaden inny.... za szybko postep sie zmienia.... Jakos nie sadze ze bedziesz w srodowisku sys. operacyjnego smigal na 1920.... oczy Ci wyjda z orbit.... a i odswiezanie nie jest imponujace przy takiej rozdzielczosci.... kupic mozna szybko ale lepiej poczytac testy... poszukac odpowiedniego monita dla siebie i spieszyc sie zbytnio nie ma sensu .... odpowiedni wybor/ "pełne" zadowolenie....
Jesli nie chcesz wydawac duo pieniedzy na monitor to zapomnij o matrycach ips/pva (chociaz wedlug mnie pomiedzy tn to przepasc.... katy, szybkosc).
Gdybym teraz mial kupowac monitor zastanowilbym sie nad jakims samsungiem, sa ogolnie chwalone a i parametry maja niezle....Pojawilo sie cos takiego.... http://www.hdtvlounge.net/samsung/xl2370/ .... Spokojnie mozna pracowac na nim apewne w 1680 prz 75 odswiezaniu...

Pozdro.
 

comrade

New member
Przeznaczenie to głównie gry, cena do 800 zł, rozdzielczość 1920x1080 (gry). Ten co podałeś jest trochę ponad moje możliwości :) który z tych dwóch byłby lepszy? Może jakiś inny?
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
 

stapoz

New member
Do gier musi miec mały input lag (< 20ms). Jest sporo monitorow z lag = 0. Ja niedawno kupiłem LG L227WTP-PF z opóźnieniem 7ms, czyli 'prawie' zero. Ponadto jeśli do gier to przy dużej rozdzielczości karta może nie wyrabiać. Dlatego szukałem 1680x1050 - przy HD4850 nawet najnowsze gry działają płynnie. Oczywiście można grać na fullHD przy zmniejszonej rozdzielczości ale obraz będzie gorszy.
 
Do góry