Jaki film Blu-Ray na pierwszy ogień :)

bluray

Banned
Jaki film Blu-Ray na pierwszy ogień :

Weteran, pamiętający czasy kiedy TV Full HD nie obsługiwały 24p/1080 i kiedy materiałów HD było jak na lekarstwo poleca:
[1] AMAZON, arcydzieło plastyki obrazu i palety barw,
[2] "U Pana Boga w ogródku'' (PL), koszt na BD 29,99 pln

Wszelkie BD dyski demonstracyjne, są za free.
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja od siebie polecę naprawdę świetny film dokumentalny Samsara. Niesamowite widoki i dźwięk. Aż miło się ogląda...
 
Ostatnia edycja:

chomik05

New member
oczywiście bym polecił Avatara,

dodatkowo Władcę***Pierścieni, wszystkie części,
bitwy są super, a moja ulubiona scena to w części pierwszej - Walka z trolem jaskiniowym :)
przy dobrym kinie efekty dźwiękowe wymiatają,
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jako osoba rozkochana w filmach i mająca - w swoim odczuciu - rozległą wiedzę zarówno na temat ogólnej wartości filmów jak i strony technicznej (operatorka filmowa to moje niezrealizowane marzenie), polecam pakiet, który zakupiłem niezwłocznie po zakupie odtwarzacza BD i KD. Są to tytuły często wymieniane, więc odkrywczy nie będę:

1. Władca pierścieni - trylogia rozszerzona (obraz doskonały, z jednym zastrzeżeniem: w domu, na dobrym ekranie widać niestety montaż komputer+świat realny... ale można na to przymknąć oko :) dźwięk to natomiast miód, aczkolwiek znów zastrzeżenie: moim zdaniem trochę zbyt cicho zmontowano muzykę względem efektów dźwiękowych, polecam obie szarze Rohhirimów w II i III części oraz bass gdy pojawiają się olifanty),
2. Avatar (mam tylko podstawową wersję) - generalnie nie ma się do czego przyczepić... poza tym proporcje obrazu 16:9 dodają zawsze plusik do ogólnej oceny - polecam wszystkie strzelaniny, ale szczególnie przelot Ikranów oraz scenę w nocy, gdy Jack się gubi w dżungli,
3. Gladiator (koniecznie II edycja, tj. remastered) - może mniej efektów surround, ale jest ogólna klasa - polecam pierwszą bitwę oraz walkę przy tygrysach oraz plus za niesamowitą muzykę przez cały film,

i

TOTALNY MASAKRATOR KINA DOMOWEGO:

4. Helikopter w Ogniu z niesamowitą ścieżką dźiękową w LPCM (loseless). Jakoś dźwięku, jego rozłożenie w przestrzeni oraz natężenie ilości efektów... to miażdży! Wgniata w fotel. Cytując pewien portal internetowy:
Oparatorzy i reżyserzy dźwięku nie znają zasady "mniej, znaczy więcej"... i bardzo dobrze!


Kolejne plany zakupowe:
Gwiezdne wojny (6 filmów) - tutaj jednak jest słabe wydanie Polskie, bez HD MA :/
Braveheart - mam nadzieję na domowe emocje kinowe,
Baraka + Samsara - kto wie, ten wie ;P
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli Helikopter w Ogniu zrobil na Tobie wrazenie, to jeszcze duzo przed Toba - mam tu na mysli kwestie "techniczne".
Ja sie szykuje na "Samsare" - premiera 14 stycznia.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jezeli Helikopter w Ogniu zrobil na Tobie wrazenie, to jeszcze duzo przed Toba - mam tu na mysli kwestie "techniczne".
Ja sie szykuje na "Samsare" - premiera 14 stycznia.

Bardzo chętnie przeżyję takie miłe zaskoczenie. Tylko nie podałeś tytułów ;P Które to filmy są o wiele bardziej dopasione technicznie pod względem dźwięku, niż Black Hawk Down? Przy czym chodzi mi o wszystkie aspekty:
- jakość sampla,
- umiejscowienie w przestrzeni,
- przejścia z obszaru w obszar,
- intensywność i częstotliwość efektów w czasie (żeby nie było tak, że jakiś film ma super jedną lub dwie sceny, np. często podawany jako referencyjny "Ja, Robot").

Nie chodzi mi o wartości artystyczne, typu muzyka Hansa Zimmera czy innego Williamsa tylko o typową masakrę moich 22 metrów kwadratowych i przeniesienie do nich akcji filmu :)

Więc?

PS. Też się napalam na Samsarę (i Barakę), ale to właśnie przykład artyzmu muzycznego i wizualnego. Ja to bardzo cenię, ale w poście wyżej i w temacie Halikoptera pisałem o czymś innym ;P Nie gorszym, nie lepszym, ale innym.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsare wspomnialem z uwagi na wypowiedz "lukpep", nie widzialem jeszcze i sugeruje sie tym co zobaczylem w trailerze - obecnie chetnie ogladam taki material i tego mi brakuje (aspekt wizualny), ujecia i styl robia wrazenie. Natomiast co do Twojej wypowiedzi, ja juz jestem po wszystkich mozliwych efektach (tak mi sie wydaje przynajmniej) mam spora kolekcje filmow (jestem konomaniakiem od urodzenia) a sprzet niejako byl tylko kwestia czasu.
"I Robot" tez mam swoja droga, wszystkie filmy z W.Smithem, Arnoldem w tym wszystkie Terminatory, Predatory do tego serie Obcy itp. Zobacz moja galerie to bedziesz wiedzial czemu :) Oczywiscie te pozycje sa z uwagi na sentyment i klimat tamych lat.
Koniecznie zobacz Transformatory, surroundy urywaja glowe, central sie budzi, dynamika (efekty surround - tutaj dopiero wychodzi jak wazne sa tyly) - swietnie to wszystko razem gra. Fabula nie moje klimaty, ale jak chcesz zobaczy co potrafi Twoj sprzet to pozycja obowiazkowa.
Sporo tego jest, pomysle to Ci napisze jeszcze.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Sprzęt robi wrażnie. Figurki to nie moja bajka, ale każdy ma innego pozytywnego fioła :) Natomiast ZADROSZCZĘ telewizora :) U mnie świeci 46", a już molestowałem kikiego o opinie nt. 60", ale jakoś mnie nie przekonał, że taki EDGE LED będzie równie dobry jak mój FULL LED. Więc czekam na dzień, kiedy ktoś mnie przekona, że obraz nie straci na jakości i wymieniam na 60" (najchętniej Sharpa). Natomiast większe przekątne to już raczej poza zasięgiem cenowym... nie wyobrażam sobie wydać więcej, niż powiedzmy 6-7k na TV. Żona by mnie uznała za wariata ;P Hehe.

Ech, kinomaniacy :) To możemy sobie przybić piątkę :) Transformersy na pewno obejrzę, ale uważam podobnie jak Ty - nie ta bajka, chociaż efekty super (oglądałem 2 pierwsze części, na starym plastikowym KD - na nowym jeszcze nie) :)

Z podobnych, ale jeszcze nie oglądanych i chyba troszkę lepiej ocenianych przez krytyków, ostrzę sobie zęby na Avengersów :)

Poza tym jednak wolę, gdy jest poważniejsza tematyka ;) Pozdrawiam!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdz jak juz wspomnialem koniecznie na nowym sprzecie Tranformatorow, czesc 3 z tego co pamietam, co do tematyki to jestemy zgodni (na robotach autentycznie usypiam) - aczkolwiek lubie tematyke SF,
z tym ze bardziej sklaniam sie do filmow typu Moon, nie wiem czy widziales?
Co do sprzetu to dzieki, natomiast co do fiola, to masz racje :) jak cos sobie ubzduram to nie ma zmiluj. Nie zbieram dla jasnosci jakis zolnierzykow a kolekcjonerskie konkretne "ikony" starego kina akcji - jakkolwiek to brzmi :)Ten jeden Terminator to teraz taki Sharp 60' :)
Mysle ze lepsze te nasze wariactwa jak stanie pod sklepem i popijanie piwa :)

Btw. Dobrze ze mi przypomniales o Avengersach, jutro chyba zakupie i zdam relacje.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To czekam na relację :)

Co do Moon, to nie znam, ale z opisu podobny do Pandorum ;) A Pandorum specyficzne. Albo się bardzo spodoba, albo maksymalnie odrzuci.
 

lukpep

New member
armanig - zestaw bardzo fajny - ale te figurki... masz zone / dziewczyne z ktora mieszkasz? Jakbym takie cos zapodal w salonie to miesiac bym gadania sluchal :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do stautetek to .. zdziwilbys sie, woli to jak jakies kwiatki i inne duperele :)
Gorzej jak w nocy wstajesz i wita Cie Termininator z Predatorem :)

Btw.Avengers zamowiony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek - ktorego Batmana masz na mysli?
Reccoon - Smialo mozesz kupowac/wypozyczac Avengersow, jestem po kilku scenach i juz widze ze w ciemno mozna na tym "testowac".
 
Do góry