jaki laptop?

Jeromer

New member
Przymierzam się do zakupu laptopa. Proszę o pomoc jaki ma być sprzętowo by móc odtwarzać filmy 720p, 1080i/p na LCD TV (bez rwania)? Chodzi mi o wersję ekonomiczną - nie o kosmos. Przeglądając wiadomości znalazłem tylko informacje na temat minimum sprzętowego do odtwarzania HDTV dot. stacjonarnych komputerów.
 

dnc

Moderator
VIP
Jeromer napisał:
Przymierzam się do zakupu laptopa. Proszę o pomoc jaki ma być sprzętowo by móc odtwarzać filmy 720p, 1080i/p na LCD TV (bez rwania)? Chodzi mi o wersję ekonomiczną - nie o kosmos. Przeglądając wiadomości znalazłem tylko informacje na temat minimum sprzętowego do odtwarzania HDTV dot. stacjonarnych komputerów.

Zasadniczo, to wszystkie przykłady tyczące się komputerów stacjonarnych, mają także zastosowanie do laptopów. W tej mierze oba typy kompów muszą być pod względem wydajności przy obróbce audio-video HD takie same. Z tego co mi wiadomo, to abyś mógł odtwarzać materiał 720p, 1080i wystarczy CPU 2-2,5 GHz, 512MB RAM, karta graf. ze wspomaganiem sprzętowym MPEG2, MPEG4. Jeśli natomiast chcesz rzucić się na 1080p to już maszyna na 3GHz CPU i 1GB RAM to minimum. W zasadzie najbardziej ważna jest dla materiałów HD wydajność CPU, RAM i dobra jednostka graficzna, która wspomaga pracę systemu. Reszta. No cóż. Karta muzyczna najlepiej 5.1 lub 7.1 (zewnetrzna pod USB lub wewnetrzna ale np. z wyjściem SPDIF), dobre głośniki. Duuuuży HDD, abyś to miał gdzie pomieścić i/lub nagrywarka DVD i wszystko zwalać na płyty.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawdzałem ostatnio lapka na centirno 1.73 Ghz, z 512 ramu i HD chodziło przyzwoicie chyba, że jakiś plik ts był skompilowany z przeskokami sam w sobie. Wydaje mi się, że to takie minimum, postaram się wieczorem dokładnie sprawdzić ten temat.

P.S. Zawsze możesz wziąć płytę z materiałem i pójść do np MM i sprawdzić jak co śmiga.

pozdrawiam
 

Jeromer

New member
ar2 napisał:
P.S. Zawsze możesz wziąć płytę z materiałem i pójść do np MM i sprawdzić jak co śmiga.
Miałem też na myśli nie tylko oglądanie na matrycy laptopa, ale także na moim TVLCD. Czy ważne jest aby laptop miał złącze DVI lub HDMI (taki też widziałem) dla jakości obrazu. Chodzi mi o konfigurację pozwalającą bezproblemowe odtwarzanie a nie takie: a może pójdzie (1080i/p). A jeśli już miałbym oglądać filmy HD na ekranie laptopa, to chyba musiałby to być model z panoramiczną matrycą zbliżoną do 720p? Ciężko znaleźć monitor z rozdziałką zgodną z 1080i/p a co dopiero taki laptop.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Miałem też na myśli nie tylko oglądanie na matrycy laptopa, ale także na moim TVLCD. Czy ważne jest aby laptop miał złącze DVI lub HDMI (taki też widziałem) dla jakości obrazu. Chodzi mi o konfigurację pozwalającą bezproblemowe odtwarzanie a nie takie: a może pójdzie (1080i/p). A jeśli już miałbym oglądać filmy HD na ekranie laptopa, to chyba musiałby to być model z panoramiczną matrycą zbliżoną do 720p? Ciężko znaleźć monitor z rozdziałką zgodną z 1080i/p a co dopiero taki laptop.

Od początku:

Na pewno lepiej oglądać na TV niż na laptopie. Można podłączyć na kilka sposobów. Na starcie wykluczamy podłączanie przez s-video i composit (pojedynczy czincz). zostaje: VGA, component, i cyfrowe dvi/hdmi.

Musisz sprawdzić jakie masz wejścia w TV. VGA powinno być na 100% ale tutaj musisz sprawdzić jaką rozdzielczość obsługuje.
 

HiTman

New member
Laptopy na których chcesz oglądać full HD raczej nie uświadczysz bo najlepsze matryce to 17" 1680x1050 więc deko brakuje a cena ich kształtuje się od 7tyś więc to nie jest klasa economic ;)) Rozsądnym kompromisem to qpno z wyjściem dvi - wtedy można sobie podpiąć pod tv lcd ceny od 4tysiaków. Co do proca to takie centrino 1.78 pociągnie dowolny materiał hd.
 

jax

New member
Laptopy na których chcesz oglądać full HD raczej nie uświadczysz bo najlepsze matryce to 17" 1680x1050 więc deko brakuje a cena ich kształtuje się od 7tyś więc to nie jest klasa economic :wink:)

No zmartwie Cię, jest juz Toshiba G30-153 która ma matryce full HD, do tego ma wbudowany napęd HD-DVD, tuner DVB-T oraz HDMI out. Jest juz dostepna w Polsce.
Skrócik do opisu: http://tinyurl.com/kael4
 
Ostatnia edycja:

Jeromer

New member
jax napisał:
No zmartwie Cię, jest juz Toshiba G30-153 która ma matryce full HD, do tego ma wbudowany napęd HD-DVD, tuner DVB-T oraz HDMI out. Jest juz dostepna w Polsce.
Skrócik do opisu: http://tinyurl.com/kael4
Sprzęt z kosmosu (Quosmio) i cena także - http://www.allegro.pl/item115277491_toshiba_qosmio_g35_av650_nowy_gwarancja_f_v_.html
fakt, że to nie ten sam model (lepszy) ale cena i tak powala.
Ja znalazłem tańszą alternatywę w podobnej konfiguracji (lepsza karta graficzna): http://www.allegro.pl/item116005618_dell_inspiron_e1705_9400_duo_1_83ghz_geforce_7900.html
oba modele mogą wyświetlać bez problemu 1080p bez upscalingu (matryce 1920x1200) i oba posiadają gniazda DVI.
 

euro

New member
Właśnie od paru dni mam tego lapka, zaraz coś zdownloaduję i zapuszczę jakieś HD. Oczywiście pośpieszę z opisem. Pozdrawiam.
 

chosen7

Member
Witam, jutro go kupuje na 99% ale chcialbym wiedziec ,wiec czekam :) i mam nadzieje ze nie bedzie zadnej przycinki:) a wtedy nic do szczescie mi nie potrzeba;P
 

euro

New member
Właśnie odpaliłem "Coal reef" 1080p ściągnięte z Microsoftu i odpaliłem w AsusDVD-poszło bez zacięć, bardzo płynnie. Jednak ustawienia monitora lapka to 1280/800 więc chyba materiał był downscalowany. Widoczne przejścia tonalne na jednolitym tle ale i tak bajka! Nie podłączałem do TV (KDF50), bo nie miałem czasu. Mam kable DVI i VGA i będę próbował później. A mogę porównać bo mam n-kę HDTV (warto tylko dla Discovery HD lub Ligi Mistrzów co dwa tygodnie-naprawdę!) Laptop bez zastrzeżeń-cichy, matryca lusterko:), ale nie przeszkadza, full wypas, nagrywarka DVD ok. Kupiony w Olsztynie W sklepie BAJT za 4549zł ( A6JC-133H z WIN XP HE). Kończę bo zaczyna się CSKA Moskwa-Arsenal w HD:)))-obraz odjazd!!!
 

chosen7

Member
No to super!!!:) jutro kupuje jak znajde ( przedemna dzwonienie do Czestochowy , Opola , Wrocławia -jak bedzie to od razu po niego jade) i podlaczam do KDS55A2000 :D
 

Jussi

New member
Bez reklam
Zgadzam sie z Ar2. Ja mam acera 1,5gzn, 512 ramu i intela 915 i hd chodzi TYLKO I WYLACZNIE puszczane na VCLu i pliki .ts badz .avi Chodzi to przyzwoicie choc czasem potrafi skoczyc, ale filmy w 1080i i 720p ogladalem i bylo raczej spoko. Natomiast nie wiem czy to tyllko u mnie czy nie ale wzialem laptopa do pracy (jak jeszcze pracowalem w salonie sonego) i podlaczylem do jednego z telewizorow i niestety chodzilo to o wiele gorzej niz na ekranie laptopa. Nie wiem czy to za sprawa ustawien czy czegos ale tylko zwracam uwage na ten fakt, aby pozniej nie zalowac. Ogolnie wg mnie laptop do hd to nie jest dobry pomysl, chyba ze sie dysponuje 10 tysiacami to moze wtedy tak. poza tym to co ogladalem to filmy w divxie a przeciez HD z plyt BD czy HDDVD bedzie mialo o wiele wieksze wymagania.
 
Do góry