Jaki LCD do 2800zł

astronaut

New member
Witam! Zastanawiam się nad kupnem LCD. Rozmiar.... jaki doradzicie. Najważniejsze kryterium to cena nie przekraczająca 2800zł. Oglądam głownie cyfrową kablówke (Vectra) i filmy DVD (oddtwarzacz to taki najbardziej podstawowy model). Nie zamierzam grać na PS3/X360/cokolwiek. Siedze przed TV w odległości 3-3,5m. Jedynie to może od czasu do czasu chciałbym podłaczyć kompa pod TV żeby przeprowadzić jakąś prezentacje - w sumie to dla mnie dosyć ważna sprawa. Do tej pory przez jakieś 3 lata używałem 25" CRT Sony, ale od 2 miesiecy nie miałem czerwonego koloru (i nawet mi to nie przeszkadzało specjalnie) :p, a ostatnio to wyzionoł ducha już zupełnie. Nie zrozumcie mnie źle... jakość obrazu nie jest dla mnie bez znaczenia ale nie jestem człowiekiem który roczula się na jakimiś głopotami których bez specjalnego wpatrywania i tak nie widać. Wolałbym coś FullHD ale to ze względu na to że raczej nie będe zmieniał TV przez co najmniej 5 lat. Póki co bez FullHD się obejdzie. Co byście doradzili? Z szybkiego sprawdzenia ofert znalazłem coś takiego jak Samsung LE37A551. Ale można macie coś lepszego?
 

astronaut

New member
No więc muszę zawęzic moje typy do 37". Ten Panas wygląda całkiem całkiem. Mam jeszcze taki typ: Toshiba 37XV500PG. Wygląd "papierowy" robi wrażenie ale nie wiem jak na żywo się prezentuje.

Mam jeszcze pytanie do bardziej obeznanych. Czy jest naprawde sens kupowac Full HD przy 37" (tymbardziej że większość TV podłaczonych pod kompa obsługuje tylko zwykłe 1366 x 768) ? Moze te 100Hz na 1366 x 768 jest bardziej przydatne niz FullHD na 50Hz ?
 

marekjw2523

New member
Jaki LCD

Przyłanczam się do prośby choć mam już pare telewizorów na oku np.
JVC 37 p80
Sharp 37X20
Toshiba 37xv500
Co sadzicie o tym wyborze :hmm:
 

astronaut

New member
Hmmmm.... dzisiaj miałem tournee po sklepach RTV. Poprzygladałem się temu i owemu i wyszło że Full HD dla 37" to nic ponad bajer. Z 1,5 metra nie widać już żadnej różnicy, a oglądałem jakąś pokazówke puszczoną z blue-ray po HDMI. Dlatego już wiem że mój TV będzie miał 37" i rozdzielczość 1366x768. Co do ceny to bez zmian - 2800zł i ani złotówki więcej. Coraz bardziej skłaniam się do tego Panasonica którego proponuje kolega Holt_ . Co do SD po koncentryku - mój przyszły TV nie będzie miał z tym styczności :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry