Jaki LCD dla początkującego ...

geforc

New member
Witam , planuję zakup telewizora lcd oto moje kryteria :

-do 26 cali
-full hd
-cena do 1500zł (jak bedzie kosztowal 1600 nic sie nie stanie , mowimy o cenach allegro)
wiem że moze troche malo , aczkolwiek moze cos dobrego w tej cenie jest , telewizor bedzie sluzyc to ogladania kablowki zwyklej i czasem do grania na xbox 360 ...
 

astronaut

New member
geforc napisał:
-do 26 cali
-full hd

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Widać że jesteś bardzo początkujący. Ja mam 37" i HD Ready bo Full HD przy takiej wielkości to strata kasy, a co dopiero Full HD przy 26" :p To już lepiej kup monitor LCD z tunerem... np. Samsung T260HD Rose.

Inna sprawa to to że chyba nie ma TV 26" o takiej rozdzielczości.
 

geforc

New member
no to bez full hd , ale samungów jest w ciul duzo ... , chce telewizor , nie chce monitora , mam w komputerze monitor


zmiana planów , mierzylem i jednak wejdzie mi 32 calowy ... wiec tak jak pisalem ,w full hd i 32 cali do 1500zl , trafie cos ??
 
Ostatnia edycja:

astronaut

New member
Może się mylę ale ostatnio też ten temat był poruszany i wyszło że full hd wspiera tylko kilka gier. No i musisz się zastanowić czy będziesz grał w odległości 1-1,5m od TV bo przy większych odległościach raczej nie zobaczysz tego Full HD na 32". Już pomijam kwestię ceny. Musiałbys dołożyć jakieś 500zł. Za prawie 2000zł jest Samsung LE32A551. Ale on jest bez technologii 100Hz co przy graniu w gry jest dosyć istotne.
 

janusz

New member
Bez reklam
astronaut napisał:
Może się mylę ale ostatnio też ten temat był poruszany i wyszło że full hd wspiera tylko kilka gier. No i musisz się zastanowić czy będziesz grał w odległości 1-1,5m od TV bo przy większych odległościach raczej nie zobaczysz tego Full HD na 32". Już pomijam kwestię ceny. Musiałbys dołożyć jakieś 500zł. Za prawie 2000zł jest Samsung LE32A551. Ale on jest bez technologii 100Hz co przy graniu w gry jest dosyć istotne.
Nie czytaj takich bzdur. Różnica pomiędzy full HD a HD Ready z 3 metrów będzie dużo większa niż różnica między zdjęciem wykonanym na lustrzance za 10 000 zł, a wykonanym na tanim automacie za 300 zł. To jakby wmawiać, że kupowanie aparatów foto za więcej niż 300 zł nie ma sensu. Wymieniony Samsug świetnie radzi sobie bez 100 hz, choć lepszy jest 100 hz A656.
 

asoz

New member
O czym ty piszesz ?! Przecierz to tylko różnica w wielkości pikseli i widać różnice dopiero po zbliżeniu się na odpowiednią odległość.
 

janusz

New member
Bez reklam
Dokładnie to róznica pikseli, które nawet przy Full HD są bardzo nędznej jakości!
LCD 32 cali jest wielki w porównaniu ze zdjęciem, gdzie tych pikseli nawet w tanich aparatach jest więcej, a zdjęcia malutkie. Obraz nawt Full HD wyględa dość żałośnie, porównując ze zdjęciem.
Faktem jest, że mała ilość sygnału HD nawet najniższej jakości, powoduje, że zakup odbiorników FULL HD na razie niczego nie daje.
 

astronaut

New member
hmmmm.... wydaje mi się jednak że rozmawiamy tutaj o telewizorach, a nie o aparatach. Podczas ruchu różnice w ilości/wielkości/jakości/etc pikseli praktycznie się zamazują i nie ma szans żeby to zauważyć. No chyba że ktoś lubi oglądać zdjęcia na TV. Wtedy się zgodzę - na tym polu full hd wygrywa zdecydowanie. Ale kto kupuje LCD TV żeby oglądać statyczne obrazy? W każdym innym zastosowaniu moim skromnym zdaniem to nic nie dający bajer (przy 32").
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
To nie jest żaden bajer, po prostu nowsza technologia. I nawet jeżeli nic nie daje, to przynajmniej nic nie kosztuje. Zbudowanie linii produkcyjnej do Full HD nie jest droższe materiały też. Tylko w okresie przejściowym gdy na rynku dostępne są jeszcze odbiorniki HD Ready, z przyczyn rynkowych starsze odbiorniki moga byc wyprzedawane w nieco niższej cenie. Ale za rok, dwa nie bedzie czegoś takiego jak HD Ready, za jakiś czas i Full HD przejdzie do lamusa.
 

geforc

New member
dobra to prosze o konkrety:

cena do 1700zl
mały czas reakcji
dobry kontrast i rozdziałka...
26/32 cale
firmy , samsung,lg,panasonic,phillips
dobrze żeby miał funkcje obraz w obrazie ...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1700 zł dobre full hd ,

cena do 1700zl
mały czas reakcji
dobry kontrast i rozdziałka...
26/32 cale
firmy , samsung,lg,panasonic,phillips
dobrze żeby miał funkcje obraz w obrazie ..
- takie rzeczy tylko w Erze :D
 

geforc

New member
a ty widzisz dobrze ?? czy okulary trzeba ... NAPISALEM ZE JAK NIE MA DO 1700zł z FULL HD , to NIECH BĘDZIE BEZ TEGO , niech ma samo hd ready
 
Do góry