Jaki LCD/LED 32-37 do analogowej kablowki do rodzinnego oglądania

Lucyfer13

New member
Witam serdecznie

Proszę o pomoc w wyborze mojego pierwszego telewizora LCD/LED. Moje oczekiwania zawarłem w poniższych punkatch:

1. Technologia: LCD lub LED, ale chyba LED bo mniejsze zużycie prądu.

2. Wielkość: 32-37, bedzie oglądany z okolo 3-3,5 metra.

3. Budżet: do 2000pln w wyjątkowej okazji mogę zwiększyć do 2500, ale jak będzie za 1500 to też nie urazi mojego ego.

4. Zastosowanie: głównie analogowa telewizja kablowa (zwykłe wejście antenowe) oglądana 8-12 godzin na dobę + divixy z kompa, usb lub jakiegoś najzwyklejszego odtwarzacza dvd + nie za często gierki na ps2.

5. Lokalizacja: tv ma stać przed oknami i oglądny będzie nie tylko na wprost więc zależy mi żeby było dobrze widać pod kątem.

6. Bajery: fajnie jakby można było oglądać divixy z usb, ale to nie konieczne bo jak się nie będzie dało to kupie najzwyklejszy odtwarzacz dvd z divixem.

Podsumowując piorytetem jest żeby cała czteroosobowa rodzina mogła na nim oglądać analogową kablówkę i wieczorkiem jakiegoś divixa lub meczyk piłkarski. Oczywiście jak największa prostota użytkowania wskazana.

Przeglądając allegro w oko wpadła mi TOSHIBA 37ZV635DG za 1890,00 tylko, że nie do końca wiem co oznacza: "TV pochodzi z programu wyprzedażowego europejskich marketów. Na obudowie telewizorów mogą być widoczne bardzo delikatne,widoczne pod światło ryski powstałe w wyniku transportu."

Z góry dziękuje za wszystkie porady i pozdrawiam.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
To jest model zeszołoroczny z najlepszym systemem 200Hz jaki wyszedł kiedykolwiek na rynek, świetnym kontrastem i super głośnikami onkyo.
To jest to samo co 42ZV635(przeczytaj test), tyle że polska njie była w te moele zaopatrywana. Na pewno opłaca się o kupić, tyle że moge być prioblemy z polską gwarancją. Ale wtedy np. rejestrujesz TV w niemczech.
 

Lucyfer13

New member
A może wiesz jak się na nim ogląda pod kątem (i to pod takim 45stopni albo i mniej) i czy zużycie energii będzie podobne do mojego obecnego crt 20kilka cali ?

No i jeszcz wypatrzyłem sobie drugi SHARP LC-32LX705E w podobnej cenie, niby mniejszy ale LED. I sam już nie wiem co robić.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
42ZV635 ma zużycie max 180W ale jak wynika z testu kikiego nawet bez włączonego czujnika światła zużycie nominalne wypada poniżej 100W a z czujnikiem nawet 70!
Na pewno Sharp ma słabsza ostrość(tylko 100Hz z kompiowanymi klatkami), mniej naturalne kolory i o wiele gorszy dźwięk.
 
Do góry