jaki LCD 32' lub 37'? Cena/Jakość

colin23

New member
Jako że najwyższa pora zmienić zwykłe TV na LCD troszkę zacząłem grzebać na forum i w sklepach :)

Na początek pytanie o wielkość TV. Jeden pójdzie do pokoju gdzie Tv jest oddalony ok. 2,5-3m od oczu (ale docelowo ten Tv będę oglądał nawet z 4-5 metrów). Oglądany zarówno w dzień jak i wieczorem. Czyli co najmniej 37cali?

Drugi potrzebny do wieczornych oglądań z łóżka :) czyli ok 2m (docelowo max.3m)

Na razie korzystam z anologowej kablówki UPC ale już teraz mam mozliwość podłączenia cyfrowej. Gdybym podpinał to raczej tylko ten jeden większy TV. Drugi pozostaje do zwykłej kablówki.

Trochę modeli które już wpadły mi w oko:

Panasonic TX-32LX70P hdraedy
SAMSUNG LE32A551 fullHD
SAMSUNG LE32A656 fullHD (czym różni sie od tego wyżej)
Sharp LC-32RD8E hdready
Samsung LE32A551
Sharp LC-37X20E
Sharp LC-32B20E (czym różni się od 32X20E)

a może zaproponujecie coś całkiem innego?

Czy jeśli ten sypialniany ma byc raczej do Tv analogowej to warto brać FullHD?


na koniec budżet :) Nie chce wydać dużej kasy ale też wolę dać kilka stówek więcej a mieć coś znacznie lepszego. generalnie chodzi mi coś o najlepsyzm stosunku cena/jakość. Tyle że wiem że to będzie też tak że znajdę coś za 2800zł, potem będzie coś lepszego za 3100 a zaraz obok coś za 3400 i tak dalej i tak dalej :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bez ustalenia ram finansowych nie ruszymy - bo będziesz dostawał dalej kilka lub kilkanaście modeli w ofercie .
 

punkracy

New member
colin23 napisał:
Sharp LC-37X20E
Sharp LC-32B20E (czym różni się od 32X20E)
też kiedyś nurtowała mnie ta kwestia, więc napisałem do Sharp Polska
poniżej odpowiedź jaką otrzymałem
sharp.sep@sharp.eu napisał:
dziękujemy za Pana zapytanie E-Mailowe z dnia 18.08.2008.
Obudowa we wszystkich modelach jest taka sama, czarny piano black, różnice to:
X20 – srebrna maskownica głośnika, czarna stopa
B20 - czarna maskownica głośnika, czarna stopa
G20 - czarna maskownica głośnika, srebrna stopa
a swoją drogą to zdumiewające, jak kolor kilku kawałków plastiku tak znacząco może wpływać na cenę

pzdr
 

colin23

New member
kiki napisał:
bez ustalenia ram finansowych nie ruszymy - bo będziesz dostawał dalej kilka lub kilkanaście modeli w ofercie .


hm no ja naprawdę nie wiem :) Powiedzmy 32 tak do 3000zł a 37 do 4000zł. Czy taki przedział daje już dobre modele?
 

colin23

New member
ale chciałbym przede wszystkim poznac oferty których cena jest najbardziej rozsądna do ich jakości. Bo z pewnością wolałbym kupić coś tańszego niżdroższego. Najlepiej niech to będą po dwie trzy preopozycje z każdego rozmiaru. Jedna bliżej dolnej granicy a druga wyższej.


No i na początek proszę o rady co do wyboru wielkości i rodzaju hdready czy hdfull.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy bliższej odległości musisz zadbać najpierw o płynność:
32 RD 8 Sharp
32 JVC P80
32 Toshiba r 3500
=============
Toshiba 40 XF 355
Sharp 37 D65
Panasonic 37 LZD 80
JVC 37 P80
Sony 40 W 4000
 

colin23

New member
No dobra już trochę wiem o 32 i niech skalą porównania będzie ten Sharp 32 RD 8. Rozumiem że lepiej dopłacić za 100Hz i dobry czas reakcji niż szukać FullHD? Czy coś w podobnej cenie jest godne jeszcze uwagi? Np Samsung le32a656? To FullHD ale nie ma on 100Hz. Co lepsze?


A co z 37? Tu juz raczej jestem za opcją FullHD. Też Sharp jako wzorzec? LC-37XL8E ? Czy może Samsung LE37A656?
 

hawranek58

New member
LCD 32" to LE-32B650

Witam!
Z półki LCD 32" proponuje Samsung LE-32B650 jest full HD, 100hz a z usb odtwarza mkv,avi, asf, mpeg. Tuner DVB-T mpeg4, ethernet, wifi i do tego oszczędny 90w pobór mocy. Polecam :D
 
Do góry