Jaki jest aktualnie najlepszy soundbar ?

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
panowie a znacie jakiś sensowny soundbar, z sensownym wyglądem i sensownym graniem? tak do 700zł. Z tego co słyszałem to jakiś LG daje rade i lepiej wypada od konkurencji w tym przedziale cenowym
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy jak "małe" różnice, sam mam Harmany również dla wyglądu, więc nie będę ściemniał, ale w parze na szczęście idzie również jakość. Przepłacona jakość, ale trudno.

Fox, podejdż do sklepu i odsłuchaj, ja już kiedyś pisałem, że LG daje radę. W innym wątku 2 osoby potwierdziły, więc może faktycznie coś jest na rzeczy.
 

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
W jednym miejscu, to raczej nie.
Sonos jest w Denonie w Galerii Mokotów.
Co do Yamahy, to jutro mam otrzymać informację z Audio Klanu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zabierz ze sobą swój film i ew. sprawdż na tym samym materiale, bo jak Ci zaczną odpalać na swoich, to nic obiektywnego z tej oceny nie będzie.
Napisz potem jak wrażenia i dlaczego wybrałeś Sonosa.
 

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena Sonosa 5.1 znacznie przekracza założony budżet, więc jest 2:0 dla Yamahy, ale może to jest tak, jak z Tempurem. Też twierdziłem, że tak drogiego materaca nie kupię, ale jak poleżałem, to zmieniłem zdanie. W końcu wszyscy chwalący tu Sonosa, nie mogą się mylić.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie słuchałem ani tego ani tego, ale miałem porównanie Sonos Play:bar do Yamaszki 2200 i Klipscha Gallery i rzeczywiście, Sonos zapewnia najlepszy efekt "przestrzenny", ale w stereo więcej detali miała Yamaha - nie wiem czy w droższym taka zależność nadal będzie widoczna.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Cena Sonosa 5.1 znacznie przekracza założony budżet, więc jest 2:0 dla Yamahy, ale może to jest tak, jak z Tempurem. Też twierdziłem, że tak drogiego materaca nie kupię, ale jak poleżałem, to zmieniłem zdanie. W końcu wszyscy chwalący tu Sonosa, nie mogą się mylić.
kiki, blackninja trochę mamy tych czarodziei cenowych.
 

collider

New member
Bez reklam
A przygladales sie produktom Bose?. W ich ofercie rowniez jest soundbar a marka znana jest z wysokiej klasy sprzetu i dobrego brzmienia.
 

bednarus

New member
Panowie, przymierzam się do zakupu czegoś co nagłośni mi pokój ok.25-30m2 ale też i zapewni obsługę kilku źródeł: tv, serwer domowy, tel. (Samsung+iPhone), radio internetowe, tablet.

Myśle o Sonos'ie Playbar + Sub + Play:1.
Cena trochę wyskakuje poza mój budżet, ale chciałem zapytać Was, czy Waszym zdaniem warto?

Pokój mam spory, ale to mieszkanie w bloku, więc fajerwerków nie będzie - na codzień tv, muzyka i radio internetowe bo mieszkam za granicą. Od czasu do czasu film z BR/DVD. No i muszę wspomnieć, że raczej na pełne kino domowe się nie zdecyduje z kilku powodów: małe dzieci i minimalistyczne umeblowanie. Liczy się przestrzenny, pełny dźwięk ale i design - i tu punktuje u mnie Sonos.

Ma ktoś może taki zestaw i może podzielić się spostrzeżeniami?
Czy Sonos obsłuży wszystkie te sprzęty bez przeszkód? Jak wygląda nawigacja między źródłami? Może czegoś mu brakuje, co posiada konkurencja?

z góry dzieki!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie ciekawi jedna rzecz, czy ta symulacja na tych odczepianych głośnikach, to coś pokroju DPL, czy też przekierowana dedykowana/niezależna ścieżka którą slyszymy za plecami na zestawach 5.1 (DD/DTS)
Czyli w przypadku soundbara mielibyśmy downmix do listwy z lewego,centralnego i prawego kanału, a tylne (odczepiane) to te 2 niezależne kanały ze ścieżki? Teoretycznie jest użyte słowe "symulacja", więc jak się domyślam nie jest tak jak napisałem, ale nie zaszkodzi zapytać.
 

strzala1982

New member
Mnie ciekawi jedna rzecz, czy ta symulacja na tych odczepianych głośnikach, to coś pokroju DPL, czy też przekierowana dedykowana/niezależna ścieżka którą slyszymy za plecami na zestawach 5.1 (DD/DTS)
Czyli w przypadku soundbara mielibyśmy downmix do listwy z lewego,centralnego i prawego kanału, a tylne (odczepiane) to te 2 niezależne kanały ze ścieżki? Teoretycznie jest użyte słowe "symulacja", więc jak się domyślam nie jest tak jak napisałem, ale nie zaszkodzi zapytać.


Ponawiam pytanie czy jest to faktycznie tylko symulacja surround czy faktycznie graja oddzielne kanały?
 
Do góry