jaki amplituner

irr68

New member
Mam zamiar kupić amplituner samsunga AV-R720R oraz zestaw głosników Voice KRAFT VK 6200 5.0 . Oczekuję opinii na temat tego sprzetu .
 

bubu54142

New member
Co do amplitunera miałem go rok temu.Przyzwoity za tą cenę.Zostałby gdyby miał nowe dekodery.Chociaż może odtwarzać np.DTS HD po PCM.Co do kolunm tylko je tylko widziałem ale oto cytat z innego forum :
[Jeżeli chodzi o kolumny VK to mam na koncie odsłuch 3 różnych modeli, akurat tych dokładnie nie ale bardzo podobnych, Jedne nawet miałem okazję zwiedzić w środku.
Oto moja opinia:
Wykonanie tego sprzętu to nawet nie kompromis, to jest pójście po najniższej linii oporu. Obudowa z jakiejś śmiesznej płyty wiórowej o grubości nie więcej niż 12mm, z której odrywa się nieudolnie położona okleina. Przewody łączące głośniki z kondensatorami, bo do zwrotnicy temu daleko, są z takich materiałów ze jak się je mocniej ściśnie w palcach to izolacja się kruszy, a każde dotknięcie łączy się z oderwaniem albo od głośnika albo od kondensatora. W tym modelu, do którego miałem okazję zajrzeć głośniki niskotonowy i wysoko tonowy - oczywiście piezoelektryk nie były nawet przykręcone tylko wciśnięte na jakimś silikonie. W otworach bass refleks tkwią jakieś plastikowe wyloty o długości 3cm z których odstaje nie umiejętnie odcięty odlew plastikowy powodujący hałas przy przelocie powietrza on najniższych głośności. To tyle w roli wykonania a jeżeli chodzi o odsłuch to można jedynie powiedzieć że emitują one dźwięk i co muszę przyznać każde z tych które słyszałem miały mocną i dość naturalną górę co akurat jest raczej dziełem przypadku. Są to raczej głośniki dla tych, którzy chcą po prostu czegoś posłuchać raczej w tle, typu radio zet w pracy niż delektowanie się dźwiękami. Tak czy inaczej fakt jest taki że sprzedały się tego w Polsce ogromne ilości a ofert używanych na aukcjach nie jest zbyt wiele, więc jak widać wielu takie coś wystarcza.]
A zrobisz jak zechcesz.
 
Do góry