Jaki LCD z lens shiftem?

cezar1972

New member
Który projektor LCD z lens shiftem do filmów DVD:
Epson TW 680
Epson TW 700
Panasonic PT-AX 200
Zakup planuję na jesień, więc ceny powinny jeszcze spaść.
Warunki pracy: projekcje wieczorem lub w nocy, pokój dzienny, pomalowany jasnymi farbami, sufit biały, odległość projektora od ekranu 2-2,5m.
Czy jest duża różnica pomiędzy Epsonami i Panasonikiem? Czy warto dopłacać do TW 700, czy wystarczy do moich potrzeb TW 680?
 

Fanek

New member
Bez reklam
był ostatnio identyczny temat...
jak proj do oglądania DVD, to nawet panasonic ax900 wystarczy...

a z tych do DVD bierz najtańszy, jak projektor HD to amteriał tylko HD, przecież tego tyle na necie jest... i blu taniej ciągle..

a na spadek cen jesienią nie ma co liczyć, może na wzrost jeśli dolar podskoczy.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Wybierz taki, który bardziej Ci się spodoba z wyglądu. Białe ściany i sufit sprawią, że kontrast i tak nie przekroczy 50:1.
 

mebo

New member
Jaki LCD z lens shiftem

Fanek.. co zadecydowało że wybrałeś EPSONA TW700 a nie Panasonic PT-AX200 ? ja mam dylemat ...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
Wybierz taki, który bardziej Ci się spodoba z wyglądu. ...

Jeden z użytkowników forum miał dylemat, to rzucał monetą... Padło na Panasa... :D

>>cezar1972
Epson 680. Najtańszy, a chyba wcale nie gorszy?
 

mebo

New member
własnie czytalem , ale tak bym nie chcial , :) epson wydaje sie lepszy jesli chodzi o paramtery w zal;eznosci od tego co ktos chce uzyskac i w jakich warunkach , aczkolwiek wg mnie panas ma klasyczna obudowe i normalnego pilota :) wiec juz sam nie wiem , ciekawe jak wyglada zestawienie tych dwóch projektorow jesli chodzi o jakosc obrazu w warunkach kinowych czyli pokoj zaciemniony odlegosc 4,5 - 5m zapraszam do dyskusji





------------------------------------
TV LCD Sony KDL-46V2500
ONKYO TX-SR905+DVD SP504+B&W604S3+DM600S3+LCR600S3+ASW1000
kable VdH CS 122 HYBRID (zielony),+ Bi-Amping Profigold PGC7404
SAT D-BOX 2 + component profigold +Profigold PGD 5000 (optyczny)
DVD HDMI PGV 10001, PGV10002 OXYPURE
STEREO Rotel RC1070 (przedwzmacniacz) + CD 951
YAMAHA PIANOCRAFT E700
 

Fanek

New member
Bez reklam
mebo napisał:
Fanek.. co zadecydowało że wybrałeś EPSONA TW700 a nie Panasonic PT-AX200 ? ja mam dylemat ...
na projectrewiews pisali że tw700 oferuje troche lepszą jakość obrazu, kosztem troszeczke słabszej ostrości, dlatego wybrałem epsona.
no i gwarancje na lampe 3 lata.
 

cezar1972

New member
Epson ma o wiele lepsze warunki gwarancji niż Panasonic (3 lata na projektor i 3 lata lub 1700 godzin na lampę). Biorąc pod uwagę, że u mnie projektor będzie chodził średnio 3 - 4 godziny dziennie przez 365 dni w roku warunki gwarancji mają bardzo duże znaczenie.
Co do projektora - biorąc pod uwagę, że projekcje odbywać się będą w zwykłym pokoju z jasnymi ścianami, to chyba nie zauważę różnicy między TW 680, TW 700 i panasem, więc raczej zdecyduję się na najtańszą opcję - czyli TW 680, a różnicę w cenie między TW 700 i pnasem przeznaczę na ekran.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
cezar1972 napisał:
Epson ma o wiele lepsze warunki gwarancji niż Panasonic (3 lata na projektor i 3 lata lub 1700 godzin na lampę). Biorąc pod uwagę, że u mnie projektor będzie chodził średnio 3 - 4 godziny dziennie przez 365 dni w roku warunki gwarancji mają bardzo duże znaczenie.
Co do projektora - biorąc pod uwagę, że projekcje odbywać się będą w zwykłym pokoju z jasnymi ścianami, to chyba nie zauważę różnicy między TW 680, TW 700 i panasem, więc raczej zdecyduję się na najtańszą opcję - czyli TW 680, a różnicę w cenie między TW 700 i pnasem przeznaczę na ekran.

Pamiętaj tylko, że z białymi ścianami musisz kupić szary ekran 0.8 gain. To minimalnie ograniczy odblask.
 
Do góry