jaki budżetowy zestaw KD z Blue Ray ?

mars869

New member
Witajcie!

Jestem częstym czytelnikiem tego wspaniałego Forum. A teraz przyszła pora i sam proszę o wsparcie przy zakupie kina domowego.

Obecnie mam niezły zestaw stereo: wzmacniacz NAD C340, CD NAD 540, tuner NAD i kolumny Mission 774 z dobranymi kablami i interconectem. Sprzęt umieszczony jest w szafce RTV ustawionej pod zawieszoną na ścianie plazmą SAMSUNG PS50A656. Po bokach szafki, na podłodze ustawione są kolumny podłogowe Mission. Plazmę mam obecnie podłączoną do wzmacniacza stereo.

No i przyszedł czas na kino domowe, koniecznie z odtwarzaczem BD. Rozpatruję takie warianty:
  • Zakup zintegrowanego kina domowego z BD z małymi frontami do ustawienia na szafce (myślę o Samsungu HT BD 1250). W ten sposób miałbym dwa niezależne systemy: stereo i KD. Pytanie tylko czy można dla niego zaktualizowa firmware, aby odtwarzał mkv z polskimi napisami .txt i będzie dostep do YouTube? Na strone Samsunga nie ma dla niego firmware, ale podobno HT BD 1250 to ten sam BD co P 3600.
  • Zakup oddzielnych klocków: odtwarzacza BD (myślę tu o Samsungu P3600 ale w grę wchodzi także inny odtwarzający DIVIX, mkv, JPG i mp3), amplitunera (jaki?) oraz dokupienie brakujących kolumn: centralnego, efektowych i suba (jakie?) a jako frontów wykorzystanie posiadanych kolumn Mission. Chciałbym mieć możliwość korzystania z zestawu stereo w dotychczasowej konfiguracji ze sprzętem stereo i jednocześnie z KD z tymi samymi głośnikami Mission. Czy są jakieś sensowne rozwiązania takiego problemu? Jaki sprzęt polecalibyście?
Warunki:

- budżet nie za duży: do 3000zł ale preferowane do 2000-2500zł
- preferowany sprzęt SAMSUNG z uwagi na współpracę po Anynet (ale niekoniecznie).
- przydałaby się wysoka jakość odtwarzania plików HD JPG z odtwarzacza BD (w pełnej rozdzielczości)
Sprawdzałem odtwarzanie plików HD JPG z USB Samsung HT BD 1250 podpiętym przez HDMI do TV i rozdzielczość na TV FullHD była fatalna w porównaniu z odtwarzaniem tych samych plików bezpośrednio z USB tego samego TV. Może inny odtwarzacz lepiej sobie poradzi?
- muzyka 80%, KD 20%
- wielkość pokoju 8m x 4m, półotwarty. Sprzęt i kolumny stoją przy krótszej ścianie.
- niestety nie mam „drewnianego ucha”J ale przy ograniczonym budżecie wolę wysoką jakość stereo kosztem jakości KD.


Bardzo proszę o poradę lub wskazanie ewentualnie jakiegoś innego alternatywnego rozwiązania.


Mars
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na początek nie załapałem tematu.
Podajesz że masz zestaw stereo i to wysokiej klasy, ze szukasz kina domowego zintegrowanego a podajesz dalej że na nowym nabytku będziesz słuchał 80% muzyki ?

A co zrobisz z zestawem stereo - wyrzucisz?
Jaki kolor ma być kina zintegrowanego ?
Na małe głośniki wiszące czy stojące ?
 

mars869

New member
Już wyjaśniam:

- chciałbym pozostawić sobie cały zestaw stereo i w przypadku mozliwego wariantu 2 wykorzystać dwa posiadane fronty Mission. W wariancie 1 miałbym dwa zestawy frontów: Mission do stereo i małe do postawienia na szafce do KD.

- muzyki chcę zdecydowanie słuchać tylko na zestawie stereo a sprzęt KD wykorzytywać tylko do KD.

- kolor KD ciemnoszary (jak sprzęt NAD) lub czarny (ew. z nutą "bordowego" jak TV)

- głośniki KD: fronty: małe do postawienia na szafce RTV lub do powieszenia, tyły: do powieszenia (lepiej) lub postawienia na stojakach (może być), kolor obudowy: najlepsza wiśnia (jak moje Mission), ale nie jest to krytyczne w przypadku małych gabarytów mogłyby być czarne.

Mars

Chciałbym się lekko przypomnieć z tematem. Moze ktoś mi pomoże?

Mars
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mkk1

New member
a ja bym proponował podejście nr 2 , czyli wykorzystanie systemu stereo do KD. NAD C340 ma wejscie main-in , czyli może służyć do zasilania frontów w KD. Czyli potrzebujesz ampa do kina z wyjściem pre-out i odtwarzacz BR. Do tego surroundy , centralny i sub. Do BR ampli powinien mieć najowsze dekodery , żeby to w pełni wykorzystać. Do stereo gra wtedy NAD , a w kinie ampli + NAD napędzający tylko fronty jako końcówka mocy.
Konkretne modele to już blackninja :)
M
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zdecydowanie wariant 2 ! wariant 1 to w twoim przypadku wyrzucony pieniadz ! filmy rowniez posiadaja czesto fajna sciezke dzwiekowa i sluchajac tego na czyms o kilka klas nizej krew cie bedzie zalewac....
dokup amplituner do obslugi sygnalu z playera i do napedzania centralnego z surroundami (mysle ,ze ktorys z modeli yamahy powinien sie sprawdzic) , glosnik centralny- koniecznie cos z "mission" aby nie odbiegal zbytnio brzmieniowo od frontow (drewnianego ucha nie masz ,wiec jesli central bedzie dobrany "przypadkowo" bedziesz to slyszal..)
 
Do góry