Jaki LCD do 4000zł/4500zł ?

mAc_

New member
Witam!
Mam zamiar kupic nowy telewizor LCD w przedziale do 4000/4500zł i od 37" do 42". Zastanawiałem się nad LG42LF57 lecz przeczytałem na forum że ma pewne wady np jaśniejsze "plamy" na matrycy i Samsungiem LE40N87B, LE40M86BD lecz przeczytałem, że występuje efekt "jubber" czyli smużenie podczas oglądania i piszczenie telewizora... mam mętlik w głowie :) Słyszałem że warto kupic telewizor marki: Sharp, Sony, Samsung. Telewizor będzie podłączony do "n-ki". Zależy mi na jakości a nie wielkości matrycy...

aha jezeli chodzi o FULL HD to tylko powyżej 40" chciałbym... (Podobno poniżej 40" nie widać roznicy miedzy FULL HD a HD READY, czy tak? )
 
Ostatnia edycja:

mAc_

New member
Aktualnie zastanawiam się nad SHARP LC 37X20E (HD READY) - ok 4100zł. Jak myślicie to dobry wybór?

lub

hmm SHARP LC 37RD2E (HD READY + 100HZ) - ok 5000zł (nie wiem czy bede mogl tyle przeznaczyc na TV)

a moze polecicie mi inny TV?
 

kleobobi

New member
Na uwage zasluguje JVC 37P80 sam mialem go przez 6 miesiecy a teraz cena 4200 jest super. LCD DynaPix HD ze sterownikiem 100 Hz Clear Motion Drive.Sprawdza sie zarowno do sygnalu SD jak i HD no i formatowanie obrazu JVS nie ma sobie rownych .Polecam
 

mAc_

New member
a może ktoś przeprowadzał test miedzy tymi dwoma modelami? Pierwszą różnicą ktora sie rzuca w oczy jest niska cena JVC ok 4200zł, sharp ok 5000zł i to ze JVC ma czas reakcji matrycy 6ms a Sharp tylko 4ms (oba maja 100hz) ... niska cena JVC kusi, ale nie mam pewności co do jakości - jezeli byl juz taki test moze ktos pod mi link ? Fajnie by bylo gdyby Kiko sie wypowiedzial :)
 
Do góry