Jaki LED > 40 cali

kubasz5

New member
Witam,

Poszukuję telewizora minimum 40 cali.
Czytając w necie stwierdzam, że polecane są Sharp, toshiba i samsung. Ostatnio także panasonic 42E30, który ma całkiem niezle opcje ale ten problem z podswietlaniem mnie odstrasza. Tak więc zastanawiam sie nad Samsung 40C6500, tym panasoniciem i coś z Sharpa i Toshiby

moje warunki :
odległość od TV: 2,5 metra
cena: do 3000
jak słońce świeci w pokoju ? Tak, z lewej strony
jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy 40%, Sport 40%, Wiadomości 20%
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Przy lampce lub lampkach, nigdy bez światła
wolisz obraz ostry czy łagodny ? Ostry
matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa
preferowana wielkość telewizora? 40-42"
preferowana marka ? bez znaczenia aby solidna
czego nie lubisz w telewizorach? zniekształceń przy kątach bocznych
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 75% TV, 25 % PC i DVD
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Na wprost i z boku ok 45 stopni
czy ważne jest wifi ? raczej tak choć na razie mam neta z PLAYa
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK
ma mieć 3D ? NIE
ma mieć slot na karty SD ? tak
ma mieć tuner DVB-S ? TAK
jakimi złączami ? jaki masz sygnał ? cyfra plus
ile programów HD od 5 -10
ma stać czy wisieć ? wisieć

Z góry dziękuję!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra warunki i nie wiele musiałbyś dołożyć aby załapać się w topowych modelach :
Sharp 40LE824
Toshiba 40VL 748
A Panasonic 42E30 po interwencji nie ma problemu z równomiernym podświetleniem matrycy.
Jeśli mniej świecąca to Panasonic E30
 
@Kubasz - są tylko był problem, bo w prawym dolnym rogu była mocna jasna poświata na matrycy. Ale z tego co pisze Kiki wygląda, że zostało to naprawione.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostałem info z Panasonica że już na etapie produkcji poprawili. A ci którzy kupili z nie równym podświetleniem - mogą się zgłosić do serwisu i zostanie poprawione.
 

tatu

New member
Podpinam się pod ten temat aby nie dodawać niepotrzebnie nowego tematu.
Jak przyczajony tygrys odwlekałem zakup TV ale CRT coś zaczyna nawalac i teraz pytanie. Wchodza jak wiemy nowe modele tegoroczne i dla mnie jako osoby nie mającej nigdy LCD (przypominam ,że tylko CRT użytkowałem).

Lepszym posunięciem będzie zakup w dobrej cenie modelu zeszłorocznego np. samsunga C 650 (podświeltelnie standard,granice 2000PLN) czy starać się dokładać jednak na modele typu E30 panaska, EX 520 sonego (czyli około 900PLN więcej), (toshiba VL748 reklamowo mnie ujeła ale to jednak już sporo wiekszy wydatek, SHARPy takze odrzucam ze względu na wyższe ceny).

Rozmiar to 40 cali ,Oczywiscie główne obecnie kryterium to stosunek ceny do jakości i możliwości.
Czyli czy nowe (mają LED podświetlenie) dadzą mi o tyle lepszy obraz od C650 aby wydatek tego 1 000PLN był tego wart ???? głównie filmy i ewentualnie sport typu koszykówka, siatkówka (piłka nozna bardzo sporadycznie) a żródło sygnału to odwarzacz DVD i TV na ten moment z dekodera TP SA przez ich antenke sat będzie.

dodam ze warunki do oglądania można przyjąć ze mam idealne (moim zdaniem) czyli żaluzje w oknach, lampeczka w pokoju a więc czy słońce czy deszcz, dzień czy noc nie ma to wpływu na oświetlenie pokoju gdyż zawsze mogę sobie półmrok ustawić.

Dodam ,że najwiekszym utrapieniem jest dla mnie gdy oglądam TV na LCD u znajomych i widze ze proporcje np. osób są złe nienaturalne czyli ewidentnie np, za szerokie lub za wąskie to mnie irytuje najbardziej (to chyba nazywamy skalowaniem)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie masz żadnego wyjścia jak Panasonic E30 -który ukoi Twoje irytacje. Czy formatowanie obrazu, płynność i katy boczne są extra bo to nowa matryca IPSAlpha.
Tu nic innego do Twoich oczekiwań nie zagra lepiej.
 
Do góry