jaki fullhd ?

czuryl

Member
Też mi odradzano zakup Full HD. Ale kupiłem full HD (sony 65w855)
Widziałem już kilkanaście telewizorów u znajomych niby 4K, do oglądania zwykłej TV nawet się nie zbliżają do jakości wyświetlanego obrazu niż na moim. A 4K? Mam w sypiali 55PUS 6561 obraz jest ok, ale w SONY lepszy.
Też uważam, że 4K to jeszcze 2-3 lata.
 

piiitbul

New member
W sytuacji jezeli nie ma szału na tv z 4k do 3500 to moze kupic panasonica TX-50DS630E z ekspozycji i dokupic gwarancje na 5 lat? Telewizor jest bardzo chwalony.
 

Waldorff

Member
Brat ma tego Panasonica. Świetny tv, matryca va 120hz, upłynniacz bardzo dobry i nieźle wygląda z tą srebrną ramką. Niektórzy narzekają na Smart, ale ma w sumie wszystko co potrzeba (YT, Netflix, z Chrome można puścić obraz z kompa na tv-nie ma problemu z połączeniem i ma wiele innych opcji). Jedyna rzecz do której można się przyczepić (wg mnie) to to, aby miał taki sam system wyostrzania obrazu jak w Samsungach. Na Samsungach widać więcej detali. Niektórzy lubią takie wyostrzenie, za to inni, co często można zauważyć po ustawieniach na forach-odwrotnie, zmniejszają ostrość nawet do 0. W Panasonicu wyostrzenie nawet w ustawieniach maksymalnych wygląda inaczej, nie ma tylu detali. Widziałem film w necie gdzie ktoś porównywał jakiś wyższy model Panasa (chyba coś około 5-7tysięcy z LG z podobnej półki i była taka sama sytuacja - różnica w poziomie detali, czyli po prostu taki mają soft, który nie podbija ostrości jakoś szczególnie). Gdyby były takie algorytmy wyostrzania obrazu jak w Samach, nawet jako opcja - kto chce to włączy, kto nie chce zostawi na fabrycznych, ale powinno być - wtedy byłoby idealnie.
Poza tym z tego co wiem, ma matrycę firmy Innolux, czyli taką samą, która jest w 50J6240.
 
Ostatnia edycja:
Do góry