Jaki apmlituner i glośniki wybrac ???

mike82

New member
Witam,

Chciałbym kupić amplituner i zestaw głośników 5.1, ale nie mam zbyt dużego doświadczenia. DVD BR w poźniejszym czasie. Kino ma służyc 80% do filmów i 20% do muzyki, pokój 20m2. Głośniki typu HK HKTS 30 BQ+HTFS3, mogą być inne. Wolalbym, żeby głośniki były stojące. Do wydania do 4000zł.
Najpierw myślałem o sony BDV-E970W, potem sony STR-DN1000 i głośniki. Myślalem o sony, ponieważ mam TV tej marki i zależalo mi na funkcji Bravaria Sync, ale zawsze można kupić pilot wielofunkcyjny Logitech'a.

Po przeczytaniu waszego forum myślałem o Onkyo TX-SR 607 lub 608 i HKTS 30BQ.
Pytanie, czy do małych głośników potrzeba tak mocnego sprzetu????
Co sądzicie o amplitunerach SONY, ogóle są dobre ????
Ewentualnie jakie DVD-BR do zestawu???

Chcialbym kupić dobry sprzęt na kilka lat.
Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
 

killpit

New member
Tu nie koniecznie chodzi o moc ale jakość która jest wydobywana z lepszej jakości podzespołów w takich ampli.
Ampli jest Ok co do głośników ewentualnie HKTS11 lub Klipsch HD-500 jeśli coś za większą kasiorke to Kef2005 lub Tannoy Arena.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że potrzebna jest dynamika sprzętu więc 607 jak najbardziej do HKTS 30 .
Sony do tego zestawu muzycznie ma się nijak.
A o super ceny pytaj Blackninja na priw.
 

killpit

New member
Onkyo ma pilota programowalnego i będziesz mógł obsługiwać tym samym pilotem, jak 99% sprzętu w domu bez znaczenia jakiej marki jest,to właśnie wyróżnia też tą markę.
Zapomnij o pilocie Logitecha nie będzie potrzebny :) kasa zaoszczędzona...
 

mike82

New member
Dzieki za podpowiedź. Trochę pomogło mi to wejść świat KD. Jestem umówiony na odsłuchanie sprzetu Onkyo TX-SR 608 i HKTS 11BQ. Jestem ciekaw jak będzie to wszystko grało.
Ewentualnie jaki odtwarzacz BR do takiego zestawu

Sprzedawca jeszcze poleca YAMAHA, co sądzice o tym sprzęcie???
Myślałem o RX-V567.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ta Yamaha jest w niższej klasie . I raczej nie jest wskazane porównanie .
To jakbyś rowerek dziecięcy porównał z rowerem kolarski - służy do czego innego.
mike82 - jak odsłuchasz napisz swoje wrażenia.
Tylko pamiętaj w domu jest zupełnie inaczej - inne warunki niż na sklepie.
Wiele osób się o tym przekonało ale to niestety już bolało.
 

mike82

New member
Jestem na 99% przekonany na TX-SR 608, ale mam dylemat jakie głośniki, czy HKTS 30BQ lub HKTS 11BQ. W sklepie mają tylko HKTS 11BQ i na tych glosnikach zrobią mi prezentacje. W ogóle będzie jakaś wyczuwalna różnica między 11 a 30 ???

Do takiego zestawy jaki polecicie mi otwarzacz Blu-ray???

Jak odsłucham to dam znać???
 

mike82

New member
Już jestem po prezentacji sprzętu najpierw rx-v467 glosniki HKTS 11B, odsłuch AVATAR. Pierwsze wrażanie było dziwne dźwięk przytłumiony, bez głębi, dźwięk bez wyrazu, jak dla mnie bez rewelacji. Zastanawialem się czy KD "all in one" nie gra lepiej. Naszło przemyślenie czy ten glosniki rzeczywiscie sa dobre. Trochę podlamalem się za takie pieniądze kd bez pozytywnych emocji. OK nastepny zestaw. Byłem pełen obaw... TX-SR608 i te same głośniki, ten sam fragment filmu nagle na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Nareście to gra. Subwoofer jakoś lepiej zaczął działać. Dżwięk z głębią, notka emocji jak w prawdziwym kinie. Jak dla mnie i mojego słuchania super, więc jestem posiadaczem 608. Dzięki wszystkim za profesionalną podpowiedz wyborze sprzetu


Mam jeszcze pytanko do tego zestawu, czyli TX-SR 608 i HKTS 11 jaki kupić Blu-ray?????
Myśłałem o BDP-TX53 lun Onkyo 507.

Pozdrawiam
 
Do góry