Jaki laptop do kina domowego?

mk-2

New member
Witam
Chce kupic laptopa, ktory ma glownie sluzyc do ogladania filmow (kino domowe) i sporadycznie grania (call of duty 4, proevo8). Chce na to przeznaczyc 2 - 2,5 tys (chyba, ze warto bedzie dolozyc).

1. Jakim wyjsciem najlepiej polaczyc laptopa z telewizorem LCD (mam narazie 26 LG HDready, bedzie fullHD w przyszlym roku)
2. Jakim wyjsciem najlepiej polaczyc laptopa z ampli (dzwiek). Amplituner bedzie Yamaha rx-v661 (jesli naprawde warto moge dolozyc do 663)
3. Jaki laptop bedzie posiadal wszystko czego potrzebuje? Filmy w hd pewnie beda ogladane rzadko, ale chcialbym miec mozliwosc zeby juz wszystko ladnie chodzilo.

Zalezy mi na jak najlepszym jakosciowo obrazie oraz dzwieku.
Dziekuje i pozdrawiam
 

Titan2005

New member
Powiem tak filmy HD z kompa wyglądaja bosko. W twoim przypadku proponuje rozglądać się za laptopami które mają wyjście DVI bądź HDMI bo inaczej nici z HD na twoim LCD. Jeżeli chodzi o dźwięk to pozostaje niestety tylko stereo, chyba że przez HDMI ale pamiętaj że w laptopch karty graficzne muszą mieć HDMI połączone z kartą dźwiękową(5.1) co do rzadkości należy.

A co do grania na laptopach kumpel właśnie wymienił laptopa na stacjonarnego PC (przemyśl dobrze czy na laptopie będzie ci się dobrze grało w gry) :grin:

Pozdro :eek:k:
 

xxxxxx

New member
Potwierdzam HP

Właśnie sobie powyższy sprawiłem HP dv7 1080 1440/900 Blueray C2D grafika9600M GT za 4k.
(te 2,5k to trochę mało) Jak wypróbuję to napiszę co to warte.
Jest tendencja do odchodzenia w laptopach od 1920x1080 bo ekraniki 17" są
za małe i wszystko jest na nich małe nawet Toshiba w swym
najnowszym i najwydajniejszym Qosmio X300-11U za 8k. nie montuje
ekraników 1920/1080.Blurayów też nie montuje z wiadomych powodów(pogniewali się
:)) Notebooki poprzedniej generacji mają FULL HD ale reszta komputera jest słaba
Żeby ekran FUll HD miał sens to by musiał mieć jakieś 20"(są takie ustrojstwa)
ale laptopik waży wtedy ok.6 kg.(no i cena ok.10k)
Aha dźwięk 5,1(7,1) można sobie zafundować dozbrajając laptopa w odpowiednią kartę dźwiękową
inwestycja ok.250-300 zet. np.na złączu ExpressCard.
http://www.mojemultimedia.pl/product_info.php?products_id=17440
 
Ostatnia edycja:

mk-2

New member
Granie w gry na laptopie to bedzie naprawde sporadycznie. Mam komputer stacjonarny. Mam jednak taka prace, ze czesto jezdze po Polsce i spie po hotelach wiec chcialbym, zeby od biedy cos na tym ruszylo.
Glowne przeznaczenie laptopa to kino domowe. XXXXX - Twoj laptop to juz zamiatacz, na takiego mnie niestety nie stac.
Z grafika juz wszystko wiem. Poszukalem - wyjscie HDMI maja np. HP juz za ok 2,5 tys. z grafika chyba geforce 8400.

Sa jeszcze jakies propozycje co do dzwieku? Nie ma laptopow z wbudowana karta dzwiekowa 5.1, tak zeby bezposrednio polaczyc to z amplitunerem?
Jesli potrzebny jest adapter to w sumie tez nie ma problemu. Nie bedzie jednak na tym jakis strat w jakosci dzwieku/efektach? To w jakis "oszukany" sposob zamienia dzwiek stereo na 5.1?
 

xxxxxx

New member
będę miał czas w niedziele

Będę miał czas w niedzielę wypróbować ten sprzęcik to w poniedziałek coś
sensownego odpowiem.Dokupiłem też w ciemno tą dźwiękówkę
http://www.balta.pl/opis.php3?ID=28530
może sobie poprawię trochę dźwięk
chciałem też w szale zakupu dokupić sobie jakieś fajne głośniczki laptopowe
np.te
http://www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=51
ale trochę ochłonąłem gdy zobaczyłem ile kosztują :)
 
Ostatnia edycja:

Kom4rek

New member
poszukaj laptopa z hdmi do obrazu i wyjsciem s/pdif wtedy bedziesz mial dzwiek 5.1 :) np HP-ki maja takie wyjscie czy tez toshiby.
 

mk-2

New member
Upatrzylem sobie Acera Aspire 5920G - 602G25MI
Nie moge jednak nic w necie znalezc na temat tego zestawu. Bo ogolem firma Acer ma rozne opinie.. Teoretycznie wyglada ciekawie..
 
mk-2 napisał:
Upatrzylem sobie Acera Aspire 5920G - 602G25MI
Nie moge jednak nic w necie znalezc na temat tego zestawu. Bo ogolem firma Acer ma rozne opinie.. Teoretycznie wyglada ciekawie..

Zgadza się, jest wiele negatywnych opinii o Acerze, szczególnie biorąc pod uwagę czynnik awaryjności. Mimo to, moja dziewczyna ma od ponad roku budżetowy model Extensa 5220 i nie ma najmniejszych problemów, mimo intensywnej eksploatacji.
 

nygga

New member
Zobacz sobie Hp dv5-1020ew, ma HDMI i spdif oraz pograsz na nim w te gry co podales, mozesz go miec juz za mniej niz 2500. A jak masz mozliwosc to doloz 800 PLN i kup HP dv5-1060ew z blu-ray i dobra karta graficzna i zaspokoisz swoje potrzeby w 100% :)
 

Mercus

New member
Witam:podepne sie tutaj z moim pytankiem ,zeby niezasmiecac forum.Wlasnie kupilem lcd sharpa 42 XL 2E z full hd.Chce do niego kupic jakis nootebok,ktory po hdmi odpali mi tez dzwiek na TV.Ma sluzyc do celow mulltimedialnych:Gry,Filmy.Kolor musi byc czarny lakier :cool: Do wydania mam jakies 850 max 900 euro.Co polecacie ?.Pozdrawiam
 

mk-2

New member
Numer aukcji na allegro (nie moge dodawac linkow): 434259234
Mnie korci cos takiego. W sumie ma wszystko co potrzeba, tylko ta firma..
Geforce 8600, karta dzwiekowa realtec no i core2 duo. A podobno lepszy duzo jest od Turiona.
Wiem juz co musi miec laptop (s/pdif, hdmi) pozostalo wybrac cos ciekawego. Dziekuje wszystkim za odpowiedz. Pozdr
 

leotdi

New member
czytam Wasze wypowiedzi dot. odtwarzania HD z lapków ... i dla mnie to jakaś paranoja. Też mam lapka z HDMI (dość mocnego), ale do głowy mi nie przyszło, aby używać go do odtwarzania HD. Dla mnie istnieje tylko 1-rozwiązanie. Odtwarzacz klasyczny. Drogi na dziś ? To poczekam ...
A gdzie komfort korzystania ? Z lapkiem go po prostu brak.
Co innego zabawy (gry etc.) na TV-HD - tu zgoda.
 

leotdi

New member
xxxxxx napisał:
Właśnie sobie powyższy sprawiłem HP dv7 1080 1440/900 Blueray C2D grafika9600M GT za 4k.

ps
1GeForce 9600M GT - mam taką samą. Dźwięk wprawdzie z grafy "idzie" po HDMI, ale tylko stereo.

xxxxxx napisał:
Aha dźwięk 5,1(7,1) można sobie zafundować dozbrajając laptopa w odpowiednią kartę dźwiękową
inwestycja ok.250-300 zet. np.na złączu ExpressCard.
http://www.mojemultimedia.pl/product_info.php?products_id=17440

ps
to prawda, jednak 5.1/7.1 to "jakby nie było" = analog.
... raczej "chodzi" o tą (poniżej link), bo podałeś link do adaptera (rozszerzenie możliwości karty).
http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/karty_dzwiekowe/847138_karta_dzwiekowa_creative_x-fi.aspx
 
Ostatnia edycja:

zibisol

New member
Hdmi

xxxxxx napisał:
Właśnie sobie powyższy sprawiłem HP dv7 1080 1440/900 Blueray C2D grafika9600M GT za 4k.
(te 2,5k to trochę mało) Jak wypróbuję to napiszę co to warte.

Witam. Jestem BARDZO CIEKAW, jakie są Twoje opinie! Miałeś się nimi podzielić, a do dziś...:(( Pozdrawiam. Jeśli nie na Forum - to proszę na zibisol@o2.pl
Pozdrawiam. Zbyszek
 
Do góry