Jaki LCD 46'' FullHD spośród najtańszych?

pioogi

New member
Szukam LCD 46 cali. Nie zależy mi na super parametrach - choć oczywiście nie mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto. Celuje w LCD dodstepne na Skąpcu i Ceneo do 5000 - 5500 PLN t.j. Sharp LC46X20E, Samsung LE46M87B inne.
Z góry dziękuję za wskazówki i sugestie.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Kup sobie tego Sharpa46X20E bo za te peiniądze naprawde warto. W tej klasie cenowej jeden z najlepszych!!
 

pioogi

New member
Prawde mówiąc jestem już bliski kupienia Samsunga LE46F86B. W ostatnim czasie zantował duże spadki ceny i można go już kupić za 5500 PLN, i jest on w takim wypadku o klasę lepszy od innych w tym przedziale cenowy.

Co o tym myślicie?
I co myślicie o LE46F86B?
A może macie jakieś inne propzycje?

mateo2121: dzięki za odpowiedź
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Ja też chciałem kupić ten TV (samsung f86bd) bo ładnie wygląda i w ogóle jego parametry wyglądają imponująco:) No ale jeśli nie masz telewizji w jakości HD to już tak różowo nie jest, ponieważsamsung az tak dobrze sobie nei radzi ze zwykłym sygnałem:) natomiast jeśli chodzi o konsole czy Full HD to oczywiście bajka....:) Najlepiej idź to jakiegoś salonu i niech Ci ustawią tego Samsunga I Sharpa którego Ci poleciłem i zobaczysz efekty na zwykłej TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Decyzja nalezy do Ciebie
Sharp zdecydowanie lepiej skaluje obraz SD.
Nie napisałeś też nic o warunkach jakie masz?
 

pioogi

New member
No właśnie i oto jest pytanie. Czy warto sie przejmować
sygnałem SD??? Przecież nie po to kupuje telewizor FullHd aby lepiej mi sie ogladalo teleexpres - tylko raczej w strone sygnału HD. Ale z drugiej strony skoro ma sie ogladac gorzej...?!?

P.S. Oreintuje sie ktoś jak wygląda sytuacja sygnałów 720p na telewizorach FullHD. Czy są jakieś problemy z przeskalowanie 720 na 1080 np. u Samsunga?
 

pioogi

New member
kiki napisał:
Decyzja nalezy do Ciebie
Sharp zdecydowanie lepiej skaluje obraz SD.
Nie napisałeś też nic o warunkach jakie masz?

warunki :
pokój duży około 30 m2
oświetlony od wschodu i południa
odlegóść od TV do ustalenia
sygnał z Polsatu Cyfrowego HD (narazie głównie pod kątem Euro'08 ale oczywiście inne kanały z platformy też <w tym nie HD>, ale głównie pod kątem - film wieczorem niż oglądanie TV w ciągu dnia)
Dodatkowo :
sygnał HD z Xboxa 360
oraz podłaczanie laptopa (ale nie żadne HDMI < bo widziałem już takie laptopy :p> tylko z wyscia S-video i VGA) i aparatu cyfrowego
 

mateo2121

New member
Bez reklam
No jesli chodzi Ci o Euro to zdecydowanie SHARP:) Bardzo liczy sie czas reakcji matrycy a on ma zdecydowanie lepszą niż Samsung... Ponadto nie myśl że Sharp źle odbiera HD a tylko dobrze sygnał SD:) Równie dobrze radzi sobie z HD a zdecydowanie przewyższa jeśli chodzi o SD
 

janusz

New member
Bez reklam
decydowanie Samsung LE46M87B. Moim zdaniem jest lepszy nawet przy sygnale SD, ale cyfrowym, a taki już prawie każda kablówka oferuje. HD w każdym trybie (720 czy 1080) ma najlepsze w porównaniu z nawet sporo droższymi modelami. Ponadto Samsung to największy producent LCD.
 

pioogi

New member
mateo2121 napisał:
No jesli chodzi Ci o Euro to zdecydowanie SHARP:) Bardzo liczy sie czas reakcji matrycy a on ma zdecydowanie lepszą niż Samsung... Ponadto nie myśl że Sharp źle odbiera HD a tylko dobrze sygnał SD:) Równie dobrze radzi sobie z HD a zdecydowanie przewyższa jeśli chodzi o SD

Ale czy 8 ms sekund to duży czas reakcji?!? Naprawdę widać różnice w porównaniu do 4ms Sharpa? Pytam bo chyba sami wiecie jak trudno obejrzeć wymagający film (pod względem czasu reakcji) w salonie.
A z drugiej strony skoro telewizor ma częstotliwość odświeżania 100Hz to powinno to oznaczać że jest odświeżany co 10 ms i czas reakcji, 4 czy 8 ms nie powinien mieć żadnego znaczenia. Tak na logikę. Jak to wygląda w rzeczywistości??
 

mateo2121

New member
Bez reklam
W przypadku scen dynamicznych(czyli sport itp) ma duże znaczenie....
A Sharp jeśli o to chodzi jest poza konkurencją raczej, samsunga nie kupuj.
Tez kiedyś byłem napalony na Samsunga ale jak zacząłem sie interesowac to zrezygowałem:) naprawde polecam tego sharpa...
 
Do góry