Jaki dokładnie zakupić kabel DVI-HDMI do tej konfiguracji ?

kolor123

New member
Witam was dostałem teraz pod choinkę telewizor LCD marki LG, dokładnie jest to taki model:

Telewizor LCD 26LC41R

http://allegro.pl/item289488697_najl...s_od_reki.html

Mam do was takie pytanko ponieważ posiadam w swoim komputerze kartę graficzną Galaxy GeForce 7900GS Zalman, chciałbym podłączyć sobie swój TV właśnie do tej karty wiem ze ona posiada 2 wyjścia DVI, pod jedno mam oczywiście podłączony monitor Benq FP93GP. Pod 2 wyjście chciałbym sobie podłączyć TV, bardzo was proszę o informację czy takie kabel mi wystarczy:

http://allegro.pl/item287186057_kabe...filtry_fv.html

Czy na takim kablu da się oglądać filmy z komputera, bardzo proszę o informację jaki będzie obraz DIVX jezli film jest całkiem dobrej jakosći, czy ktoś z was próbował grać na takim LCD i czy to w miarę normalnie wygląda
icon_pytajnik.GIF
Jak to się ma w przypadku tych złącz które ja posiadam w swoim TV
icon_pytajnik.GIF
Czy to wogule ma sens ??

Bardzo was prosze abyscie mi powedizieli czy wszystko będzie ok i ilu pinowe kable ja muszę kupić tak wygląda moja karta graficzna z tyłu:

gal7.jpg
 

ZAKRZA

New member
Witam spokojnie ten kabelek wystarczy :) Podlaczysz z LCD i karta graficzna ustawisz rozdzielczosc HD w karcie graficznej i zobaczysz jak to bedzie chodzic. U mnie karta 8600GTS z LCD Philips 32PFL5322/10 bardzo ladnie dziala. Filmy HD jak i divx.:grin: Pozdrawiam.
 

kolor123

New member
Bardzo was prosze abyscie mi powedizieli czy wszystko będzie ok i ilu pinowe kable ja muszę kupić tak wygląda moja karta graficzna z tyłu:


chodzi mi ilu pinowy bo widze ze sa 19 i 24

gal7.jpg
 

gawlus100

New member
Witam,
Kolor123 kupiłeś może ten kabelek?
Może ktoś ma podobnym podłączone (długość 10m). Właśnie się zastanawiam nad zakupem takiego kabelka tylko czy przy tej długości nie będzie dużych strat sygnału? Nie mam zamiaru 10 minut po podłączeniu uznać że do niczego się kabel nie nadaje i go wyrzucić. Bardzo proszę o wypowiedź jakieś osoby mające takie połączenie.
Pozdrawiam
 

bombka

New member
kupilem samsunga le32a551 i mam zamiar go podlaczyc do kompa za pomoca kabla dvi-hdmi. kupilem juz nawet kabel, ale 18 pinowy, a na innym forum w obszernej recenzji tego tv mozna wyczytac, ze kable tego typu sprawiaja problemy przy fullhd i lepiej jest inwestowac w 24 pinowe kabelki. czy to prawda i jakie problemy sprawiaja kable tego typu?czy mam jechac wymienic na 24 pinowy? czy do karty graficznej, ktora posiada wyjscie dvi wepne bez problemu zarowno kabel 18 jak i 24 pinowy?czy te kable daja inna jakosc obrazu? dzieki za rady
 

ivf

New member
podepnij i zobacz czy masz jakieś problemy. raczej nie powinieneś mieć ;)
narazie taki kabel Tobie wystarczy, kabel 24pin obsłuży wyższą częstotliwość przy rozdzielczości FullHD (np 85Hz), której i tak zapewne nie obsługuje ten tv więc na dzień dzisiejszy wg mnie kupno nowego kabla będzie raczej zbędnym wydatkiem..
 

mars28

New member
Podepnę się pod ten temat bo też muszę kupić kabel długości 5m DVI-HDMI, karta ma 2 wyjścia DVI, telewizor FullHD z HDMI. Czy wystarczy kabel za ok. 30 zł? Np. ten z aukcji o nr 492350738 (nie mogę wkleić linka, tak więc jakby ktoś był łaskaw zerknąć na Allegro). Chciałbym oczywiście na TV wyświetlić rozdzielczość FullHD z kompa. Są też takie po 90 zł. Jaka jest między nimi różnica?
 
Do góry