Jaki BR do muzyki

Milos

New member
Witam

Ponieważ lubię posłuchać muzyki z płyt cd, poszukuję br który nie tylko poradzi sobie z kinem domowym ale również w miarę przyzwoicie pozwoli posłuchać płyt cd. Budżet już mam mocno nadszarpnięty i maks chcę przeznaczyć 1000 - 1200 zł.Zestaw z jakim br ma grać to Harman Kardon avr 260 + zest 5.0 Dali Zensor 7. Osobiście zastanawiam się nad używanymi:
Marantz BD5004, NAD T 577, Onkyo BD-SP 808 oraz Harman Kardon BDP10. Proszę was o opinie i ewentualne wskazówki.
 

Janusz111

New member
Ja słucham muzyki na HK BDT 30 połączony z amplitunerem przez HDMI jest dobrze w bluraju ustaw aby sygnał szedł cyfrowo kablem a amplituner rozkodowywał
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tanich odtwarzaczy blu-ray najlepszy jest Philips BDP 9600 (ok.950zł ) nie kupisz nowego lepiej brzmiącego odtwarzacza w tej cenie
Panasonic wypuścił blu-raya w symulacją brzmienia lampowego które miało poprawić dźwięk odtwarzanych płyt kompaktowych ,ale więcej jest w tym reklamy niż rzeczywistej poprawy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam

Ponieważ lubię posłuchać muzyki z płyt cd, poszukuję br który nie tylko poradzi sobie z kinem domowym ale również w miarę przyzwoicie pozwoli posłuchać płyt cd. Budżet już mam mocno nadszarpnięty i maks chcę przeznaczyć 1000 - 1200 zł.Zestaw z jakim br ma grać to Harman Kardon avr 260 + zest 5.0 Dali Zensor 7. Osobiście zastanawiam się nad używanymi:
Marantz BD5004, NAD T 577, Onkyo BD-SP 808 oraz Harman Kardon BDP10. Proszę was o opinie i ewentualne wskazówki.

Ja z tych wymienionych przez Ciebie bralbym marantza..
 

piotreek88

New member
A co za różnica, skoro i tak dźwięk idzie cyfrowo do amplitunera? Cokolwiek byś nie podłączył i co przekaże dźwięk bez "ulepszaczy" zagra tak samo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Marantz BD5004 na allegro stoi uzywany 1050zl (od lombardu), to jak chcesz to Ci mojego sprzedam (nowszy model), a sam sobie wezme UD7007 ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A co za różnica, skoro i tak dźwięk idzie cyfrowo do amplitunera? Cokolwiek byś nie podłączył i co przekaże dźwięk bez "ulepszaczy" zagra tak samo.

No ma znaczenie - szczególnie budowa wewnętrzna .Zobacz jak jest zbudowane wnętrze Philipsa np.zasilanie, gdzie oparte jest na dwóch transformatorach toroidalnych
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
hehe ale Marantzowy silver chyba nie pasuje do czarnego HK ;)

Oj tam, postawi bestie przy zabawkowym Harmanie i juz nabierze zestaw wigoru ;)
To sie narazilem, co?
Tak na powaznie, jest sporo fajnych testow w sieci, poruszane tam sa watki stereo w playerze BR, warto sie zapoznac.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli BD podlaczysz do amplitunera cyfrowo (hdmi, coax/opyk) to czy on bedzie kosztowal 200zl czy 2000 brzmienie bedzie takie samo z tego wzgledu ze w takim polaczeniu amplituner zajmuje sie konwersja i obrobka dzwieku za pomoca swojego DAC. HDMI wykorzystuje sie do dzwieku 5.1 DTS HD DD HD a do stereo z CD uzywa sie w takim przypadku analogowego RCA.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przy połączeniu analogowym cały proces odczytu przebiegnie w BD ,jeżeli urządzanie jest dobrze zaprojektowane to i dźwięk będzie dobry .Nawet jeżeli dwa różne urządzenia oparte są o tą samą kość np.Burr-Brown to nie musza zabrzmieć tak samo ,ponieważ architektura całego przetwornika c/a może być różna i zmiany mogą dotyczyć każdej części, począwszy od zasilania na filtrze wyższych harmonicznych kończąc
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No dokladnie, jak sie ma markowy blu ray to warto wykorzystac jego brzmienie i podlaczyc po analogu, jesli sie ma blu ray budzetowy to trzeba podlaczyc tak i tak i samemu wybrac brzmenie(polaczenie) ktore nam odpowiada najbardziej.

W testach mowia ze moj Panasonic brzmi nie najgorzej, generalnie mocny bas, wyrazny srodek i nie wyostrzona gora. I to sie potwierdza, brzmienie jest troszke przytlumione, raczej cieple z zaznaczonym basem i srodkiem. W przypadku polaczenia cyfrowego czyli wykorzystanie DAC w Denonie brzmienie staje sie ostrzejsze, bas zostaje uszczuplony a smialo wybrzmiewa gora pasma.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przy połączeniu analogowym cały proces odczytu przebiegnie w BD ,jeżeli urządzanie jest dobrze zaprojektowane to i dźwięk będzie dobry .Nawet jeżeli dwa różne urządzenia oparte są o tą samą kość np.Burr-Brown to nie musza zabrzmieć tak samo ,ponieważ architektura całego przetwornika c/a może być różna i zmiany mogą dotyczyć każdej części, począwszy od zasilania na filtrze wyższych harmonicznych kończąc

Dokladnie tak jak piszesz, wniosek jest jeden jak ktos decyduje sie na drogi, czy tez drozszy bluray z mysla do uzywania go jako zrodlo cd to trzeba podpiac go analogowo i wtedy w zaleznosci jakie sa "bebechy" i generalnie jak konstruktorzy podeszli do dzwieku analogowego taki bedzie efekt koncowy...
 

hans2

Banned
ale to tez zalezy do czego sie to podlacza.
co z tego ze analogiem podlaczymy CD ze znakomitym DAC jezeli pozniej musi przejsc to przez kolejny gorszy DAC np w tanim ampli.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pytanie czy ta ponowna konwersja faktycznie psuje dzwiek czy raczej dla normlanego sluchacza jest nie do wychwycenia. Z drugiej strony jak ktos kupuje najtanszy ampli za 1000 pare zlotych to nie kupuje do niego blu ray za 1500-2000zl. A nawet jesli juz kupuje to napewno nie bedzie zwracal uwagi na szczegoly brzmienia analogowego czy cyfrowego. Umowmy sie ze sa to niuanse ktore my zapalency wychwycimy ale wiekszosc osob nie :) Inna kwestia jest taka ze obecne blu ray zaczynaja byc Transportami jedynie z wyjsciem HDMI, brak analogu czy coaxiala a wtedy wg. mnie taki Blu Ray do odtwarzania CD srednio sie nadaje bo kazdy wie jak brzmi muzyka stereo po HDMI. Jeszcze troche a bedzie trzeba kupowac dwa klocki, BD do filmow i CD do muzyki.

A tak was zapytam, orietujecie sie moze jak brzmi w stereo blu ray Denona 1713 po analogu? Wiem ze tam siedzi podobno uklad Burr Brown PCM1781. Mylicie ze brzmieniowo bedzie lepszy od mojego Panasonica 210?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ta kość PC 1781 jest już na rynku od ładnych paru lat ,typowy przetwornik typu sigma-delta o rozdzielczości 24 bit .Sama kość to jeszcze nie wszystko ,weźmy taki filtr wyjściowy który musi być w każdym przetworniku do oczyszczania wyższych harmonicznych pozostałości po przetwarzaniu ,dawniej używano filtru 2 rzędu Butterwortha teraz używa się filtru Bessela który ma mniejsze zniekształcania odpowiedzi na sygnały impulsowe i mniejsze zmiany fazy sygnału ,potwierdziły to też testy odsłuchowe .Uzyskało się poprawę brzmienia całego przetwornika c/a niezależnie od zastosowanej kości ,pole do działania jest duże
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bo bazujac na moim zestawie, nie bede teraz wszystkiego sprzedawal, kupowal wzmacniacz czy nawet do tego co mam kupno wzmacniacza i przepinanie odpada.

Posiadam BD Panasonica DMP210 ktorego uzywam do wszystkiego BD DVD CD. Pytanie czy kupno np. BD Denopna 1713 za ok 1500zl pozwoli uzyskac dobrej jakosci sygnal stereo z CD, czy jednak lepiej zostawic sobie mojego Panasonica do DVD/BD a do sluchania muzyki kupic osobny CD Denona DCD 720?

Czy poprostu jakosc dzwieku z CD miedzy Blu ray DBT1713 a DCD720 przy polaczeniu analogowym bedzie spora? Bo jesli nie to wtedy za te same pieniadze mozna miec w jednej paczce DVD BD CD (DBT1713). Lub tak jak mowilem wczesniej, dokupienie CD i wykozrsytywanie jego do muzyki a do filmow Panasonic.
Czytalem o tym DCD 720 to ma AL24 ktory podkreca dzwiek do 32bit. Nie ukrywam tez faktu ze podoba mi sie wizualnie i fajnie by bylo miec komplet Ampli + CD Denona, a Panasonic bylby do DVD/BD
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ja ostatnio pytałem w sklepie czy CD Pioneer PD-10 zagra lepiej od mojego bluraya i człowiek w sklepie powiedział, że nie. Przy wysokich modelach cdplayerów a niskich bluray pewnie jest różnica, natomiast przy podobnej klasie raczej nie do usłyszenia.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak naprawdę AL 24 to nic nowego, Denon od lat to stosuje i ulepsza Wiadomo ,że przy płytach kompaktowych naturalnym wyborem jest CD, nie tylko jeżeli chodzi o dźwięk, ale i o właściwości użytkowe (np.szybkość wczytywania płyt)

Niezależnie od urządzenia problem jest wciąż ten sam od lat - płyta CD format ograniczony do rozdzielczości 16 bitowego słowa co daje dokładność 65.356 poziomów ,gdyby rozdzielczość płyty wynosiła 24 bity daje to 16.777.216 poziomów - wzrost wręcz lawinowy .Obecna technika umożliwia realizację nagrań 24 bitowych tylko, że nie można ich zapisać w tej postaci na płycie CD
Pewne pole do popisu dają pliki hi-res tylko na obecnym poziomie zabawa jest dosyć kosztowna .Tak dla przykładu koszt albumu "Thriller" Michaela Jacksona WAV 24bity/176 khz to 25 USD ,czyli więcej niż ta sama tradycyjna płyta kupiona w sklepie

"Whiplash" jeżeli celujesz w muzykę to kup odtwarzacz CD zwłaszcza, że już masz jeden blu-ray to po co Ci drugi ?
 
Do góry