Jaki LED 40-42" multimedialny

miszaa

New member
witam,

Poszukuję TV LED do:
- oglądania filmów akcji (+odwzorowanie kolorów),
- SMART
- DLNA

Zastanawiałem się nad LG LA660s, ale nie przekonał mnie po wizycie w MM...

Co jeszcze możecie polecić w cenie do 2600zł ?

Samsung 6400 nie powalił mnie na kolana...

(ja wybrałbym plazmę, ale żeńska część chce mieć dobrego SMART'a + DLNA)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przecież napisałem, że chodzi mi o LA660s... 42"...

no to też ma 100hz matrycę, tej samej jakości co Panasonic.
Ale tak czy siak - Panaś jest lepszym wyborem - lepsze ustawienia fabryczne, lepsze skalowanie, oraz coś czego na LG niemal zawsze brakuje - dobra redukcja szumów w tle.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie powiedział bym.
Ma przyjemniejszą obsługę - na pewno. Chyba że do Panasonica podłączymy mysz i klawiaturę. Wtedy i LG i Panaś to potrafią, a jest to najwygodniejszy sposób obsługi smart. LG ma więcej aplikacji - też racja. Ale lepsze aplikacje ma Panasonic - u LG brak choćby iplexu, czy tvn playera.
Dodatkowo Panasonic wpiera wysyłanie obrazu z tv na smartphona, i ogólnie sporo możliwości dzielenia.


Pamiętaj też, że ogólnie wszystkie smarty, można by wrzucić tak naprawdę do kosza, bo jak ktoś chce prawdziwe multimedia na dużym ekranie, wybór jest tylko jeden - Windows.
 

miszaa

New member
Nie powiedział bym.
LG ma więcej aplikacji - też racja. Ale lepsze aplikacje ma Panasonic - u LG brak choćby iplexu, czy tvn playera.
Dodatkowo Panasonic wpiera wysyłanie obrazu z tv na smartphona, i ogólnie sporo możliwości dzielenia.


Pamiętaj też, że ogólnie wszystkie smarty, można by wrzucić tak naprawdę do kosza, bo jak ktoś chce prawdziwe multimedia na dużym ekranie, wybór jest tylko jeden - Windows.

A czy można gdzieś porównać te 2 SMARTy?

Co masz na myśli "Windows"?
Podpiętego PC-ta pod TV?
 

Sierzant_K

New member
Proszę o pomoc w wyborze TV 40-42"

nie chciałem zakładać nowego tematu więc napiszę w starym. Proszę o pomoc w wyborze TV LED lub plazma 40-42 cale

1. Odległość od ekranu? 1,5-2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno z boku od południowej strony, świeci na kanapę, w dzień w pokoju jest dość jasno.
3. Jak duży jest pokój: ok. 10- 12 m2
4. Preferowana technologia: LED ale może być plazma jeśli przekonacie mnie nad jej wyższością ;P
5. Jaki masz obecnie telewizor: SONY 32 KDL-32W4000
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? głównie piłka nożna i dużo sportu, filmy w tym filmy z kompa
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: i w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? na CRT oglądałem przy zgaszonym teraz na LCD lepiej ogląda mi się przy włączonym świetle. Więc wszystko zależy od telewizora.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa chyba byłaby bardziej odpowiednia.
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-42
12. Preferowana marka? SONY bo nigdy się na nim nie zawiodłem ale przy moim obecnym budżecie raczej odpada
13. Czego nie lubisz w telewizorach? - słabej jakości obrazu, jego rozmycia, "efektu teatru", nierównomiernego podświetlenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder HD NC+, DVD, Pendrive, czasem laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? najczęściej do oglądania TV - powiedzmy 70%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost choć gdy ogląda więcej osób również z boku.
17. Czy ważne jest wifi ? tak, przyda się
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie jest to priorytet
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? od czasu do czasu, nie jest to priorytet
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? od czasu do czasu
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak. przyda się
22. ma mieć 3D? Tu się zastanawiam. Jesli TV z 3D ma mieć lepsze parametry odświżania, itp to tak ale pasywne.
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie znam się więc nie wiem czy to przy dekoderze NC+ to konieczne?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI- DVD, HDMI - dekoder NC+, HDMI- laptop USB - dysk przenośny
26. Jaki masz sygnał: NC+
27. ile programów HD? ponad 30
28. ma stać czy wisieć? Stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: niekoniecznie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: na b.d. jakości obrazu przy oglądaniu meczów i filmów, naturalne kolory, głęboka czerń, brak "efektu teatru"
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 6 h
33.Sugerowana cena ? 1800-2500 zł

Będą wdzięczny za każdą pomoc czy podpowiedź
pozdrawiam
Sierzant_K
 

Sierzant_K

New member
czyli do sporu w tym przedziale cenowym najlepsze te Panasy?

A PHILIPS 42 PFL 5008H/12 albo LG 42 LA 660S? albo jakiś SHARP?

Które modele ewentualnie mają jeszcze matryce natywną, IPS i 100 HZ? (nawet do 3000 tys)

I z tych Panasów lepsza dla mnie będzie Plazma czy LED?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie musisz mieć do tych warunków matrycę natywną 100Hz - bo siedzisz blisko ekranu.
A jeśli podniosłeś przedział finansowy do 3 tyś zł - to Philips 42PFL 6008 ma też matrycę natywną 100 Hz. Ma też ambilight i super podświetlenie i czerń.
 

miszaa

New member
...to Philips 42PFL 6008 ma też matrycę natywną 100 Hz. Ma też ambilight i super podświetlenie i czerń.

Wydaje mi się, że odkryłem po co jest ambilight...

Proste: jak bym porównywał czerń w ciemnym pomieszczeniu, na ciemnym tle, to wtedy wszelkie niedociągnięcia matryc LCD (np. clouding, nierównomierne podświetlenie itp.) wychodzą i są bardzo widoczne.
A jak zmniejszę kontrast między tłem a obrazem... to już tego tak nie widać... Takie małe "oszustwo" oka ludzkiego...

Oglądałem tego Philipsa i... muszę powiedzieć, że oprogramowanie ma żółwiaste...

Zresztą jest tam matryca LG (jest pasywne 3D) ta sama co w LA660s...

Gdyby moje dziewczyny nie upierały się przy rozbudowanym SMART, to wybrałbym plasmę do oglądania filmów...
 
Do góry