jaki Dysk Zewnetrzy USB/Ethernet do PS3

pp56825

New member
Szukam dysku zewnetrznego do PS3? jaki polecacie?
najlepiej z opcia podlaczenia go do sieci LAN aby mozna bylo kopiowac tam pliki z kompa.
ma sluzyc do przechowywania i odtwarzania z niego filmow SD/HD zdjec.

Z gory dziekuje za opinie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Każdy praktycznie dysk sieciowy (a raczej obudowa), który możesz włączyć do swojej sieci.
Aby sieciowo odtwarzać z niego filmy potrzebujesz jakiegoś komputerka, który będzie robił za MediaServer.
Jeśli ten dysk będzie miał także możliwość podłączenia po USB to w ten sposób można go podłączyć do PS3 i odtwarzać bez pośrednictwa MediaServera.

Pozdrawiam,
 

pp56825

New member
chce go podlaczyc po usb i nie wiem czy wszystkie sa kompatybilne i rozpoznawane przez ps3?
po za tym mam pytanie czy predkosc lacza usb2.0 umozliwia plynne ogladanie filmow HD? czy mozna jakos zarzadzac plikami na hd z poziomu PS3 czy tylko z kompa?
znalazlem cos takiego ale dziadostwo drogie strasznie
http://synology.com.pl/syn_ds107_plus.php
i ma to podobno hulac super z ps3.

albo cos takiego ME-747AN-S
http://www.welland.com.tw/html/network/nas.html
ale w polsce nie moge tego znalesc nawet u oficjalnego dystrybutora nie ma.
wiem ze sa inne obudowy ale ta ma bittorrenta, juz to widze jak zarzucam film do sciagniecia i juz jest na moim pleyaku i nie musze nic kopiowac z pcta na ps3 poza napisami.
 

MMrozo

New member
Jam mam obudowę Linksys NAS200-EU 480zł + dysk Seagate Barracuda ST31000340AS (1TB, 32MB, SATA/300, NCQ) 400zł wszystko połączone kablami z routerem Linksys WRT54GC-EU 180zł udostępniającym internet z Aster. Śmiga bez żadnych problemów, na PS3 odtwarzam filmy FullHD bezpośrednio z dysku sieciowego bez zacięć (komp się zacina nawet przy 720 i trzeba kopiować na dysk). Dla moich dzieci to raj, wszystkie filmy, zdjęcia i mp3 dostępne zawsze i w bardzo prosty sposób (pilot do PS3). Polecam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Streamingiem zajmuje się ten wbudowany MediaServer?
Czy korzystasz z jakiegoś komputerka jako MS?

Dzięki i pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
MMrozo napisał:
Ma serwer zgodny z DLNA

Właśnie zostałeś moim Guru w tym temacie ;)

Radzi sobie z filmami 1080p?
Rozumiem, że wcześniej musisz je przekonwertować/przekodować czy radzi sobie z tym w locie?

Dziękuję i pozdrawiam,
 

MMrozo

New member
Dzięki ;) spędziłem sporo czasu szukając po necie rozwiązania właśnie na domowe centrum rozrywki i zdecydowałem się na takie (żona trochę się awanturowała głównie o kable, switch-e i wiercenie) i jestem bardzo zadowolony :D. Oczywiście jak wszystko i to rozwiązanie nie jest pozbawione wad, właśnie PS3 jest słabym punktem (po mimo, że nic bardziej mi nie pasowało mógł by być komp ale też ma wady) głównie z powodu konieczności konwertowania plików mkv lub dołączaniu napisów. Seriale oglądam na dvd pioneer 600 (kupiłem głównie dla sacd ale bez dobrego ampli, z analogowymi wejściami, nie da się słuchać :() ze zmodyfikowanym softem Dinderi ma usb więc bez wypalania płyt można oglądać. Co do plejaka to oczywiście trzeba konwertować i to mnie zniechęca. Nawet długi czas konwersji nie jest wielkim problemem to często po konwersji są problemy albo nie ma obrazu albo napisów. Konwertuję tylko z polską ścieżką dźwiękowa filmy dla dzieci inne oglądam za pomocą laptopa Dell Latitude 131L 1GB ram, KMPleyera i kodeka CoreAVC Professional (wspiera procesory 2 rdzeniowe) ale FullHD nie daje rady, dźwięk nie nadąża za obrazem :grin:.
Edit: 1080p na PS3 śmiga aż miło np. Auta to po prostu poezja dla oka (nawet dzieci pierwszy raz się zachwycały jakie piękne kolory)
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
:) dzięki, prześledziłem kilka razy i sam się zastanawiam dlaczego mam problemy :(. Na dzień dzisiejszy dałem sobie spokój do czasu zakupu nowego tv (teraz mam 19" samsunga i 21" sony), który zaplanowany jest na luty - po feriach. Dla żony zawsze jest coś ważniejszego :???:, przynajmniej dzieci mnie popierają :eek:k:
 

ps_user

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Radzi sobie z filmami 1080p?
Rozumiem, że wcześniej musisz je przekonwertować/przekodować czy radzi sobie z tym w locie?
Koledzy, tutaj domyślnie można przyjąć że nie udostępni nam np. .mov a treści które są dostępne dla PS3 bez przekodowywania. Taki serwer jest marzeniem dla osób które wcześniej przygotują sobie materiał AV do formatu dostępnego dla PS3.
 

mk5461

New member
MMrozo napisał:
Jam mam obudowę Linksys NAS200-EU 480zł + dysk Seagate Barracuda ST31000340AS (1TB, 32MB, SATA/300, NCQ) 400zł wszystko połączone kablami z routerem Linksys WRT54GC-EU 180zł udostępniającym internet z Aster. Śmiga bez żadnych problemów, na PS3 odtwarzam filmy FullHD bezpośrednio z dysku sieciowego bez zacięć (komp się zacina nawet przy 720 i trzeba kopiować na dysk). Dla moich dzieci to raj, wszystkie filmy, zdjęcia i mp3 dostępne zawsze i w bardzo prosty sposób (pilot do PS3). Polecam.

Chyba tego szukam...
Mam parę pytań
1. w specyfikacji pisza ze ma mediaserver UPnP. Jak rozumiem ten serwer jest zgodny z DLNA?
2. czy można robić na nim mirror na 2 dyskach?
3. czy z dyskiem, który używasz nie ma problemu z chłodzeniem? Czy bardzo jest głośny?
4. gdzie kupiłeś?

Pozdrawiam
MK
 

ps_user

New member
Bez reklam
mk5461 napisał:
1. w specyfikacji pisza ze ma mediaserver UPnP. Jak rozumiem ten serwer jest zgodny z DLNA?
2. czy można robić na nim mirror na 2 dyskach?
3. czy z dyskiem, który używasz nie ma problemu z chłodzeniem? Czy bardzo jest głośny?
4. gdzie kupiłeś?
Ponawiam pytania, bo nie padła żadna odpowiedź.

Ad.1 DLNA to wg mnie tylko certyfikat potwierdzający zgodność urządzenia z pewnymi standardami. Jeżeli jest to Mediaserwer UPnP to PS3 powinna znaleźć treści zapisane na dyskach tego serwera. Oczywiście te, do których przetworzenia jest zdolna ;)
 
Do góry