Jaki LCD 32'' lub plasma

roxie hart

New member
Witam,

od razu powiem, ze do konca na lcd przekonana nie jestem, chociaz jeszcze wczoraj rozwazalam konkretny model. Generalnie nie wiem czy plasma czy lcd bedzie lepsza w mojej sytuacji. Otoz pokoj 5x5, dobrze oswietlony, tv jest ogladana od 15 do poznej nocy,wiec dosc dlugo, z odlegl.2-3 m, sygnał analogowy, zwykła kablówka, nie mam cyfry,wiec mozliwosc ogladania na hd jest mi zbedna, tv ma sluzyc do normalnego ogladania, zero gier itp. Mój budżet to 2000-3000 zł. Planowalam zakup lcd 32'', ewentualnie (bo moze to lepsza opcja dla mnie) jakaś plazma 37''. Wczoraj w sklepie ogladalam Sharpa LC-32DH77, ale po przeczytaniu wątku o nim, mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia. Tv ma byc w pokoju rodzicow, wiec zadne zbedne bajery potrzebne mi nie są, ale nie chce tez jakiegos paszteta:p Co mi doradzacie? plasma czy lcd? Jeśli chodzi o marki, to rozważałam sharpy, panasonici, sony....mozecie mi zaproponowac jakies konkretne modele? licze na Waszą fachową pomoc w tym zakresie :/
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Witam,mysle ze do kablowki plazma bedzie lepsza,a skoro nie bierzesz pod uwage koreanczykow to polecam panasa 42x10 spokojnie zmiescisz sie w 3000zl,ale mysle ze warto sie tez przyjzec lg42q6000
 

roxie hart

New member
plasma

Tzn. tv będzie (tak jak poprzedni) stał tyłem do okien, więc promienie słoneczne nie będą padać na wprost, poza tym słońce świeci mocno w pokoju do południa... Co do panasonica to przegładałam tą serię X10 polecaną mi jw. i szczerze powiem, że jeśli już to skłaniałabym sie do 37'', po prostu jest wystarczajacy moim zdaniem. Chciałabym sie tylko dopytać jak z tym słynnym wypalaniem, bo trzeba przyznac, ze tv działa dość długo, nie powinnam sie obawiac tego modelu pod tym wzgledem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie przesiadujesz kilka godzin dziennie na tym samym programie przez kilka miesięcy z kolei - to nie ma problemu wypalania.
Oczywiście również skłaniałbym się do 42 X 10 / docenisz to za kilka tygodni/, tyle że wówczas szkoda tracić kasę na wymianę modeli.
Ale z 37 _ też będziesz zadowolona.
Jedyny problem masz taki jak w CRT - do południa będziesz występować w roli głównej jeśli zaświeci słońce. Po prostu będą duże odbicia na ekranie.
LCD eliminuje tą przypadłość . Musi być to jednak ekran matowy , aktywny :
Toshiba 37 RV 555
 
Do góry