Jaki kabel HDMI ?

Skapiec

New member
Witam

Potrzebuję kabel HDMI około 5m aby podłączyć laptopa do TV Sharp'a.
Czy ktoś się orientuję jakiej firmy kabel będzie najlepszy ?
Wyczytałem w necie, że nie ważna jest firma i można kupować w ciemno :-?
Ale wolę zapytać się ludzi co w tym siedzą :-D

Pozdrawiam
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Temat byl poruszany na forum ale moja rada niekupuj badziewia poczytaj sobie 1.4 musisz miec

co to znaczy badziewie co .... możne [0 i 1 (sygnał cyfrowy) nie dolecą ]

co na 5 m [np. no name] lecą wolniej a na [ markowym] szybciej

to nie analog ....

a co do 1.4 ...jeśli komuś zwrotna audio potrzeba to tak i Ethernet

Sygnał cyfrowy w systemie zerojedynkowym, zwanym również binarnym, są ciągami impulsów prądu elektrycznego, w których jedynce odpowiada obecność impulsu, a zeru, jego brak. Można je uzyskać przez przekształcenie (zakodowanie) sygnałów analogowych. Miarą ilości informacji jest 1 bit (zero lub jedynka), a prędkość przesyłania sygnałów cyfrowych, nazywana przepływnością binarną, jest wyrażana w bitach na sekundę [b/s]


całe koszty podraża : miedziany [SIZE=-0][SIZE=-0][SIZE=-0]PC OFC[/SIZE][/SIZE][/SIZE] (99.999%) a np.[SIZE=-0][SIZE=-0][SIZE=-0]PC OFC o czystości [/SIZE][/SIZE][/SIZE]99.96[SIZE=-0][SIZE=-0][SIZE=-0]% [/SIZE][/SIZE][/SIZE]

ale kto jest w stanie odróżnić różnice w obrazie ten ma już spaczenie zawodowe :)
 
Ostatnia edycja:

mensir67pl

Member
Bez reklam
ARC działa tak samo na każdym kablu zgodnym z HDMI 1.3.

czyli wszyscy się mylą :) pierwszy lepszy ..obrazek

hdmi.jpg


http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/arc.aspx
 

JackS.

New member
Bez reklam
czyli wszyscy się mylą :)

Czy wszyscy, to nie wiem. Ty na pewno tak. Mylisz numer specyfikacji, w której wprowadzono funkcję ARC, z tym czy funkcja ta będzie działać również z kablami wyprodukowanymi wg poprzednich specyfikacji. Otóż będzie działać, bo z jej punktu widzenia w kablach tych nic się nie zmieniło - to dalej tylko druciki - łączące te same piny takich samych wtyczek.

Jak chcesz potwierdzenia tej tezy pochodzącego z www hdmi org, to służę linkiem do odpowiedzi wprost na pytanie, czy trzeba zmieniać kabel HDMI na taki zgodny ze specyfikacją HDMI 1.4, aby korzystać z funkcji ARC:

HDMI :: Manufacturer :: HDMI 1.4 :: FAQ for HDMI 1.4
 

PeterMac

New member
Bez reklam
mensir67pl - ten obrazek to sobie mozna wiesz gdzie wsadzić :) jest tak jak pisze kolega Jack.S, jedynie chyba kanał Ethernet ma jakies dodatkowe przewody.
Czyli jaki nie kupisz kabel obecny to ARC będzie działać.
 
Ostatnia edycja:

jdos

New member
mensir67pl - ten obrazek to sobie mozna wiesz gdzie wsadzić :) jest tak jak pisze kolega Jack.S, jedynie chyba kanał Ethernet ma jakies dodatkowe przewody.
Czyli jaki nie kupisz kabel obecny to ARC będzie działać.

właśnie nie wiadomo czy to prawda czy nie.
mój temat trzy tematy niżej w tym dziale i mam problem bo w kinie jest hdmi arc tak napisał mi konsultant z samsunga a tv to bankowo jest hdmi arc, podłączam tv z kinem i chcę by głos leciał przez kino z tv i nic nie słychać, oczywiście w kinie w ustawieniach jest ustawione arc na auto
a kabel mam hdmi 1.4 z allegro i zaczynam powątpiewać czy on jest 1.4
 

PeterMac

New member
Bez reklam
:spam:

"nie bij piany"
Posty sobie w taki sposób nabijasz ? na miejscu moderatora powinieneś dostać BANA.

właśnie nie wiadomo czy to prawda czy nie.
mój temat trzy tematy niżej w tym dziale i mam problem bo w kinie jest hdmi arc tak napisał mi konsultant z samsunga a tv to bankowo jest hdmi arc, podłączam tv z kinem i chcę by głos leciał przez kino z tv i nic nie słychać, oczywiście w kinie w ustawieniach jest ustawione arc na auto
a kabel mam hdmi 1.4 z allegro i zaczynam powątpiewać czy on jest 1.4

ja bym dobrze posprawdzał ustawienia TV i ampli i poczytał instrukcje czy oby na pewno wszystko jest dobrze ustawione / przestawione

:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

To ja już nic nie wiem i nie czaję :/

To opłaca się kupić ten kabel :
KABEL HDMI 1.4 XRYX 500 cm XBOX B BLISTER 5.0 M (1801315833) - Aukcje internetowe Allegro

ta tabelka na tej aukcji odnośnie wersji kabli to ściema, dotyczy specyfikacji portów HDMI a nie samych kabli, ale widać jeleni nie brakuje :)
 
Ostatnia edycja:

mlynek

New member
Witam prześledziłem temat kabla HDMI na forum i ludzie rożne rzeczy piszą potrzebuje takowy kupić i nie przepłacić. Będzie używany do podłączenia TV z komputerem. Zastanawiam sie nad :

Kabel przewód HDMI 1.4 3D Prolink 5m HQ cena 35 zł allegro
Kabel HDMI Prolink 5m - 1.4 3D HighSpeed 1080p 64 zł allegro
Kabel HDMI 3D 1.4 Prolink Exclusive 5m Warszawa 105 zł allegro

Czytałem że ta firma jest ok. wiec prosze o jakąś opinie bo się nie znam na tym albo jakąś inna propozycje. I czym niby sie różnia bo ta sama firma długos ta sama a cena całkiem inna :).Pozdrawiam !!!
 

jdos

New member
PeterMac na początku też myślałem ze ustawienia, czytałem instrukcję, wszystko wypróbowałem w ustawieniach, w między czasie upewniłem się w 100% że tv to było wiadome i kino posiada arc
a kupiony kabel miałem ten co równiez o niego spytał się
Skapiec Kabel HDMI-HDMI ver 1.4 FULL HD 1,8m GOLD Gw 24m! (1844000721) - Aukcje internetowe Allegro
i co się okazało wątpię by wyżej wymieniony kabel miał arc a arc posiada tylko wersja 1.4 sugeruje się na tabelce z wikipedi

byłem zdesperowany bo nadal nie mogłem ustawić by dźwięk z tv leciał przez kino więc wybrałem się do sklepu i kupiłem kabel w wersji 1.4 musiało być to napisane bo inaczej nie brałem , wracam do domu podpinam kupiony w sklepie kabel i jest dźwięk z tv na kinie, dla sprawdzenia ustawień nie zmieniłem i podpiąłem ten kabel z allegro i nie było dźwięku więc coś w tym jest

jak widać trochę osób kupuje u niego te kable a jak komuś zależy tak jak mi zależało by było arc więc lipe będzie miał
 

Skapiec

New member
ta tabelka na tej aukcji odnośnie wersji kabli to ściema, dotyczy specyfikacji portów HDMI a nie samych kabli, ale widać jeleni nie brakuje :)

To ze to ściema to wiadomo ponieważ na każdej jego aukcji ma ten sam opis :D
Dlatego nie jestem jakimś tam JELENIEM i pytam się na co mam zwrócić uwagę.



jdos - czyli muszę poszukać kable z ARC i wersję 1.4 :D


Podejrzewam, że na allegro będzie trudno znaleźć taki kabelek za odpowiednią kasę :D
Liczyłem tak na 50-60zł :)
Jak na razie muszę dalej szukać ponieważ żadnej konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem :?
 

redlum

New member
Bez reklam
ja jeszcze nie testowałem czy u mnie działa kanał zwrotny - ale w instrukcji amplitunera (yamaha V771) jest napisane że muszę ustawić na AV4
 

PeterMac

New member
Bez reklam
PeterMac na początku też myślałem ze ustawienia, czytałem instrukcję, wszystko wypróbowałem w ustawieniach, w między czasie upewniłem się w 100% że tv to było wiadome i kino posiada arc
a kupiony kabel miałem ten co równiez o niego spytał się
Skapiec Kabel HDMI-HDMI ver 1.4 FULL HD 1,8m GOLD Gw 24m! (1844000721) - Aukcje internetowe Allegro
i co się okazało wątpię by wyżej wymieniony kabel miał arc a arc posiada tylko wersja 1.4 sugeruje się na tabelce z wikipedi

byłem zdesperowany bo nadal nie mogłem ustawić by dźwięk z tv leciał przez kino więc wybrałem się do sklepu i kupiłem kabel w wersji 1.4 musiało być to napisane bo inaczej nie brałem , wracam do domu podpinam kupiony w sklepie kabel i jest dźwięk z tv na kinie, dla sprawdzenia ustawień nie zmieniłem i podpiąłem ten kabel z allegro i nie było dźwięku więc coś w tym jest

jak widać trochę osób kupuje u niego te kable a jak komuś zależy tak jak mi zależało by było arc więc lipe będzie miał

Nie znam dokladnie tych kabli, ale sam sprawdzałem kabel w specyfikacji 1.3 od Xboxa 360 co Microsoft dodawał do konsol, i ARC działał, takze wcale kabel nie musi być specjalnie certyfikowany jako 1.4
Ta sama sytuacja jak w 3D, żaden tam kabel 1.4 nie jest do tego potrzebny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry