Jaki ekran do 3D

yogobela

New member
hmm... powem z własnego doświadczenia że 133 to będzie chyba za dużo.
Ja też na początku byłem napalony na 133 cale, ale za namową kilku bardziej doswiadczonych osób poszedłem na kompromis i zamiast sugerowanych 100-110 wybrałem 120 cali. To i tak jest naprawdę sporo i czasami wydaje mi się że nawet o pare cali za dużo. Wielkość dopiero ma znaczenie przy 3D (tam to i 150 cali jest przymało), jednak jest jeszcze kwestia doświetlenia tak dużego ekranu jak 133
 

damis1989

New member
Ja Ci w takim razie proponuje coś takiego żeby projektor przetestować przed zakupem ekranu na białej ścianie nie koniecznie w pomieszczeniu tam gdzie będzie projektor, ale w podobnych warunkach. Jeżeli obraz 133" na ścianie będzie do zaakceptowania to dopiero wtedy inwestowałbym w ekran o takiej przekątnej.
 

Caesar_PL

New member
Ja Ci w takim razie proponuje coś takiego żeby projektor przetestować przed zakupem ekranu na białej ścianie nie koniecznie w pomieszczeniu tam gdzie będzie projektor, ale w podobnych warunkach. Jeżeli obraz 133" na ścianie będzie do zaakceptowania to dopiero wtedy inwestowałbym w ekran o takiej przekątnej.

Ponownie - dziękuję. Umówiłem się na prezentację przed zakupem. A, jest jedna sprawa - mamy takiej wielkości ekran w firmie, co prawda nie 16x9, ale szerokości 300cm. Wielkość faktycznie jest ogromna, ale 'do ogarnięcia'. Kiedyś jednak w spokoju zasiądę przy nim i postaram się obejrzeć kawałek filmu, zagrać.
 

slavOK

New member
Hej, mam benq w1070 i chciałbym połączyć 2d z 3d na jednym ekranie, jako że w1070 jest dość jasny wymyśliłem takie rozwiązanie biały ekran ale do 2d filterek 2ND na obiektyw projektora a do projekcji 3d po prostu ściągać ten filterek.
 

air_jordan_show

New member
ja mam pytanie z innej beczki-czy wie ktoś które okulary będą pasowały do optoma HD 131X ? pytam o jakieś tańsze odpowiedniki ZF2100
(które tak samo dobrze wyświetlają jak oryginalne) oryginalne są z lekka drogie
 

damis1989

New member
Hej, mam benq w1070 i chciałbym połączyć 2d z 3d na jednym ekranie, jako że w1070 jest dość jasny wymyśliłem takie rozwiązanie biały ekran ale do 2d filterek 2ND na obiektyw projektora a do projekcji 3d po prostu ściągać ten filterek.

Myślę, że ten filtr ND2 niekoniecznie Ci będzie potrzebny. Jeżeli masz dobrze zaciemnione pomieszczenie, ciemne ściany itd. to ja bym sobie odpuści, na białym ekranie w dobrych warunkach będziesz miał dobrą czerń, a z filtrem możesz stracić, na jakości. Chyba, że naprawdę obraz będzie cię przeszkadzał i będzie za jasny.
Ale przecież możesz potestować i podzielić się wiedzą na forum:)
 

slavOK

New member
Widzisz, "salka projekcyjna" to salon, ściany kość słoniowa, ściana za ekranem ciemny brąz, sufit biały, podłoga jasny dąb, tak że nie jest to pomieszczenie przystosowane do projekcji, wiadome, że wszelkie światło z zewnątrz będzie wyeliminowane bo to podstawa, ale nie mogę sobie pozwolić na to by pomalować ściany na czarno.
Pomieszczenie ~570x470 wysokość 235cm, chciałbym wrzucić tam ekran o powierzchni projekcyjnej 240x135 więc odległość ekranu od ścian bocznych to po 115cm bo bokach... i teraz tak, wydaje mi się, że ekran biały z gainem 1.0 będzie zbyt jasny do 2d i w jasnych scenach ze względu na odbicia od ścian kontrast może dostawać po dupsku, z kolei szary ekran z gainem 0.8 może być zbyt ciemny do 3d, więc mam dość mocną zagwozdkę jaki ekran wybrać, nie ukrywam, że aktualnie celuje w coś nisko budżetowego, tj. jakieś Buenoscreen za kilka stówek, z czasem uzbiera się kasy na coś lepszego a bueno się odsprzeda.
Na tym 3d jakoś bardzo mi nie zależy ale jak już jest to fajnie by było raz za czasu to wykorzystać tylko boję się, że biały ekran w 2d będzie mocno dawał po oczach i tracił kontrast w jasnych scenach temu wpadłem na pomysł z tym filtrem nd2.
 

Caesar_PL

New member
Ponownie - dziękuję. Umówiłem się na prezentację przed zakupem. A, jest jedna sprawa - mamy takiej wielkości ekran w firmie, co prawda nie 16x9, ale szerokości 300cm. Wielkość faktycznie jest ogromna, ale 'do ogarnięcia'. Kiedyś jednak w spokoju zasiądę przy nim i postaram się obejrzeć kawałek filmu, zagrać.

Sprawdzałem przed chwilą ekran o szerokości 300 cm w firmie (dokładnie jest to TAGA Amber 292x227). Z odległości 4-5m całkiem dobrze mi się go ogarnia. Zobaczę jeszcze jak wypadnie prezentacja u sprzedawcy, ale w sumie jestem na 'Tak'...
 

Caesar_PL

New member
hmm... powem z własnego doświadczenia że 133 to będzie chyba za dużo.
Ja też na początku byłem napalony na 133 cale, ale za namową kilku bardziej doswiadczonych osób poszedłem na kompromis i zamiast sugerowanych 100-110 wybrałem 120 cali. To i tak jest naprawdę sporo i czasami wydaje mi się że nawet o pare cali za dużo. Wielkość dopiero ma znaczenie przy 3D (tam to i 150 cali jest przymało), jednak jest jeszcze kwestia doświetlenia tak dużego ekranu jak 133

Witam Panów !

Dwa tygodnie temu kupiłem projektor wraz z ekranem. Benq W1070 plus ekran Kraftman Smart S1 130 cali. Jestem bardziej niż zadowolony ! Po zakupie stwierdziłem że przesadziłem z wielkością ekranu, zamontowałem, pooglądałem, pograłem i... stwierdzam że mógłby być większy i też bym go ogarnął ;)

Czekam na okulary 3D, ale projekcja w 2D jest wspaniała - jak dla mnie. Filmy - bajka i czysta przyjemność. Z konsolą i grami jest różnie, bo mam wrażenie, że jakość obrazu nie jest tak dobra jak w przypadku filmów. Nic to - trzeba już czekać na PS4.

Napędza to wszystko Denon AVR-1909, Jamo S606 i sub Taga TSW-6150. To było moim marzeniem i celem. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się go osiągnąć :)
 
Do góry