Jaki LCD prosze o szybka pomoc

_arek_

New member
Witam, wiem ze to pewnie wyda sie co niektórym irytujace, ze kolejny temat z serii ale...

Musze do czwartku zdecydowac nad wyborem jakiegos TV

Nie wiem do konca czy ma to byc plazma tu boje sie powidokow i wiekszego zuzycia energii, czy raczej wybrac LCD.

Oczywiscie nie jest tak ze nic nie czytalem i odrazu pytam bo troche postudiowalem forum ale i tak nie potrafie zdecydowac....

Na poczatek moze troszke sie okresle aby ulatwic sprawe, wiec

Jesli chodzi o wielkosc to raczej sklaniam sie ku 37" max 40"

Cena max 2500zl

Odleglosc ok 2-2,5m

Tv będzie pracowało z Cyfra+ bez kanalow HD, oraz będę dość często chciał oglądać filmy z laptopa ewentualnie podłączyć dysk lub pena....

Internety mi nie potrzebne...

Moim głównym faworytem albo może tym o ktorym najwiecej czytalem jest

Samsung le37 c630 tylko tu znow podobno sa gorsze matryce ale w czym gorsze to tak na dobra sprawe do konca nie wiem no i troche przeraza mnie mozliwosc ze tv bedzie brzeczal...

Kolejnym modelem jest ten sam tylko 40" czyli le40c630 tu juz podobno matryce sa ok tylko znow to brzeczenie

Widzialem tez ze polecanym tv sa Toshiby ale tu juz nie wiem jaki model podobno ten 40xv733 jest ok....

Zalezy mi przedewszystkim aby obraz byl jak najlepszy gdy TV bedzie wlasnie wspolpracowal z Cyfra+ czy ten samsung w zupelnosci mi wystarczy??

Bedze naprawdze wdzieczny za wszelkie propozycje bo chodzac po sklepach i czytajac w necie opinie jest tego naprawde tyle ze ciezko sie na cos tak naprawde w 100% zdecydowac aby wszystko pasowalo i nie bylo jakiegos ale....

A moze wogole isc inna droga i wybrac jakas plazme.... aaaa masakra normalnie chyba jeszcze nie mialem takiego dylematu co mam kupic...
 
Ostatnia edycja:

_arek_

New member
Juz sie zedytowalem odleglosc to ok 2-2,5m

Jesli chodzi o kompa to tak jak mowilem beda to tylko filmy ale przedewszystkim TV ciezko to jakos procentowo okreslic powiedzmy ze film z kompa moze z 3 w tygodniu reszta to TV do poludnia w sumie nie ma nas w domu dopiero tak od ok 17 do wieczora cos sie tam zawsze znajdzie do ogladniecia w tym pudelku....

a czy ten c650 nie jest to to samo co 630 tylko z mozliwoscia podlaczenia netu?? No i jest o kilka stowek drozszy od 630 a netu mi nie potrzeba w TV....
 

_arek_

New member
OK dzieki....

A jesli zdecydowalbym sie jednak na tego 37c630 bedzie to zly wybor??

Pytam naprawde powaznie bo jest on akurat w cenie 2149zl w MM i maja tam akurat teraz raty 0% na czy mi tez bardzo zalezy.....

Ewentualnie jesli udaloby mi sie naklonic moja Wspaniala żonkę ;) aby wydac troszke wiecej kaski to moze uda mi sie wziac tego samsunga c650.....

Mam jeszcze pytanie odnosnie 100Hz czy to naprawde sie przydaje?? Czytalem ze fajnie oglada sie np mecza ale ja nie ogladam, konsoli tez nie posiadam....

TV bedzie tylko do TV i do filmow z laptopa ewentualnie pena..... Czy tu tez 100Hz sie przydaje?? czytalem ze obraz przy 100Hz jest bardzej sztuczny??

W recanzjach wyczytalem tez ze calkiem dobrze radzi sobie model sonego 40 ex500 moze to wziac tez pod uwage???


Wiec jak do tej pory pod uwage sa brane

samsung le37 c630
samsung le40 c630
samsung Le40 c650

sony 40ex500

toshiba 40 xv733

ktory z tych wybrac??

wiem ze toski i chyba sony nie maja mozliwosci ogladania filmow przez usb ale w sumie i tak laptop bedzie podpinany przez hdmi wiec ta opcja nie jest koniecznnie wymagana, raczej nastawiam sie na jak najlepszy obraz z Cyfry+
 
Ostatnia edycja:

SATORO

New member
Witaj Arku ! [Też mam tak na imię, heh :smile:] Przede wszystkim zdecyduj się czy funkcje multimedialne telewizora są ci naprawdę potrzebne.
Bo jeśli tak to Samsung C630 będzie najlepszym możliwym wyborem. I raczej polecałbym wersję 40-cali zamiast 37... Jeśli jednak multimedialność nie jest dla ciebie tak bardzo ważna to doradzałbym jednak Tosię 40XV733 lub Sony 40EX500. Z wielu powodów: mniejsze problemy z nierównomiernym podświetleniem, pewność że masz matrycę S-PVA (póki co są to najlepsze matryce LCD na rynku) a nie A-MVA które są często stosowane w Samsungach (także w wersjach 40-calowych, niestety), o problemach z brzęczeniem czy tam innym bzyczeniem też nie słyszałem w przypadku tych telewizorów. Także jeśli wybierasz multimedialność to Samsung, natomiast jeśli małą, ogólną problematyczność telewizora to raczej Sony albo Toshiba.
 
Ostatnia edycja:

_arek_

New member
Dzieki za wszystkie porady....

Zdecydowalem sie po wielu godzinach przy necie i czytaniu wszelakich opini i dreczeniu pytaniami porzadnych obywateli na ta toske 40xv733 mam nadzieje ze nie bede zalowal....

W sumie w tych samsungach fajna jest ich multimedialnosc ale jakos nie moglem sie przelamac bo kilka tych wad maja moze nie sa jakies wielkie ale sa...

Dodatkowo w toshibie skusil mnie ten system poprawy obrazu SD i tu tez mam nadzieje nie byc rozczarowany...

A jak bedzie potrzeba ogladnac jakis filmik to podepne lapka pod hdmi i bedzie po klopocie....

Jeszcze raz dzieki wszyskim za wszelkie pomocne uwagi....
 

_arek_

New member
No wiec po zakupie :) Wczoraj wieczorkiem przywiozlem Tv do domku rozpakowalem i na szybko podlaczylem....

Powiem szczerze ze mialem obawy przed tym co zobacze na ekranie jak podlacze tv balem sie ze moge byc nie zadowolony ale bylo wprost przeciwnie obraz jest naprawde baardzo dobry jak na sygnal z Cyfry+ bez kanalow HD naprawde jest bardzo dobrze...

Tak wiec ja jestem megaz zadowolony z zakupu a moze mozna cos wiecej jeszcze dopiescic obraz bo jak narazie nic nie robilam jak wlaczyle tak pokazywalo...
 
Do góry