jaki Dysk Zewnetrzy USB/Ethernet do PS3

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie każda.
Urządzenie powinno być zgodne z DLNA.
NAS to sobie przetłumacz co znaczy, to zupełnie inna bajka.

Pozdrawiam,
 

janoos

New member
Ba, tylko gdzie znaleźć te tryby zgodności czy też certyfikaty DLNA.

Szukałem na stronie dlna i jest tam kilka produktow z seri nas ale to jakas fikcja, niedostepne w sklepach.

Wrócę chyba do opcji dysk przenosny podpinany przez usb do ps3 i gdziekolwiek jeszcze.

Fat32, 1 partycja i bedzie dzialac?
 
Ostatnia edycja:

ps_user

New member
Bez reklam
Czy wspomniany - Linksys NAS200-EU, ci nie odpowiada?

Informacji szukaj raczej w instrukcjach i opisach samego sprzętu, a nie u podmiotu certyfikującego ;) Jeśli producent zadbał o certyfikat DLNA to nie omieszka o tym wspomnieć.
 

Slasen

New member
mk5461 napisał:
Fajny sprzęt, ale...
Niestety nie da się tam wsadzić 2 dysków (mirror)
Nie ma karty Gigabit Ethernet
(...)
Koleś ma Popcorna od paru miesięcy. Jest to sprzęt dla cierpliwych - wymaga dłubania aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Nie zainstalował w nim wogóle HD wszystko ciągnie z PC-ta (tam może być mirror ;) jak ktoś potrzebuje). 100 M karta sieciowa w zupełności wystarcza do przesłania pełnego strumienia wideo z błękitnych plików (oczywiście po kabelku). Można też uruchomić menu płyty DVD na PC i pilotem Popcorna ją obsługiwać na TV. Fajny sprzęcik :cool:
 

MMrozo

New member
[janoos]Czyli jakaś inna obudowa sieciowa?

MediaSerwer to muszę mieć tylko na kompie czy to moze byc osobne urządzenie niezalezne od kompow?

czyli u niego bez mediaserwer działa z tego wynika.

Media serwer jest jedną z funkcji obudowy można uruchomić lub nie ale bez tego ps3 nie będzie można używać do odtwarzania filmów, mp3 i zdjęć (np. Sony w4500 też korzysta z tego dysku i zdjęcia oglądam bez uruchamiania plejaka).

PS. Czyli muszę mieć jakiekolwiek urządzenie typu NAS

Generalnie tak tylko trzeba czytać czy ma funkcje media serwera (nie zawsze podają, że zgodne z dlna, pewnie szkoda im kasy na certyfikat)

Pozdro
 

janoos

New member
ps_user napisał:
Czy wspomniany - Linksys NAS200-EU, ci nie odpowiada?

Informacji szukaj raczej w instrukcjach i opisach samego sprzętu, a nie u podmiotu certyfikującego ;) Jeśli producent zadbał o certyfikat DLNA to nie omieszka o tym wspomnieć.


Sprzecik fajny - ale cena ponad 600 plus dysk 500 jeszcze jest zabójcza, dysk pod usb bedzie za polowe tej kwoty.

Linksys NAS200-EU na stronie producenta nie ma wiadomosci co do zgodnosci z dlna a działa...i weź tu cokolwiek wybierz :/

PS Do postu powyzej - dokładnie, czesc produktow NAS ma w opisie funkcje serwera, tylko jak to sprawdzic w praktyce - chyba tylko "wypożyczyć" ze sklepu i na miejscu w domku.
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Moim zdaniem podłączanie PS3 do PC-ta przez media serwer to niepotrzebne kombinowanie. Dlaczego?:

  1. Żeby obejrzeć film musi działać i komputer i PS3. Przy streamowaniu obciążenie procesora w jednym i drugim urządzeniu jest bardzo duże, a co za tym idzie duże jest zużycie energii.
  2. Działa to lub nie działa - duża zawodność jeżeli chodzi o kodeki itp.
  3. Film w 1080p tnie się czasami, chyba, że mamy sieć w standardzie n (droga) lub idzie kablem.

Najsensowniej jest po prostu nabyć dysk 3,5 lub 2,5 w najtańszej obudowie i łączyć przez usb - największy 2,5 to 500 gb a 3,5 to 1,5 tb. Z tego co wiem w tym roku wejdzie 3,5 2tb i 2,5 750 mb, a więc ceny obecnie największych spadną.

Przelicznik zł/mb przebija kupowanie płyt dvd o ok. 30%.

Sensowne są pomysły z obudową sieciową USB - gdzieś taką mam to zrobię próby (kosztowała niedużo). Jeżeli okaże się, że trzeba na nią wywalić 400 pln + dysk + kable to chyba przesada.
 
Ostatnia edycja:

janoos

New member
Zwyczajnie:

- obudowa linksys 600 plus dysk sata 500 raze, 1100
- dysk pod usb 550

roznica - prawie 600 stowek

Do pana powyzej.

Z tego co wyczytałem na forach to przy zakupie dysku z opcja mediaserwer nie potrzeba włączonego kompa.

Filmy mkv na razie nie odtwarzam, mam cała mase divx i gdzies to musze trzymac.

Skłaniam się na razie ku dyskowi pod usb, podejrzewam że moja druga połówka będzie bardzo negatywnie nastawiona do opcji z obudowa linksys ze względu na koszty. Dlatego też szukałem czegoś tańszego, coś do 200 jeszcze bym dał radę przedyskutować.
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
janoos napisał:
"mam cała mase divx"

a co to jest? ;)

A tak poważnie - dla mnie kupowanie obudowy mediaserwer dla domowego zastosowania jest wywaleniem pieniędzy w błoto. Powyższe wyliczenie kolegi mówi samo za siebie.

Wiem, że jest to kuszące bo chyba wszyscy marnujemy czasami czas i pieniądze, żeby zmontować "ostateczną" i "idealną" konfigurację sprzętu, a ten sam efekt można osiągnąć b.prostymi czynnościami.

Za 1100 pe-el-en-ów możecie mieć PS3 500 GB + dysk 1,5 TB w obudowie na zdjęcia rodziny ;)
 
Ostatnia edycja:

Slasen

New member
Redundantor napisał:
(...) Najsensowniej jest po prostu nabyć dysk 3,5 lub 2,5 w najtańszej obudowie i łączyć przez usb (..)
Tylko PS3 nie przeczyta dysku w NTFS czyli błekitnych plików wideo tą drogą niestety nie obejrzysz :(
 

Redundantor

New member
Slasen napisał:
Tylko PS3 nie przeczyta dysku w NTFS czyli błekitnych plików wideo tą drogą niestety nie objerzysz :(

Co najmniej 90% wypowiadających się w tym wątku to nie powstrzymuje.

Wszyscy błękitne kopie bezpieczeństwa oglądamy - np. z zewnętrznych dysków - dla chcącego nic trudnego :)

Dysk będzie w fat32 (odpowiadam z góry - sformatowany darmowym fat32format.exe), pliki podzielone na części - wszystko dobrym mkv2vob - zresztą programik bardzo fajny - jego PR + b.dobre wsparcie techniczne robi Masta_J w odrębnym wątku (którego stąd pozdrawiam)
 

janoos

New member
Zgadza się, to może być przerost formy nad treścią.

Z osobnym dyskiem na mediaserwer niezaleznym od kompa jest ta wygoda (pokreslam wygoda) że nie trzeba go przenosic. Pliki na dysk trzeba zgrać czyli podpiąc do kompa, plik trzeba odtworzyc czyli podpiąc do ps3, czyli wchodzi w grę przenoszenie dysku cały czas.
Dodatkowo mam lapka w innym pokoju i przenoszenie czegokolwiek za pomoca pendriva zaczyna byc udręką.

Ewentualnie wchodzi w rachubę włączenie kompa i ustawienie go jako mediaserwera, tylko że komp musi być włączony...ehhh trudne wybory.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hehe, ależ mi porównanie z tymi cenami.
Wyszła Ci różnica 600 zł czyli koszt tej właśnie obudowy :mrgreen:

Plusy i minusy znasz, teraz pytanie czy będziesz w stanie za to zapłacić.

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
Najtańsze obecnie rozwiązanie to chyba dysk wewnętrzny 3,5 zamontowany normalnie w blaszaku + Pendrive - tu przychodzi mi na myśl opcja mkv2vob - avchd usb - to chyba nawet jak plik ma 10 gb i tak dzili na małe pliki, żeby na usb się dało wgrać - po wgraniu już działa jakby 1 nośnik - nie trzeba nic przełączac podczas oględania jak np. z podzielonym filmem.

Z tym, że każdy z filmów trzeba będzie nagrywac przed oglądaniem z dysku głównego, bo na usb może być 1 taki film z tego co zrozumiałem instrukcję programu
 

janoos

New member
Hehe, porównanie boskie :)

Dlatego też szukam czegoś tańszego niż te 600 stówek, i na razie jedna wielka d...

Pójdę chyba do zaprzyjaźnionego sklepu i może będą mieli coś na stanie i mi wypożyczą.

Dysk wewnętrzny od dysku na usb niewielką różnicą ceny można zakupić - około 50zł chyba.

Mam obecnie pendraka 4GB ale trzeba co 2-3 dni kopiować i kombinować, to ten film a to tamtem (tu głównie piszę o córce, czyli ta bajka lub inna).

Poza tym, przez te ciągłe wtykanie pendrive do ps3 w końcu uszkodzi mi sie port i wtedy bedzie lipa.

Zapędzę się w poszukiwania niedrogiego mediaserwera, tylko te dlna mnie wnerwia...
 

Redundantor

New member
I uwaga na tanie Seagaty - firmy komputerowe na gwałt się tego wyzbywają a powodem jest:


Seagate dało ciała i wypuściło na rynek wadliwe dyski twarde. Błąd obejmuje rodzinę produktów:
Barracuda 7200.11 160GB, 320GB, 500GB, 640GB, 750GB, 1,0TB i 1,5TB z końcówką symbolu: AS
DiamondMax 22 160GB, 320GB, 500GB, 750GB, 1,0TB z końcówką symbolu: AS
Barracuda ES.2 SATA 250GB, 500GB, 750GB, 1,0TB z końcówką symbolu: NS

wyprodukowanych do końca grudnia 2008 roku. Ich cechą wspólną jest firmware o numerze: SD1. Nawet obecnie kupowany sprzęt lepiej jest sprawdzić pod względem serii jego oprogramowania i ewentualnie wymienić na taki wolny od wad.
"Babol" objawia się w ten sposób, iż pewnego dnia dysk po prostu znika z wykazu sprzętu. Kręci się lecz nic poza tym. Firmware całkowicie blokuje elektronikę. Nie ma dostępu do danych.

W przypadku gdy bug już się uaktywnił należy skontaktować się z producentem (jest biuro obsługi w Polsce) i przekazać HDD do odzysku danych (za darmo), bądź jeśli nie było na talerzach nic ważnego, to oddać twardziela do serwisu. Natomiast w przypadku jeszcze działającego napędu - zalecam upgrade oprogramowania. Jak stworzyć płytę bootowalną - zawierającą nowe oprogramowanie - jest rozpisane w serwisie pomocowym Seagate.
 
Ostatnia edycja:

janoos

New member
Witam.

Ostatecznie zakupiłem dysk przenośny -obudowa Ardata DuoDisk HS-532A a w środku siedzi dysk Toshiba 320GB.
Na tyle zadowala mnie te rozwiązanie, ponieważ w kompie nie mam usb 2.0 tylko 1.1 a transfery są mizerne (chodzi o kopiowanie plików). Zamontowałem kieszeń w kompie i mam dysk podłączony poprzez SATA/150 a jak chcę oglądać coś na ps3 to podpinam pod usb.
Z tego co zauważyłem to przy usb 1.1 dysk potrzebuje dodatkowego zasilania z drugiego wyjścia usb, przy usb 2.0 wystarcza jedno. Podłączałem do lapka i ps3 i tak działa.

Postawiłem też mediaserwer (tversity) i odtwarza też pięknie po wifi, nie sprawdzałem jak działa z filmami hd i full hd bo jeszcze takich nie mam a na samplu hd było w porządku.

Pozdrawiam i dzieki za porady.

PS Dysk razem z przesyłką 377zł, może nie najtaniej za taką pojemność ale dobre rozwiązanie dla mnie ze względu na transfery.
 
Do góry