Jaki kupić lcd 22 cale?

malpik

New member
Witam. Mam zamiar kupić córce lcd 22 cale. Pokój nie jest duży więc taki rozmiar telewizorka. Proszę o pomoc i doradzenie co obecnie jest najlepsze do kwoty 1000zł. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 

vicy

New member
Ja też szukam telewizorka z możliwością pracy jako monitor.
Szukałem (jak każdy) dużo i zastanawiam sie nad takimi tv:
LG M2362D oraz SAMSUNG P2370HD.Oba można dostać już za 919 pln.
Zależy mi aby tv był HD.
Nie mam praktyki z takimi tv więc nie wiem jak się to ma np. do sygnałów SD
 

RAISER

New member
Witam. Mam zamiar kupić córce lcd 22 cale. Pokój nie jest duży więc taki rozmiar telewizorka. Proszę o pomoc i doradzenie co obecnie jest najlepsze do kwoty 1000zł. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Osobiście polecam Funaia. Posiada 5 lat gwarancji, w tym 2 lata na uszkodzone piksele. No i Funai jako jedyny producent podaje prawdziwe dane dotyczące specyfikacji, praktycznie cała konkurencja podaje kontrast na poziomie 1000:1 a to (za przeproszeniem)
gówno prawda.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zastanów się nad LG model 22LD350. Jest to nowy model, ale stary model LH 2000 był całkiem niezły i sądzę, że nowy bedzei lepszy. Matrycę ma na 100% lepszą. Kosztuje też poniżej 1000 zł.

Jak poczekasz kilka dni to napiszę jak się sprawuje model 19LD350, gdyż taki zamówiłem do kuchni.

Tak na marginesie, mało jest recenzji i testów małych TV więc trudno podjąć decyzję. Wybrałem LG gdyż ma w miare naturalen kolory w porównaniu do SAMA i znacznie lepszy dźwięk. Podobno można też odblokowac port USB do odtwarzania filmów.

Pozdrawiam
 

RAISER

New member
Tak, też dopiero zauważyłem tego nowego LG, wydaje się naprawdę spoko :) W tym przedziale cenowym to chyba najlepszy 22-calowiec na rynku przynajmniej jeśli chodzi o jakość obrazu i dżwięku. A tak po za tym jest całkiem ładny i zgrabny.
 
Ostatnia edycja:

malpik

New member
Dzisiaj chwyciłem w ręce gazetkę carrefoura a w niej lg 22 lh 2000 za 699zł.
Jak się ten model sprawuje proszę o opinie i czy cena adekwatna do jakości?
Model 22 ld 350 super - korci mnie zakupić go ale czy na pewno warto?:hmm:
 

RAISER

New member
Ale po co ci starszy model skoro możesz mieć nowszy (czytaj: usprawniony) ? Lepiej brać ten nowszy żebyś póżniej nie mówił czegoś w stylu - "kurczę pieczone a mogłem mieć lepszy TV, no ale teraz jest już po ptokach i generalnie jest mi z tym żle" he he he :-D
 
Ostatnia edycja:

vicy

New member
Model 22 ld 350 super - korci mnie zakupić go ale czy na pewno warto?:hmm:

Będę nadal proponował Ci LG M2362D.
Pomimo tego , że ten "Twój" jest droższy to jeszcze jest HD Ready , ma mniej wejść (m.in. 1 HDMI oraz 1 Scart ,a w 23" tv jest ich po 2 szt) no i jeśli Ci się znudzi po jakims czasie to mozesz dać synowi do podłączenia do komputera.No i jest o 1 " mniejszy :)
Jest sens przepłacać?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
RAISER ma rację, zauważyłem, że na rynku telewizorów modele nowsze są tańsze w stosunku do zeszłorocznych. Widzę, że Carefour przebił nawet o 100zł Mega Avans z ceną na LG:)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Tak jak obiecałem, opisuje wrażnia po otrzymaniu zakupionego LG model 19LD350. Co jest najważniejesze ? Już go zwróciłem. Dlaczego ? Obraz porażka !!!!.

Widziałem już wiele telewizorów LCD ale to mnie załamało.

1. Bardzo słaby kontrast,
2. Marna jasność,
3. Problemy z separacją kolorów,

Ogólnie obraz był płaski i bez wyrazu. Żadne kalibracje nie pomagały. Albo wada egzemplarza albo taka seria, gdyż widziałem 19LD 320 w sklepie i było to samo.

Na plus moge zliczyć:

- wykonanie,
- dżwięk,
- skalowanie

ale to za mało w stosunku do telewizora.

POzdrawiam
 

malpik

New member
Slav7 to mnie zmartwiłeś. Miałem go zamawiać w sobotę. Hmmm zostaje kupno jakiegoś samsunga ? Może ktoś jeszcze coś doradzi zostało mi mało czasu
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Malpik

Napisałem odczucia.Postanowiłem wyminić go na PHILIPSA 19PFL5404. Ma dobre opinie i mam nadzieje, że spełni moje oczekiwania. Opiszę wrażenia pod koniec tygodnia.

Mozesz jeszcze spróbować SAMSUNG-a 22C450. Poprzedni model B450 zbierał dobre noty. Philips jest droższy ale cóż, nie kupuje sie TV na miesiąc.

POzdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zgdonie z obietnicą opisuję wrażenia po pierwszym kontakcie z PHILPS-em 19PFL5404. Wrażenia są zgoła odmienne niż przy LG. Oto one:

- bardzo porządne wykonanie,
- bardzo dobre skalowanie SD. Podłaczłem do analogowej kablówki i
naprawdę jest super. Obraz wygląda lepiej niz na 15 calowym CRT, który
stał tu wcześniej. Po podłączniu do dekodera cyfrowego ASTER obraz jest
super. Z naziemnej cyforwej chyba jeszcze lepszy :)
- dobre i naturalne kolory,
- niezłe kąty jak na małego LCD-ka,
- łatwe menu,
- odtwarza wszytsko przez USB, nawet z dysku NTFS,/ poza mkv/
- przyzwoity dźwięk.

Jedyne wady, ale do przeżycia, to niedostaki w kontraście oraz brak możliwości regulacji podświetlenia.

Ogólne bardzo polecam. Jesli komuś sie nie spieszy to moze poczekac na nowe, małe modele. Sądzę, że kontrast bedzie lepszy.

Pozdrawiam

-
 
Do góry