Jaki BD do starego ampli

piotrpo

New member
Witam wszystkich
Obecnie posiadam amplituner Yamaha RX-v565a z dekoderami DTS i DD mam w nim wejście spdif + wejścia analogowe 5.1
Wstępny wybór to DMP-BD60/80, mam jednak wątpliwości dotyczące podłączenia: czy BD60 będzie w stanie zdekodować dźwięk ze ścieżki w "nowym" formacie do sygnału cyfrowego zrozumiałego dla mojego ampli (z tego co widzę ścieżki oryginalne na wielu dyskach są jedynie w DTS HD) a w starym DTS jedynie ścieżki z polskim lektorem. Czy jedyną możliwością uzyskania dźwięku 5.1 jest połączenie klocków po analogu.
Generalnie - czy kupując BD60 będę miał podczas odtwarzania BD dźwięk przestrzenny 5.1
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
 

adam6150

New member
piotrpo napisał:
Witam wszystkich
Obecnie posiadam amplituner Yamaha RX-v565a z dekoderami DTS i DD mam w nim wejście spdif + wejścia analogowe 5.1
Wstępny wybór to DMP-BD60/80, mam jednak wątpliwości dotyczące podłączenia: czy BD60 będzie w stanie zdekodować dźwięk ze ścieżki w "nowym" formacie do sygnału cyfrowego zrozumiałego dla mojego ampli (z tego co widzę ścieżki oryginalne na wielu dyskach są jedynie w DTS HD) a w starym DTS jedynie ścieżki z polskim lektorem. Czy jedyną możliwością uzyskania dźwięku 5.1 jest połączenie klocków po analogu.
Generalnie - czy kupując BD60 będę miał podczas odtwarzania BD dźwięk przestrzenny 5.1
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Jeśli sie zdecydujesz na BD 60 to tylko stare formaty po SPDIF bo nie ma " analogów" .80 - tka lepsza bo ma analogi i tu bedziesz miał DTS HD. Player rozkoduje DTS HD i pośle do ampla przez analog rozkodowany nawet DTS HD. Bedzie 5.1 w dodatku HD. Albo jakiś inny player koniecznie z analogami
 

piotrpo

New member
adam6150 napisał:
Jeśli sie zdecydujesz na BD 60 to tylko stare formaty po SPDIF bo nie ma " analogów" .80 - tka lepsza bo ma analogi i tu bedziesz miał DTS HD. Player rozkoduje DTS HD i pośle do ampla przez analog rozkodowany nawet DTS HD. Bedzie 5.1 w dodatku HD. Albo jakiś inny player koniecznie z analogami
Rozumiem w jaki sposób przesyłany jest sygnał po złączach analogowych - problem w tym że jest to rozwiązanie dość kosztowne (większa cena odtwarzacza i kabli) i co równie ważne niewygodna - mocno ograniczona odległość BD - ampli. Do tego głośniki co oczywiste się nie rozmnożą.

Precyzując pytanie:
Załóżmy że mam zestaw:
płyta z dzwiękiem DTS HD
BD60
amplituner podłączony po spdif

Czy możliwe będzie oglądanie filmu z pracującymi głośnikami 5.1 - czyli czy BD60 będzie w stanie zdekodować dzwięk, przetłumaczyć jego format do np. DTS, czy DD i puscić po spdif.
 

janusz

New member
Bez reklam
Oczywiście, wszystkie nowe formaty są kompatybilne w dół. Odtwarzacz odczyta ze śćieżki DTS HD rdzeń w postaci DTS, podobnie z DD. Co więcej jakość powinna być lepsza niż ze ścieżek z płyt DVD, gdyż uzyskasz maksymalne możliwości starego DTS, DD. Nie uzyskasz tylko jakości które oferują formaty HD, ale i przez połączenie analogowe nie zawsze będzie lepiej. Są na forum nawet wypowiedz, że dźwięk po analogu jest gorszy niż optykiem, są też opinie odwrotne. Najlepszym rozwiązaniem jest najczęściej dekodowanie przez amplituner.
 

leotdi

New member
janusz napisał:
Oczywiście, wszystkie nowe formaty są kompatybilne w dół. Odtwarzacz odczyta ze śćieżki DTS HD rdzeń w postaci DTS, podobnie z DD. Co więcej jakość powinna być lepsza niż ze ścieżek z płyt DVD, gdyż uzyskasz maksymalne możliwości starego DTS, DD. Nie uzyskasz tylko jakości które oferują formaty HD, ale i przez połączenie analogowe nie zawsze będzie lepiej. Są na forum nawet wypowiedz, że dźwięk po analogu jest gorszy niż optykiem, są też opinie odwrotne. Najlepszym rozwiązaniem jest najczęściej dekodowanie przez amplituner.

janusz ma rację,

ale nie w tym, że po analogu jest gorzej :p
Śmiem twierdzić, że jest lepiej, a nawet bardzo dobrze !
I nie uważam, że lepszym rozwiązaniem jest dekodowanie przez ampli.
Kolega ma stare ampli (jak ja) i szuka pod "stare" ampli optymalnego rozwiązania. A optymalne wg mnie to: bluray dekodujacy DTS-HD i posyłający 5.1 po analogu do Yamahy. Wg mnie to optyk jest gorszy. Mój sprzęt "testowy" masz w podpisie.

ps
za komplet kabli RCA Prolink 0.5m do 5.1 dałem wsumie 60,- zł z przesyłką.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
może się źle zrozumieliśmy, otymalnym rozwiązaniem są dekodery w amlitunerze, ale dekodery HD, wtedy efekt jest najlepszy. W przypadku gdy dekodery HD są w BR jest lepiej niż gdy nie ma ich wcale, niemniej efekt końcowy przy połączeniu analogami nie zawsze jest taki jak i powinien być. Można poczytać na forum, były już tematy.
Jeżeli komuś zależy na jakości i nie chce zmieniać amplitunera powinien kupić BR z wyjściami analogowymi 7.1 (5.1).
 

piotrpo

New member
Dzięki za informacje
Chcę "kiedyś" zmienić ampli - i uważam, że w tym przypadku kupowanie rozbudowanego BR mija się z celem - docelowo będzie po prostu połączenie HDMI do wzmacniacza.
Chodziło mi o to, ze chciał bym w okresie oczekiwania na nowy wzmacniacz mieć z BR dźwięk w filmach nie gorszy niż aktualnie z DVD.
W każdym razie wiem już czego chcę, pozostaje kupić
 

janusz

New member
Bez reklam
Tylko nie zapominaj, że BR z wyjściami 5.1 nie jest droższy tylko z powodu tych wyjść, są jeszcze inne zalety np. wifi.
 
Do góry