jaki amplituner

56EGON

New member
myslalem o jamo 506 , lub koda 707, jeszcze onkyo 507 ma dobre opinie jeden metlik w glowie co wybrac, teraz dylemat miedzy 507 a 578 czy warto przeplacac doradzcie prosze
 

rumburak80

New member
Bez reklam
myslalem o jamo 506 , lub koda 707, jeszcze onkyo 507 ma dobre opinie jeden metlik w glowie co wybrac, teraz dylemat miedzy 507 a 578 czy warto przeplacac doradzcie prosze
Pewnie że warto dopłacić i brać 508,578.Ja też kupowałem do kina w 16m 608 hdmi 1.4 ,3d itp.Może na razie nie wykorzystasz tego ale już nieługo to będzie standardem i sam stwierdzisz że wybrałeś właściwie.Do tego pomieszczenia już 508 stykie Amplituner ONKYO TX-SR508 - porównanie cen w sklepach internetowych różnica między 578 to skalowanie do 1080p co za dobrze onkyo nie wychodzi więc lepiej jak zajmie się tym odtwarzacz bd,pc,konsola czy inny player.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jedno i drugie zagra świetnie lecz w samej muzyce 608 wyciśnie z głośników dużo więcej od 578

Eee tam... Strasznie duże skróty myślowe, bo pełno innych warunków do spełnienia. Ciekawe, czy wyciśnie dużo więcej z małych podstawek?

Że wyciśnie więcej to bezdyskusyjne, ale że dużo to już bardzo dyskusyjne. Wyciśnie więcej tylko w sytuacji, gdy będą podpięte kolumny, z których po prostu podaniem większej mocy da się więcej wycisnąć. Najbardziej będzie to odczuwalne, gdy podepniesz do obu dość mocne kolumny, którym trzeba podać sporo prądu, żeby je rozruszać. W innym wypadku może skończyć się lekkim kacem.

Dla przykładu słuchałem QQ5000 pod 577 i 607 (adekwatne porównanie) i z 607-ką quadrale grały tylko troszkę głośniej i ciut dynamiczniej. Ale żeby była to dużo większa różnica to nie powiem... W zestawie z tymi głośnikami podłączenie 608 to chyba jednak przerost formy nad treścią. Dlatego nie ma się co napinać, tylko dobrać adekwatny amplituner do zaplanowanych kolumn. To nie jest żadną sztuką podpiąć pod np. wspomniane quadrale chociażby jakiegoś LX-a. Tylko po co? Czy sam LX sprawi, że quadrale zagrają jak kolumny za 10tys. zł?
 
Ostatnia edycja:

eiti

New member
mnie osobiście Jamo nie urzekły. Testowane obok Dali Concept 6, JBL i RF82 dawały zarówno na o608, y765 i d1911 mizerny skutek w muzyce, w KD to wszystkie grały podobnie
 
Do góry