jaki fullhd ?

piiitbul

New member
witam, nie interesuje mnie tv 4k ponieważ na to przyjdzie czas a na chwile odecna chce fajny obraz a budzet do 3500. mam ma oku dwa modele Sony KDL-55W809C lub Panasonic TX-50DS630E. Odległość od kanapy 2,7 m , mecze, ps4, filmy i przede wszystkim kablówka. Kusił mnie philips pus6561 z 4k ale ale jak czytam o paskach, mrużeniach itd to rezygnuje, inne 4k beda miały chyba gorszy obraz z kablówki od moich faworytow. jakies uwagi ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy że sprawdzisz przy zakupie lub przed wysyłką Philipsa PUS6561 i nie masz żadnych problemów.
 

Waldorff

Member
Jakieś 4 dni temu rodzice kupili sobie Samsunga 60J6240. Polecam. Tekst wyświechtany, ale - "w tej kasie nic lepszego nie kupisz" pasuje tu idealnie. Zwłaszcza, że chyba od wczoraj w MediaMarkt jest akcja 50 zł za każde wydane 500zł w bonach na paliwo w BP, czyli wychodzi coś koło 2760 zł. W takiej cenie to już prawie rabunek jak za 60 cali. Rodzice kupili wcześniej niestety trochę drożej, ale i tak z dobrym rabatem także jest ok. Postawiony na miejsce wcześniejszego 42" Philipsa robi wrażenie i jest kawał ekranu. Myślałem, że z 3,5 metra będzie za blisko, ale tak jak wcześniej pisali na forum - jest w porządku. Jak masz okazję to zobacz gdzieś w sklepie.
 

piiitbul

New member
Mam mętlik w głowie ale musze sie zdecydować niedługo, myśle o tym samsungu UE50J6240 ( nie mam pojecia dlaczego zniknął post użytkownika ktory mi poleciał ) fajna cena 50'.... ktoś sie moze wypowiedziec na temat tego modelu ? Opinie ma super takze na kilka lat spokoj
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam mętlik w głowie ale musze sie zdecydować niedługo, myśle o tym samsungu UE50J6240 ( nie mam pojecia dlaczego zniknął post użytkownika ktory mi poleciał ) fajna cena 50'.... ktoś sie moze wypowiedziec na temat tego modelu ? Opinie ma super takze na kilka lat spokoj
Za te pieniądze tylko Philips 55PUS6561.4K,matryca 100 Hz,android,KODI.
Dzisiaj nie opłaca się kupowac telewizor FHD.Codziennie oglądam z YT materiały w 4K z odległości 1,4m.Doznania niesamowite.Ijeszcze Ambilght.
Do sportu idealny.Czerń z właściwym odcieniem Ambilight bardzo dobra.
 

piiitbul

New member
Philips na papierze to cudo ale opinie o rozmazanych szybkich scenach mnie przeraza. Pytanie skad tyle negatywnych opinii? W koncu media jest blisko wiec zawsze jakis szybki zwrot bo wysyłka odpada...
 

klonxxx

Banned
Za te pieniądze tylko Philips 55PUS6561.4K,matryca 100 Hz,android,KODI.
Dzisiaj nie opłaca się kupowac telewizor FHD.Codziennie oglądam z YT materiały w 4K z odległości 1,4m.Doznania niesamowite.Ijeszcze Ambilght.
Do sportu idealny.Czerń z właściwym odcieniem Ambilight bardzo dobra.

To gratuluję codziennego oglądania wartościowych materiałów na YT , to co polecasz (obejrzałbym jakiś dobry film w 4K)....
A PUS 6561, na matrycy IPS z kiepskim systemem poprawy płynności to akurat słaby wybór(jeśli ktoś oczekuje dobrej czerni i ogląda dużo sportu) .Testowałem trzy sztuki i wszystkie wypadły kiepsko (od razu zauważyłem kiepską płynność w sporcie ,clouding,banding - wszystkie trzy sztuki miały te same widoczne mankamenty).Zresztą na forum jest obszerny wątek ...
 

Waldorff

Member
Czerń na IPS - powodzenia życzę (ips glow). I to ciągłe przekonywanie, że bez 4K ani rusz..... zanim u Nas pojawi się i na dobre zadomowi 4K minie dobrych kilka lat. Druga sprawa, że teraz kupić dobry tv z fhd to problem, bo wszystkie siły poszły na 4k w 60hz i przekonywanie, też na siłę, że 60hz powinno każdemu wystarczyć. I pewnie wystarczy dopóki nie zobaczy się różnicy tv obok tv. No i faktycznie, kupowanie tv, aby oglądać na nim głównie dema technologiczne to "podstawa" :D Myślałem, że tv kupuje się głównie po to (poza graniem na konsoli, albo podłączeniem kompa) aby obejrzeć coś z: TVP, TVN, Polsat i innych kanałów, ale pewnie jestem wyjątkiem. (a no tak zapomniałem o Netflixie i jego przebogatej ofercie 4K :D )
 

piiitbul

New member
Masz racje, telewizja zajmuje srednio 90% oglądania wszystkiego, pozniej kilka meczówaq na ps4 i to wszystko. Dlatego myśle o dobrym fullhd Samsung UE50J6240 jest chwalony tylko tak sobie mysle ze jeszcze 5 cali na odległosc 2.70m oczow by nie wypaliło...chyba ze jest jakiś wiekszy , dobry fhd 100h? O ile nie bedzie za duzy...,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam 4K w Netflix, Amazon Prime, Youtube, BD UHD - filmów 500.
Żeby tylko ktoś miał tylko tyle czasu ???
A przecież dopiero wystartowało !!!
Jak ktoś zobaczy to wie o co walczy.
A skalowanie sygnałów HD jest bardzo dobre.
 

Waldorff

Member
Dlatego myśle o dobrym fullhd Samsung UE50J6240 jest chwalony tylko tak sobie mysle ze jeszcze 5 cali na odległosc 2.70m oczow by nie wypaliło...

Tylko jak chciałbyś 50J6240 to raczej musisz się spieszyć, zostały chyba tylko w Euro i też trzeba sprawdzić czy rzeczywiście są nowe. Z innymi FHD może być już problem, bo Sony 50w805 albo 50w809 raczej już nigdzie nie kupisz. Ja bym polecił 60J6240, rodzice mają, ale na 2,70m może być trochę za blisko. Najlepiej sprawdzić tą 50" w sklepie tylko poprosić o pilota i nie sugerować się sklepowymi ustawieniami, bo promotorzy innych marek różnie mogą wpływać na to, aby właśnie ich model prezentował się najlepiej :D . I wtedy wybrać, jak nie ten Samsung to pozostanie Ci coś z 4K, bo większego wyboru już nie ma. Chyba, że Sony KDL-49WE755. Też FHD tyle, że 50 hz i nie wiem dokładnie czy na pewno ma matrycę VA. Niektórzy jarają się tym modelem, to chyba jednak VA, albo kupione komentarze :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrobisz jak uważasz zakup full hd w dzisiejszych czasach dla człowieka który suka nowych jakości to słaby pomysł. Gdyby to było dla babci - to ok.
A tak 4K zabraknie Ci wcześniej niż się spodziewasz.
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
To gratuluję codziennego oglądania wartościowych materiałów na YT , to co polecasz (obejrzałbym jakiś dobry film w 4K)....
A PUS 6561, na matrycy IPS z kiepskim systemem poprawy płynności to akurat słaby wybór(jeśli ktoś oczekuje dobrej czerni i ogląda dużo sportu) .Testowałem trzy sztuki i wszystkie wypadły kiepsko (od razu zauważyłem kiepską płynność w sporcie ,clouding,banding - wszystkie trzy sztuki miały te same widoczne mankamenty).Zresztą na forum jest obszerny wątek ...
Witam.
Obejrzałem film 4K BATMAN v SUPERMAN.Odtwarzacz 4K Samsung UBD K8500.Czerń 100%.Na NETFLIX oglądam dużo seriali z HDR.Telewizor
sygnalizuje odbiór w HDR.Gdybym miał się sugerować obrazem w sklepie
to nigdy bym go nie kupił.Kalibracja wykonana przez Pana M.K.
Co do sportu to 1 mecz jaki obejrzałem to Real-Juwentus.Jakość o wiele
lepsza niż na SHARP 840 -60 cali który ma matrycę VA 100Hz.
W sporcie nie ma żadnego smużenia(przynajmniej u mnie).Pozdrawiam.
 

Ajothe

New member
Witam.
Obejrzałem film 4K BATMAN v SUPERMAN.Odtwarzacz 4K Samsung UBD K8500.Czerń 100%.Na NETFLIX oglądam dużo seriali z HDR.Telewizor
sygnalizuje odbiór w HDR.Gdybym miał się sugerować obrazem w sklepie
to nigdy bym go nie kupił.Kalibracja wykonana przez Pana M.K.
Co do sportu to 1 mecz jaki obejrzałem to Real-Juwentus.Jakość o wiele
lepsza niż na SHARP 840 -60 cali który ma matrycę VA 100Hz.
W sporcie nie ma żadnego smużenia(przynajmniej u mnie).Pozdrawiam.

Jeszcze ktoś pomyśli, że to jest prawda i w to uwierzy:fool:, może smużenia nie ma, ale są artefakty.
Z tą czernią i hdr ten panel ips nie ma nic wspólnego.
 
Do góry