Jaki Blu-Ray Player wybrać na dzień dzisiejszy

mat74

Well-known member
Bez reklam
ales przepysznie "zakrecona pilke" strzelil....:D
sam musialem dwa razy przeczytac ,zeby wyczytac oczywistosc....:D
 

cgc

New member
Jak się nie ma co się lubi...

Jak się ma amplituner trochę starszy bez dekoderów HD ale z wejściami analogowymi 5.1 lub 7.1 to można strumień HD rozkodować w odtwarzaczu posiadającym taką możliwość i przesłać ten teoretycznie HD analogowy sygnał do wzmacniaczy w amplitunerze ale jeżeli posiadamy amplituner w wbudowanymi dekoderami formatów HD to najczęściej okazuje się że jednak jakość tych dekoderów i toru analogowego w ampli jest "trochę" lepsza niż w playerach i warto sygnał wysłać przez hdmi. No i dodatkowo dochodzi problem porównania jakości stosowanych kabli analogowych i cyfrowego hdmi używanego do przesyłu sygnału, tak więc analogowe wyjście 5.1 lub 7.1 mimo że teoretycznie jest HD to może ale wcale nie musi być lepsze (lub gorsze jak kto woli) niż cyfrowe HD. Jak player nie ma dekodera HD to problem się sam rozwiązuje i nie ma innego wyjścia niż wymiana ampli żeby posłuchać HD.
Osobiście mam BD390 i ogólnie jestem z niego zadowolony ale niestety muszę stwierdzić że jakość toru analogowego nie jest najwyższych lotów chociaż właśnie ze względu na tymczasowy brak amplitunera z dekoderami HD cieszę się że mam te dekodery w playerku. Niemniej dążę do apgrejdu zestawu o jakiś porządny ampli.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ladnie.....- a wiesz ,ze jakosc w jakikolwiek sposob puszczonego sygnalu ze sciezki HD zalezy i tak na koncu od torow analogowych amplitunera ? co oznacza ,ze "nowoczesny" aczkolwiek kiepski amplituner z podanym cyfrowo formatem HD moze zagrac gorzej niz , "nienowoczesny" za to dobrej klasy amplituner z podanym mu sygnalem (z tej samej sciezki) w sposob analogowy z playera o dobrych jakosciowo torach analogowych.
 

cgc

New member
Wiem, wiem, dlatego napisałem lepszej lub gorszej, wszystko zależy od konkretnej konfiguracji, niemniej jednak sygnał analogowy jest najczęściej bardziej podatny na zakłócenia i zniekształcenia na różnych etapach przesyłu i przetwarzania (wielokrotna konwersja D/A>A/D>D/A, różnej jakości kable itp) że teoretycznie cyfrowy przesył powinien dać lepszy efekt, oczywiście jak ktoś wyrzuci porządny ale stary ampli ale bez dekoderów i kupi najtańszy ampli na allegro byle by miał dekodery wszelkiej maści to może być "lekko" zawiedziony. Tak więc nie należy popadać w skrajności i zrozumieć wady i zalety obydwu formatów żeby umieć z nich optymalnie skorzystać (w miarę możliwości). Jak sam wspomniałeś odtwarzacz z dobrej jakości torem audio może zagrać bardzo fajnie z porządnym aczkolwiek starszym analogowym ampli, niestety BD390 nie należy do orłów jeśli chodzi o analog i mimo że mam porządny ale już leciwy ampli to będę się starał go jednak wymienić na model co najmniej równie porządny ale lepiej wyposażony.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Horhe Ortega przyjrzyj się rysunkowi i po kolei płyta ----- dekoder dts hd ------PCM tu sobie poczytaj co to jest PCM http://pl.wikipedia.org/wiki/PCM -----mikser-----DAC tu masz co to jest DAC http://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwornik_cyfrowo-analogowy ------połączenie analogowy sygnał audio 7.1---- DSP przeczytaj co to jest DSP http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyfrowe_przetwarzanie_sygnałów - http://nplus.pl/przetwarzanie-sygnalu-analogowego-na-sygnal-cyfrowy ----- LPCM wyjściem 7.1 audio analog krótko mówiąc nie uzyskasz z poziomu playera , tylko sygnał analogowy (nic wspólnego z lpcm i jakim kolwiek sygnałem cyfrowym ) mat74 i w jaki sposób ty masz sygnał cyfrowy po wyjściu analogowym ??????????? :fool::fool::fool::fool::fool::fool:
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam
LUPO78 ... Ty naprawdę nie rozumiesz, czy nie chcesz zrozumieć ?
Zakończę ulubionymi przez Ciebie emotkami ...
:fool::fool::fool::fool::fool::fool:
 

Horhe Ortega

New member
niemniej jednak sygnał analogowy jest najczęściej bardziej podatny na zakłócenia i zniekształcenia na różnych etapach przesyłu i przetwarzania (wielokrotna konwersja D/A>A/D>D/A,
[cgc]Podane schemaciki generalnie mają zadanie zobrazować istotę dekodowania ścieżki dźwiękowej HD w zależności od tego , w którym urządzeniu ono następuje.Trzeci wariant (PCM po HDMI) oczywiście zostaje pominięty.Nie muszą przecież dodatkowo rozwlekać zagadnienia o ew. tryby (np. Pure Direct).Co to wnosi sam przecież wiesz? Podobnie ktoś inny może się też rozpisać na temat przesyłu cyfrowego i "doskonałościach" złącza HDMI w obrębie audio.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Horhe Ortega no i co ma to zmienić? skoro z tego co mi wiadomo to mowa o w/w RX-V450 nie posiada Pure Direct,a cała wątek zaczą się od połączenia Panasonic DMP-BD80 z Yamahą RX-v450 przez wyjście analogowe 7.1 gdzie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowani optyk lub coacial,pozostali twierdzą że analog bo przez analog też prześle się dźwięk cyfrowy co w tym przypadku jest nie możliwe
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
[LUPO78]Osobiście uważam , że brak Ci zwyczajnie odrobiny dobrej woli i chęci ogarnięcia tematu.Dźwięk cyfrowy po analogu...? Chodzi Ci o ten nieszczęsny LPCM? Taką postać przybiera zdekodowany sygnał na wyjściu dekodera-który to jest układem cyfrowym i sygnał analogowy jest dla niego niezrozumiały.Skoro są rys. i oczywistym fakt "pośrednictwa" DAC'a ,to teraz tego się chwytasz?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
A nieco off topic...

Ciekawi mnie wynik porównania dźwięku z wyjść analogowych 7.1 budżetowego odtwarzacza (Panas 80 lub LG 390) ze ścieżki w DTS HD MA z tą samą ścieżką, odtwarzaną jako "core" w połączeniu SPDIF (koaksjalny lub optyczny).

Bawił się ktoś tak kiedyś?
 

Horhe Ortega

New member
Skoro niektórzy usłyszeli trzaski...innych rozczarowało brzmienie...Może w takiej sytuacji , aby uniknąć tego "ryzyka" lepiej sprzedać ampli i kupić nowy-mieszcząc się w kosztach z tańszym już playerem(nie kosztującym ~2000PLN lub więcej)?Zrezygnować z analogowego dobrodziejstwa na rzecz bitstreamu.[LUPO78]Ty w każdym razie się nie wykazałeś ze zdjęciami kabla coax podczas gdy w grę wchodzi też dźwięk HD.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
właśnie że się mylisz,no chyba że potrafisz w jakiś sposób wcisnąć kabel hdmi w amplituner który nie ma wejść hdmi-mowa jest cały czas o Yamaha RX-v450 z początku naszego nieszczęsnego wątku i mowa była o tym że lepszym rozwiązaniem jest połączenie przez optyk lub coaxial niż analog,a i też nie twierdziłem że gość będzie miał dźwięk HD przez te połączenia tylko cyfrowy-proponuję przeczytać cały wątek jeszcze raz od początku
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Co twierdziłeś -każdy wie! Dla Ciebie do tej pory nie istnieje opcja odsłuchu ścieżki dźwiękowej HD na tym ampli-bo nie posiada HDMI?
właśnie że się mylisz,no chyba że potrafisz w jakiś sposób wcisnąć kabel hdmi w amplituner który nie ma wejść hdmi
A właśnie że wciskam:oops: Wchodzi otworem wentylacyjnym(i tak mam HD).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pozostali twierdzą że analog bo przez analog też prześle się dźwięk cyfrowy co w tym przypadku jest nie możliwe

gdzie tak twiedza ?! zacytuj!!!
jesli naprawde w dalszym ciagu nie potrafisz zrozumiec co ci wszyscy probuja wytlumaczyc - to jestes wyjatkowym matolem !w dodatku sam podajesz linki do informacji ,ktorych nie rozumiesz i jeszcze sie sprzeczasz ze wszystkimi...
wbij sobie w koncu do glowy ze "dzwiek HD" a wlasciwie dzwiek ze sciezek HD nie oznacza ,ze musi on byc podany cyfrowo!!!!

btw.dzwiek jest zawsze analogowy - moze byc co najwyzej konwertowany do postaci cyfrowej i w tej postaci przesylany. jesli tego tez nie rozumiesz to napisz sobie ciag jedynek i dwojek a potem ich odsluchaj....
 
Do góry