Jaki LCD 37-40" Kupić? troche oklepany temat za co przepraszam ale prosze o pomoc

Macleodd

New member
Witam ;)

Więc dostałem bojowe zadanie od rodziców kupić TV LCD, zależy mi na wysokiej jakości wykonania,, obrazu i dzwięku. Nie są dla mnie ważne tysiąć pięćset funkcji bo moi rodzice i tak tego nie wykorzystają. Ważne aby miał kilka wejsc HDMI opcjonalnie USB. Matryca jak w temacie 37-40 cali.
Cena najlepiej jak najniższa ale max do 2400 zł. ;) Aha może się mylę, lub nie mam odpowiedniej wiedzy ale jakoś nie jestem przekonany do samsungów. Prosiłbym bardziej doświadczonych o podanie co by było warte zakupu. TV bedzie głownie korzystany do ogladania telewizji czasami jakis film z komputera czy PS3.

dziękuje za wszelką pomoc :)



ps. pewnie duża cześć uzna mnie za leniwego, gdyz podobnych tematow sa tysiace, ja im więcej czytam o tym to bardziej głupieje, moim faworytem póki co jest LG 37 LH 7000
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Poniżej modele,które na 100% spełnią oczekiwania rodziców. Ceny 2300-2400 ale warto.

1. TOHSIBA 37XV733 lub 40XV733
2. PANASONIC L37S20

Pozdrawiam
 

Macleodd

New member
jakoś malo przekonany jestem do tych firm, byłem w salonie i jakoś tylko sony i LG w miare na oko ;) może cos z tego wybrac?
 

Ktosiek

New member
ja mam samsunga 32b650 i powiem Ci ze jestem zadowolony z tego telewizorka i moim zdaniem bedzie on lepszy od kazdego LG ktore do niedawna byly na rynku, bo teraz seria Inflinia jest naprawde udana. Spojrz sobie na Sony EX500 tez godny polecenia telewizorek.
 

Picuszek

New member
Ten Panasonic jest na 100% lepszy niż LG :smile: A matryce mają przecież podobne bo IPS.
 
Ostatnia edycja:

szkapie

New member
Witam.
Ja ostatnio w promocji kupiłem Sony KDL-40EX500. Wprawdzie cena nie odpowiada zakresowi, który kolega podał, ale jestem z niego b. zadowolony.

Jakość obrazu świetna, dźwięku nie określę, bo audiofilem nie jestem, ale dla mnie dobry, czysty, wyraźny, bez zniekształceń. TV obsługuje USB 2.0 odtwarza DivX i XviD z polskimi napisami, zdjęcia, mp3, posiada wejście ethernet, po dokupieniu modułu USB można łączyć się z netem przez WiFi.
Co zdecydowało o zakupie:
- osbuga USB (odtwarzanie DivX)
- dostęp do internetu
- liczba wejść
- jakość obrazu i dźwięku
- okazyjna cena
- no i subiektywne kryterium - przywiązanie do marki Sony. Telewizor, który właśnie został kupiony zastąpił TV marki Sony, który pracował 16 lat. Jeszcze działa ale nie ma zielonego koloru :)
Po tych pochwałach trochę minusów:
- marna drukowana instrukcja obsługi (powiedziałbym prymitywna) Dla osób, które czytają manula jest stanowczo za uboga. Są podstawowe informacje, ale rozwinięcie tematu widać, że pisał jakiś specjalista, bo dla autora wszystko jest. Trochę lepsza wersja do pobrania z netu, ale nie wszyscy maja do niego dostęp.
- Słaba czcionka napisów dla odtwarzani filmów. Wprawdzie lepsza niż w moim Koor’ze, ale liczyłem na coś lepszego. Nadzieja jest że może pojawi się nowy soft z poprawiona obsługą napisów.
Co do wyboru TV to proponuję skupić się na kilku podstawowych markach i je porównywać, poszukać w sklepach, zobaczyć jak działają, jaka jest opinia sprzedawcy (można trafić na fachowców). Z tego co ja się dowiedziałem to liderem w dziedzinie LCD jest Samsung potem Sony, Sharp no i reszta.

Pozdrawiam i życzę owocnego wyboru.
 

Macleodd

New member
doceniam propozycje ale 2300 zł to jest max co moge dać za TV a przedstawione propozycje sa swietne tylko troche za drogie
 

Ktosiek

New member
Samsung LE37C650 kosztuje 2299zl na allegro moim zdaniem najlepsza propozycja. TV ma wszystko, w tym 100Hz i redukcje skoków i rozmyć.

Albo uzbieraj troszke wiecej kasy i za 2600zl bierz Sonego 40EX500
 

Macleodd

New member
mam pytanko bo wszyscy zachwycają sie samsungiem b650, wiem ze ma duzo jakis gazdzetow itp, a czy rzeczywiscie taki super jest? i sonym ( to ja rozumiem) ale cena troche wysoka. Czy LG są naprawde takie kiepskie ? chciałbym aby ten TV kolo 5 lat wytrzymał i wiecej :).

odległość okolo 3 metrów ;)
 
Do góry