Jaki kupic telewizor?

lelo

New member
Witam.Jestem tu nowy wiec pierwsze to chce sie przywitac.(Witajcie wszyscy)Wiem ze tego typu watki juz byly czytalem wiekszoszc ale nie znalazlem odpowiedzi.Zatem do rzeczy.Jaki kupic telewizor??Plazma czy Lcd?
Zaznaczam ze wielkosc 42 cale cena ok 6000 zl.Chodzi mi glownie o telewizor ktory poslozy do ogladania nowej telewizji w wysokiej rozdzielczosci.
Nie znam sie na tym a wiadomo jak sie w sklepie spyta to wcisna najgorszy kit.
Z tego co sie zorientowalem to plazma musi miec rozdzielczosc 1024x768 i wejscie hdmi(jesli sie myle to poprawcie mnie).Na co jescze zwracac uwage ??-kontrast,jasnosc?W przypadku Lcd -wogole nie wiem na co.Prosze nie krzyczec ze taki watek juz byl,tylko oczekuje pomocy
 

Smartek

New member
Witam!
Jestem przekonany, ze slabo szukales.
Moze w nieodpowiednim dziale?
No, ale coz - kto plyta nie bladzi wiec:

Dobrze robisz, ze pierwszym Twoim krokiem jest wybor technologii.
W tej chwili musisz spojrzec na wady i zalety obu rozwiazan i zobaczyc co Ci bardziej pasuje. A wiec:

- odleglosc od ekranu
- zrodlo sygnalu - napisales, ze glownie telewizja w nowej rozdzielczosci, wiec pewnie nadchodzaca platforma cyfrowa 'n' lub cyfra+ w przyszlosci (platformy cyfrowe)
- czy na Twoj ekran bedzie padalo jakies silne zrodlo swiatla (slonce, lampa)
- czy smuzenie (jednak wciaz widoczne przy niektorych scenach) nie bedzie Ci przeszkadzalo

Przejdz sie do marketu, zobacz, ktory obraz bardziej Ci odpowiada - czy ten na plazmach czy LCDkach..

Dalej sie zobaczy, w LCDkach sie nie orientuje, ale na pewno kiki by cos zaproponowal. W plazmach wiadomo > Panasonic (chocby ze wzgledu na brak problemow z "duszkami" czy innymi powidokami).
 

lelo

New member
Witam.
Odleglos od ekranu ok 4,5 metra
Zrodlo -telewizja n( w wiekszosci)
Okno z tylu telewizora
Czyli rozumiem ze panasonic jest lepszy nz np lg?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
lelo napisał:
A co powiecie na temat telewizora z tylna projekcja np SONY KDFE50A11?

bardzo dobry sprzęt
panas jest o niego lepszy od LG /LG daruj sobie/
rozjerzyj się też za SONY KDL 40 V 2000 /jak ma być koniecznie 40"/
pozd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Ja bym powiedział że identyczne a nawet lepsze- brak tych wszystkich minusów plazm /duszki,wypalanie itp/
jedyny minus to cena lampy za parę lat - ale kto na to patrzy

ps
sam przymierzam się do 55"A2000
pozd
 
Do góry