Jaki aplituner do głośników JBL ????

MarcinPO

New member
Hej Pablo,

Ale w jakim sensie "za słabe"? Bo zakładam, że nie chodzi tutaj o moc (7x90W,a w stereo o ile dobrze wyczytałem to 2x140W).

Jestem bardzo przekonany co do HK 445, tyle, że im więcej czytam odnosze wrażenie, że spora część jego aktualnej ceny, to wyłącznie "opłata za brand/markę", a wydajnościowo może mieć całkiem rozsądnych konkurentów w niższych przedziałach cenowych. Stąd pytanie odnośnie Yamahy za praktycznie 50% ceny HK, a okrzykniętej nawet tutaj, mocnym zawodnikiem kina_domowego.

Ciągle też przekornie szukam conajmniej dwóch propozycji (poza HK) do obsługi E100, ale chyba będzie ciężko ;)

Pzdr,
Marcin
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Będzie ciężko. Jeżeli chcesz znaleźć alternatywę, poszukaj amplitunera o podobnym poborze mocy z sieci. Na moc wyjściową na papierze nie patrz, firmy stosują różne kryteria jej pomiaru.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do obsługi E100 to AVR445, AVR645, HK970, DPR1005 i 2005, TX-SR805, 875, 905. Amplituner za połowe tej ceny nie stanie na wysokości zadania.
 

MarcinPO

New member
No to ładnie mi Ninja podciąłeś skrzydła hehe :) Pozytywnie oczywiście...

Niejmniej jednak myślalem, ze HK 445 to jedyne optimum w tym segmencie i dla tych kolumn, ale widze teraz, ze sa jeszcze jakies 970-tki, DPR'y 1005 czy inne.

Co to za cuda? Na co zwracać uwage? Który z nich jest "debeściak"? Cenowo w Ceneo (poza 970) raczej lecą podobnie...

Pzdr,
Marcin
 

don111

Banned
kup tani amplituner kina domowego z pre-out i do tego dobry wzmacniacz/końcówkę mocy (nawet używane)
będzie o połowę taniej i bez porównania lepiej zagra

jeśli chcesz dużej mocy i dobrej jakości dźwięku to zakup drogiego amplitunera kinowego mija się całkowicie z celem
 

andruh

New member
Pablo1964 napisał:
Posłuchaj, ale moim zdaniem jest sporo za słaba. Jeżeli nie chcesz Harmana min. AVR445, zrezygnuj z tych kolumn.

Mogłbyś wytłumaczyć co tzn "sporo za slaba"? Skoro moc kolumn i tak nie będzie wykorzystywana w 100% (głośność) to może jednak warto pokusić się o taki zestaw. Tym bardziej że naprawde wydają przyzwoity dzwięk nawet na mniejszych obrotach. Dzisiaj miałem okazje odsłuchać kolejno na Onkyo505 JBL 100,90,80 - powiem szczerze nie jestem prawdziwym melomanem ale różnica jet pioronująca - 100 stoi o kilka poziomów wyżej.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Ja też tak uważam, sam je mam :). Jednak do zasilania tych kolumn potrzebny jest spory prąd na wyjściu, a ten zapewniają amplitunery Harmana. W bardzo dużym uproszczeniu (przepraszam fizyków) P=I*U, czyli np. 2W=1A*2V jak również 2W-2A*1V. Wiem, że amplitunery z niewielką rezerwą prądową mają często problem z zasileniem E100.
 
Ostatnia edycja:

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie i Panie mamy prawie rok 2015 i dokładnie mam taki sam problem jak kolega z pierwszego postu. Wiem że te głośniki to żaden hi-fi:p, ale jaki amplituner zakupić zamiast mojej starer 559 yamahy
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak Yamaha Ci się nie znudziła to minimum RXV777. Możesz też pomyśleć o zakupie z tej samej stajni co kolumny czyli Harman AVR370.
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obydwa wyglądają świetnie z tego co się orientuje to H/K ma auto kalibracje. Cenowo widzę że podobnie stoją. To juz kwestia co sam byś polecił z tych dwóch.

ps. dobra yamaha też posiada:D
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak czytając forum i porównując amplitunery z moim, to nie widzę o wiele większej mocy. I mam problem, bo nawet żona ostatnio zauważyła, że jakoś blado grają te głośniki. Musi używać specjalnych programów scen z amplitunera, żeby jakoś grały te kolumny:(


np. koncert hey unplugged
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spróbuj do domu wypożyczyć gdzieś Harmana 270/370, Marantza 5008/6008, Denona X3000/X4000, albo odsłuchaj ich w salonie i porównaj z Yamahą.
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki Panowie za propozycje, będę musiał poszukać sklepu na śląsku, który pomoże mi organoleptycznie sprawdzić ten temat.
Co mnie podkusiło lata temu żeby zakupic takie kolumny:(
 
Do góry