jaki dekoder cyfry wybrać phillips czy pace (oba pvr)

bielooo

New member
jaki dekoder cyfry wybrać phillips pvr czy pace pvr

Witam,
zastanawiam się nad przedłużeniem umowy z c+ i nie wiem który dekoder HD PVR wybrać.:niewiem:
Wiem że taki temat już był ale sprzed kilku lat (?) i nie wiem który w tym momencie najbardziej polecacie.
Z góry dzięki za pomoc...:smile:
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Mimo iż używam Pace nie polecę Ci żadnego ale przedstawię zalety i wady.

Pace
Zalety:
- ładniejszy interfejs i to w HD
- ładniejszy wygląd urządzenia chociaż nie na szerokośc sprzętu HiFi więc jesli masz na sobie np amplituner, DVD itp to Pace będzie zdecydowanie mniejszy przez co niektórym moze przeszkadzać
- Wyświetlanie nazwy stacji na wyświetlaczu
- O wiele lepiej niż w Philipsie działa sprawdzanie tygodniowego programu i zaplanowywanie nagrań na inne dogdziny czy dni. Nie jest to pozbawione wad. Ba nawet sporo ich ma niemniej jednak żeby to zrobić Philips czasem trzeba spedzić pół godziny a wygląd tego menu jest oobskurny w Philipsie
- 2x wiekszy dysk twardy co u większości abonentów nie ma znaczenia. Najprawdopodobniej zanim zdązysz zapełnić HDD i tak zdązysz wymienić urządzenie przez co tracisz wszystkie nagrania ;-) Ale to samo jest u Phillipsa więc nie wiem czy uznać większy dysk tu jako zaletę
- Jesli to dla Ciebie ma znaczenie to opróćz wyjścia cyfrowego COAXialnego jest także optyczne. Ale niewiele osób to wykorzystuje wogóle
- Poboera podobno mniej pradu gdy jest włączony
- zaleta tylko jesli posiadasz multiroom. Mianowicie wejście na karte jest z boku wobec czego nie widać jej. W Philipsie wejście jest z przodu Normalna karta chowana jest pod klapką ale multiroom wystaje a klapka musi być cały czas otwarta przez co raczej napewno nie wygląda za łądnie. W Pace karta jest z boku wiec nawet jak wystaje to nie przeszkadza.

Wady
- Wadliwe działająca funkcja Pilot. Czasem jak naciśniesz przycisk Pilot (czyli żeby sprawdzić co włąsnie leci, jak sie nazywa i do której będzie trwało oraz to co jest po tym programie) to pokazuje informacje "brak informacji" Czasem jak już zadziała to nie można np sprawdzić co będzie na następnej stacji bo pokazuje się informacja "wyszukiwanie informacji" i tak moze trwać godzinę. Rzadko sięzdarza aby przycisk pilot działał poprawnie tak jak powinien. Nie wiem czy to kwestia softu czy wady technicznej. Philips problemu tego nie ma

Phillips
Zalety
- Szybko i poprawnie działąjąca funkcja Pilot

Wady
- niektórzy narzekają, że jest głośniejszy i się bardziej grzeje. Czasem faktycznie dysk twardy gdy siuę włacza to nieco piszczy ale to przez kilka sekund i potem raczej nie przeszkadza
- Obskurny wygląd funkcji pilot i menu zaplanowywania nagrania

Oba urządzenia tak samo wolno się właczają (ok 2 min) i tak samo wolno przeskakują kanały. No ale im bardziej zaawansowany sprzet tym wolniej działa. Chyba tylko "N" ma dekoder który poprostu działą nie żółwiąc się

Nie wiem czy Ci pomogłem no ale i tak nikt nie odpisał więc może coś Ci się przyda z tego
 

Gie

Member
Bez reklam
Phillips
Zalety
- Szybko i poprawnie działąjąca funkcja Pilot
Oj niestety tej zalety nie mogę potwierdzić. Na kanałach takich jak TV4, TV Biznes, Superstacja, SciFi, Universal Ch. C&I i jeszcze paru funkcja Pilot nie działa. Lepszy chyba jednak będzie Pace 500 GB. Ponieważ to nowszy dekoder więc i prawdopodobieństwo update-ów softu większe.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Miałem Philipsa i mam Pace. Z tych dwóch , moim zdaniem nieco lepszy Pace.
Cichszy, może i ładniejszy (kwestia gustu), ładniejsze menu, większy dysk.
U mnie włącza się 30 sek. Philips miał podobnie.
 

Szemot

New member
Oj niestety tej zalety nie mogę potwierdzić. Na kanałach takich jak TV4, TV Biznes, Superstacja, SciFi, Universal Ch. C&I i jeszcze paru funkcja Pilot nie działa. Lepszy chyba jednak będzie Pace 500 GB. Ponieważ to nowszy dekoder więc i prawdopodobieństwo update-ów softu większe.

Nie musisz potwierdzac bo racji nie masz. To nie ma nic wspólnego z dekoderem tylko tym, że stacje które wymieniłes nie posiadaja EPG dlatego pilot na nich nie działa. Kwestia nadawania przez włascicieli programów i tyle
 

bielooo

New member
wybralem PACE ale jeszcze nie wiem jak dziala gdyz zaden z przedstawicieli C+ w okolicy nie ma go niestety na magazynie i jakos kurcze ciezko jest im go sciagnac...
 

ferguson7

New member
Mój Pace po włączeniu ciągle wydaje cykliczny dźwięk(w odstępach ok 1 s), jakby pracował na dysku. Słychać to nawet z 4 m. Tak ma być?
 

Szemot

New member
Napewno nie ma tak być. Możes nagrywac i wogole korzystac z funkcji dysku twardego? jesli z jego okolicy wydobywaja sie dźwieki to znaczy, ze naped powoli umiera bądz już to zrobił. Jesli Ci to nie przeszkadza a nic sie nie dzieje to olej i tyle. Jeśli przeszkadza bądź co sie dzieje to idź do dystrybutora i to wymieni
 

Szemot

New member
Zawieszanie sięsprzetu nie może mieć nic wspolnego z odpalaniem TV. Najprawdopodobniej TV ma problem z wykrywaniem sprzetu przez HDMI i co innego jak z żadnego sygnału zrobi sie jakiś to wykrywa dekoder a jak idzie cały czas sygnał iwłaczasz TV to może już tego nie robić. Podobny problem ma znajomy tylko z Philipsem PVRHD ktory podpiętu jest do amplitunera. Wystarczy wyjąc kabel i włożyć z powrotem i będzie ok. Spróbuj
 
Do góry