Jaki LCD do 5000 zl dla moich preferencji ?

kubachylewski

New member
Witam po raz pierwszy na forum. Chcę kupić LCD do 5000 zł. Wydaje mi się, że moje preferencje są dość jasne. Z paru chwil spędzonych w necie wydaje mi się, że idealne dla mnie będzie Toshiba 42ZV635DG lub JVC LT-42DV1BU ale tak jak pisałem niezbyt długo szukałem:

Preferowana wielkość matrycy - 42
Preferowane marki – Toshiba, JVC
Preferowana technologia– LCD
Jaka odległość od ekranu – ok. 2,3 m
Jakie urządzenia do podłączenia - Cyfrowy tuner UPC - sygnał b. dobry; Bluray czyli ogladam filmy na dvd i bluray.
Jaka klasa cenowa – do 5000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – raczej jak jest ciemno
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – słonce tylko z samego rana
Ile osób zasiada przed telewizorem - 2,3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – tv swiatlo wlaczone, dvd swiatlo wylaczone
Jaki masz telewizor – Thomson 100 Hz, CRT, 28 cali
Ma stać czy wisieć – raczej stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD
Jaki masz ulubiony program – filmy, programy informacyjne
Czego oczekuję – Jakosc konwersji z SD to absolutny priorytet, potem dobra jakosc w wyższych rozdzielczościach ale rozumiem, że to standard w tej klasie. Tak generalnie to jakość obrazu.

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze. Zainteresowały mnie też na forum sygnały, że można zaprosić kogoś na prezentację tv przed zakupem. Czy to jest aktualne ? Do kogo mogę się zgłosić ? Ile to kosztuje ?

Pozdrawiam serdecznie
Kuba
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prezentacje - napisz na priw dostaniesz pełne informacje.
natomiast modele wybrałeś extra - tyle że do takiego sygnału dołożyłbym na prezentację jeszcze 47" DV1.
 

_BOSS_

New member
Do 5 tys dostaniesz 47 cali ZV635 chyba że nie potrzebujesz większego niż 42.
ja mam właśnie Toshibe ZV 47 - też wachałem się między tymi modelami - chciałem kupić JVC 47 DV1 - ale brałem na raty więc do 5koła się nie zmieściłem.
Obydwa modele godne polecenia - szyba w toshibie nie taka straszna jak tu piszą (szklana) :)
 

Bartolomef

New member
Preferowana wielkość matrycy - duża, myśle ze przynajmniej 47
Preferowane marki – Sharp, ale raczej bez jakiś uprzedzeń
Preferowana technologia– obojętne choć skłaniam się ku LCD (spowodu nasłonecznienia)
Jaka odległość od ekranu – ok. 3,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia - będzie N albo Cyfrowy Polsat, plus czasem komputer
Jaka klasa cenowa – do 3000 - 3500 tys (im taniej tym lepiej) (jeśli jest coś do czego naprawde warto dołożyc to mogę dać 4 tys)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – jedna osoba w ciągu dnia ale to tak, między czynnościami wykonywanymi w domu (czyli zabardzo się nie skupia, taki krótki odpoczynek), reszta wieczorem od 19 do 23-24
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – spore, w lato (słońce się przesuwa ale prawie cały czas świeci prosto w okno) jakieś 70%-80% w ciągu dnia, w zime mniejsze oczywiście jakies 40%-50% w ciągu dnia
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1, przeważnie dwie ale jedna szybko zasypia (chyba, że to mecz) czasem 3 ale rzadko
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – raczej wyłączone ale ale zdaży się, że jeśli ktoś coś robi to zapali
Jaki masz telewizor – Samsung 60 Hz, 21 cali, CRT
Ma stać czy wisieć – może i stać i wisieć, lepiej żeby wisiał
Czy ma być HD Ready czy Full HD – wolałbym Full HD
Jaki masz ulubiony program – discovery, filmy, wiadomosci, pogoda
Czego oczekuję – bezawaryjność, jakość wykonania i obrazu oraz, żeby spełniaj te wymagania tinyurl.com/ybqs6cm

Narazie myślałem o Sharp LC-46DH77E ale wydaje się trochę mały jak na tą odległość od ekranu. Liczę na waszą pomoc. Jeszcze takie pytanie, warto czekać do przyszłego roku?
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
 
Ostatnia edycja:
Do góry