Jaki ekran do BenQ W600?

xchicken

New member
Ekran do W600+

Witam, ja również postanowiłem zrobić sobie gwiazdkowy prezent i kupiłem W600+, na tą chwile rzucam obraz na białą scianę, ale w pokoju docelowym będę musiał zainstalować ekran, z kalkulatora i fizycznych rozmiarów pokoju wynika że max szerokość ekranu to 200mm (wraz z ew. borderem). Żródłami obrazu będą: XBOX360, Ariva 110HD, oraz odtwarzacz BR, w pokoju będą zamontowane rolety wewnętrzne które mają w 100% zaciemniać pokój. Mam pytanie czy kierować się ku ekranom 16:9 czy 1:1, co daje border dookoła obrazu (aktualnie rzucam na całą białą scianę i wygląda ok). Ponieważ budżet mam ograniczony (powiedzmy do 300 PLN), znalazłem coś takiego :
http://www.itbs.net.pl/pic/919_mac_wall cinema.jpg

Nada się ? Może jakieś inne propozycje w zbliżonej cenie.

Ekran musi mieć możliwość przymocowania do sufitu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

xchicken

New member
Ponieważ nikt nie odpowiedział na mój post poszedłem w ciemno w Optomę DS-9092PM (bez G+) 92" jest biała, ale w porównaniu z białą ścianą widzę różnicę na plus, ekran jest solidny trochę zawija się na krawędziach,ale tylko w zakresie czarnych pasków więc obszar wyświetlania jest płaski, system zwijania jak na razie działa OK. Tylko mam jedno pytanie dla właścicieli tego ekranu, JAK DŁUGO JESZCZE BEDZIE TAK ŚMIERDZIEĆ (mam go 2 tygodnie), efekt tęczy mnie tak nie wkurza jak to !!!!! A a propos efektu tęczy tylko ja go widze, nikt z moich znajomych nic takiego nie zauważył więc chyba za dużo się o nim naczytałem :)

Nie mam porównania do innych projektorów ani szarych ekranów ale powiem szczerze że telewizora 37" nie chce mi się już nawet włączać (chyba że do oglądania wiadomości) a o graniu na nim w xbox-a nawet nie myśle.

Pomieszczenie mam ciasne, ale na moje potrzeby wystarcza.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja kupiłem używany, nic mi nie śmierdziało, nie kojarzę ile czasu miał go pierwszy właściciel... :D
Czasem lepiej kupować używane niż nowe? :D
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ciezko powiedziec, jak dlugo bedzie smierdziec, zalezy jak czesto wietrzysz mieszkanie:bober:. U mnie przestal "capić" po ok 1 m-cu
 

xchicken

New member
Znaczy się, jest nadzieja, przy okazji wrzuce pare fotek, na dowód że nawet w pokoju 2,8x3,8m teoretycznie przeznaczonego dla gości projektor ma sens :)















Właśnie szukam szafki na sprzęt, bo jak widać na zdjęciach stoi taki zaniedbany.

W skrócie:

Harman-Kardon AVR135, Mission 783 (front) Mission 70c3 (center) Mission m30 (surround), Benq W600+, Optoma DS-9092PM, Ariva 110, X360... zbieram na BlueRaya
 

Beno_B

New member
-> xchicken Cześć, mam W600 i fajny, szary ekran, z borderami i 65 cm topem. Wcześniej wyświetlałem obraz na prześcieradle z jakiegoś sztucznego świństwa. Różnica? Teraz (warunki zaciemnienia idealne) wydaje mi się, że obraz przygasł o połowę, lepszej czerni i kontrastu nie zauważyłem. Liczyłem na to, że może efekt tęczy popuści ale gdzie tam, może minimalnie mniejszy ale nadal jest. I zastanawiam się, czy nie trzeba było wziąć białego ekranu? W600 jasno świeci? Być może na maxa ale w trybie econo i kino wcale nie tak jasno. Wcześniej, pytałem innych o kalibrację proja - echo. Nie wiem, czy ta tęcza nie zależy też od konkretnego urządzenia, wcześniej, krótko miałem inny egzemplarz W600 i tęczę zobaczyłem tylko raz. Obecnie - raz na tydzień jej nie widzę ;-).
Pozdrawiam
Beno-B
 
Do góry