Jaki centralny i na tył do avr460 i klipsch rf-82

rafopl

New member
Witam,

mam zestaw H/K AVR460 + H/K HD980 + KLIPSCH RF-82.
Teraz szukam jakiegoś dobrego centralnego do około 1000zł i dwóch tylnych kolumn też tak do około 1000zł.
Trochę ostatnio z obiegu wyleciałem i nie jestem na bieżąco, co i jak. Dlatego informacji chcę zaczerpnąć na forum.
Z zestawiku jestem zaj... tzn. bardzo zadowolony, który swoją droga też został doradzony na tym forum.
Nie chce szaleć za bardzo z kasą w tym momencie także jakby dało się taniej to bym się nie obraził :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam,

mam zestaw H/K AVR460 + H/K HD980 + KLIPSCH RF-82.
Teraz szukam jakiegoś dobrego centralnego do około 1000zł i dwóch tylnych kolumn też tak do około 1000zł.
Trochę ostatnio z obiegu wyleciałem i nie jestem na bieżąco, co i jak. Dlatego informacji chcę zaczerpnąć na forum.
Z zestawiku jestem zaj... tzn. bardzo zadowolony, który swoją droga też został doradzony na tym forum.
Nie chce szaleć za bardzo z kasą w tym momencie także jakby dało się taniej to bym się nie obraził :)
Moim zdaniem nie kupuj centralnego za 1000zł do RF-82. Fronty masz zacne i zasługują na równie dobry center. Centralny jest bardzo ważny. Sprawdź jaka część pasma jest przez niego odtwarzana. Albo na razie nie kupuj albo dołóż. Szkoda kasy na center który za chwilę będziesz chciał wymienić. Ja właśnie tak mam. Po wymianie głośników przednich center mimo że zacny odstaje od reszty. ( Acoustic Energy Aelite center).Właśnie szukam czegoś lepszego.
 

rafopl

New member
Jak znam siebie, to pewnie doloze troche do tego sprzetu niz odejme :)

To ze centralny powinien byc dobry to wiem, a czy tylne tez musza byc tak samo dobre czy na tyle mozna troche przyciac koszty?

Co myslicie o tym:

1) Klipsch rb-41 znalazlem tu za 300e

2)

Klipsch Rc-42 za 200e

lub

klipsch Rc-52 za 300e.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Do Twoich frontów to rc-62 minimum. Co ciekawe znalazłem go taniej niż RC-52 bo za 1158zł. No a super byłby RC-64. Na tył jak nie będziesz słuchał dużej ilości koncertów to rs-52 powinno być O.K. No ale wiadomo że warto by RS-62 powiesić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafopl

New member
Myśle że rc-52 chyba by były wystarczające. tylko czy rb-41 czy rb-42 teraz zacząłem się zastanawiać :)

trochę kiepski mam pokój, żeby to wszystko porozmieszczać tak jak bym chciał.

Centarlny by musiał byc nad tv. A to juz wysokośc 170cm. jeżeli TV będzie stał na centralnym to dolna krawędż Tv będzie się zaczynała na wysokośći 86cm. na dole w stoliku wszystko zajęte:
ampli, cd, blu-ray, nagrywarka dvd z hdd, wii, tuner. Nie ma tam już czego wcisnąć.

Znowu z tyłu za kanapą w jednym narożniku są akurat drzwi. Myślałem, że może by je powiesić pod sufitem i wtedy czym lzejsze tym lepiej kosztem dźwięku (skierownae pod ukosem w słuchającego), lub bliżej siebie ale na normalnej wysokości.

Tak jak pisałem. Mam największy problem z wyborem tyłów klipscha. Raczej przykleił bym je do ściany a w tych podanych wcześniej modelach bass reflex jest z tyłu.

Jakie kolumny tylne klipscha z bass reflexem z przodu są godne polecenia?
Głownie będą używane do filmów, ale koncertów też troszkę posiadam.

Na centralny rc-52 się zdecydowałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Z kolumn, które spokojnie możesz powiesić, to Klipsch S10, S20, lub z serii reference RS 42, RS 52, RS 62. W niektórych sklepach znajdziesz starsze serie S1, S2 i są one tańsze. W przypadku serii Reference też bym się nie napalał na nowe np RS 42 II, bo nie różnią się zbyt dużo od starszych.
 
Do góry