Jaki amplituner wybrać

m@rplo

New member
Witam,
Planuje kupno amplitunera, pytanie co wybrać
ONKYO TX-NR609
Harman Kardon AVR 255
Marantz SR5006
no i tu ewentualnie jakies wasze propozycje, bylbym wdzieczny :)

Co z wyzej wymienionych byloby najlepsze? Podchodze dosc sceptycznie do avr255 , ilosc negatywnych opini mnie lekko zraza do tego ampa, nie ukrywam ze oczekuje od sprzetu pewnej wytrzymalosci (ma mi sluzyc przez lata)
Ampli ma sluzyc glownie do muzyki (priorytet), filmow , oraz sporadycznie do konsoli
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak głównie do muzyki to z tych co podałeś to Marantz , funkcjami podobnie jak Onkyo 609 , lecz w stereo zabrzmi lepiej ( z tego co czytałem , sam mam Onkyo 609 i w kinie jest wyśmienite , w stereo po kalibracji jest bardzo dobrze , w pure direct trzeba sie przyzwyczaić że gra dość płasko )

nie napisałeś jednak :
-jakie masz kolumny
-jaki masz duży pokój ( choć wg mnie wymienione modele spokojnie nagłośnią 40m2 z odpowiednimi kolumnami )
-jakiej słuchasz muzyki
-jaką masz maksymalnie kwotę do wydania ( oststnio jest często mowa o wyprzedaży HK 460 )
-czy będziesz używał funkcji sieciowych
-czy na pewno chcesz kino 5.1 ( masz już suba ? ) czy jednak lepsze było by dobre stereo
-itp...
 

mors111

Active member
Bez reklam
niestety nie

jak kupowałem swojego Onkyo 609 , to miałem okazję posłuchać Denona 1611 , Yamahę 67. , HK ale amplituner stereo , oraz CA stereo wzmacniacz

Marantza mi polecano , ale wtedy stał zbyt drogo jak dla mnie i wizualnie dla mojej drugiej 1/2 był taki sobie
 

kistian

New member
stałem przed podobnym dylematem, tylko bardziej rozważałem zakup w denonach. Jednak zamówiłem Marantza Sr5006, w tym tygodniu mi przyjedzie. blackninja daje dobre ceny, warto się z nim skontaktować
 

m@rplo

New member
Zapomnialem powiedziec ze ma to byc prezent urodzinowy dla mamy, ktora wczesniej szukala ampa ale ostatnio porzucila watek i bylby fajny prezent
Wybierala miedzy 609 a denonem i chyba sklaniala sie ku onkyo z tego co pamietam
marantza nie brala pod uwage wtedy byl spooro drozszy
pokoj okolo 15mkw , a i pytanko, pokoj jest bardzo przeszklony, okolo 6-7 m duzych okien od podlogi do sufitu- jak bedzie wplywalo to na akustyke pomieszczenia?
funkcje sieciowe? tzn? z usb bedzie na pewno korzystac, radio internetowe pewnie tez
muzyka rozna brodka dabrowska nosowska takie klimaty powiedzmy, czasem jakis jazz albo klasyczna
co do kolumn to poki co stoja stare jamo, nie pamietam modelu, 2 duze kolumny
po kupieniu ampa od razu pewnie dobraloby sie jakies stereo a potem probowalo rozszerzyc do 5.1wiadomo finansowo jest to spory wydatek
na amplituner mysle max 2500 przeznaczyc
generalnie jesli chodzi o zestawy domowe to jestem laikiem takze wybaczcie i skorygujcie bledy w moich postach ;)
jedno jest pewne, nie ma to byc amplituner dla aufiofili, jednak ma to byc urzadzenie ktore bedzie sluzylo w salonie wiele lat i spelnialo szeroka game zastosowan muzycznych
 

m@rplo

New member
Ponawiam pytanie
pokoj okolo 15mkw , a i pytanko, pokoj jest bardzo przeszklony, okolo 6-7 m duzych okien od podlogi do sufitu- jak bedzie wplywalo to na akustyke pomieszczenia?

czy moglby ktos sprecyzowac roznice miedzy onkyo 609 a marantzem sr5006?
troszke w tym marantzu wyswietlacz daje w kosc
 

mors111

Active member
Bez reklam
akustyka będzie podobna jak w pokoju bez mebli ( tam gdzie masz okna raczej meble nie stoją )
im mniej elementów wygłuszających ( szafki , półki , dywanik ... ) tym więcej będzie echa

co do różnic , to jak już pisałem Marantz zagra lepiej w stereo , Onkyo gra też bardzo dynamicznie po załączeniu dynamiceq
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Postów roznic miedzy amplikami masz mnostwo, wystarczy uzyc opcji szukaj. Nie bez powodu poleca sie Marantza do muzyki. Onkyo jest wyjatkowo plaski w stereo w przeciwienstwie do Marantza. Oczywiscie to duze uogolnienie i subiektywna opinia. duzy wplyw na ostateczny szlif ma pomieszczenie i jego akustyka, polozenie kolumn, itp.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ponawiam pytanie
pokoj okolo 15mkw , a i pytanko, pokoj jest bardzo przeszklony, okolo 6-7 m duzych okien od podlogi do sufitu- jak bedzie wplywalo to na akustyke pomieszczenia?

czy moglby ktos sprecyzowac roznice miedzy onkyo 609 a marantzem sr5006?
troszke w tym marantzu wyswietlacz daje w kosc
Teraz wyświetlaczem jest tv.
 
Do góry