Jaki Amplituner wybrać ??

karus85

Member
Jaki Amplituner wybrać 3000-4000zł ??

Witam.
Potrzebuję pomocy w wyborze amplitunera, do wczoraj miałem zestaw głośników komputerowych Z-5500 ale niestety panel sterujący mi padł i nie wiem czy się wyrobię żeby oddać to na gwarancji (kończy mi się w piątek) a jestem teraz po za domem.

To może przejdźmy do rzeczy ;)

Na razie jestem jeszcze w uk ale chciałbym kupić amplituner który będę użytkował za jakiś czas w polsce.

- Salon 26m2 połączony z jadalnią i kuchnią to dodatkowe 16m2
- Amp będzie użytkowany jako kino 60% muza 20% ps3 (gry) 20%

Moje wymagania co do ampa:

- usb
- radio internetowe
- musi posiadać minimum 3 wejścia hdmi i 2 optyczne (chociaż nie wiem czy jest lepszy dźwięk niż z hdmi)


Cena hmm... sam nie wiem, wiadomo najlepiej kupić dobry sprzęt za niską cenę.
Spodobała mi się YAMAHA RX-V2067 uprzedzam że nie mam możliwości odsłuchu bo pracuję cały tydzień, a w uk jakoś nie mogę znaleźć dobrych sklepów ze sprzętem audio, jedynie przez internet.

Głośniki które będą podłączone (chwilowo) to te z "zestawu" z-5500 :roll:

Co powiecie na taką Yamahe do moich wymagań ?? Może jakieś inne propozycje w podobnej cenie ??

Aha do tego potrzebuję kupić subwoofer w miarę dobry żeby dawał radę w takim salonie połączonym z kuchnią :)
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Z Yamahy 2067 będziesz zadowolony :) Ma znacznie wiecej niż piszesz, ze potrzebujesz.
Sam mam taka (a prze ideałem dość długo pomiędzy innymi)
 

karus85

Member
Od dawna mi się podobała, już rok temu miałem coś kupić to kupiłem "pierdziawki" z-5500 do gier na ps3 było całkiem spoko czego o kinie nie można było powiedzieć, jak dla mnie to dźwięk był taki jakiś sztuczny i nie bardzo mi się to podobało.

Teraz właśnie mam zamiar kupić coś normalnego, z tym że tak jak pisałem chwilowo będą podłączone głośniki logitecha mam nadzieję że wytrzymają z miesiąc ;)

Jeśli bym się zdecydował na tą YAMAHE to jakiego polecacie do niej suba ?? Przypominam że wymiary salonu to 26m2 + jadalnia z kuchnią oddzielone zaokrąglonym przejściem szerokości gdzieś z 1,2m

PS.
Co do wymagań to dołączam jeszcze obsługę 3D bo nie zamierzam za chwilę zmieniać sprzętu.

Co do głośników to pewnie zwrócę się do blackninja jak już będę w Polsce bo tutaj niestety nie mam na nie miejsca.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na inne propozycje w moim budżecie ;)
 
Ostatnia edycja:

Muminek90

New member
Ja dzisiaj kupiłem Onkyo TX-NR509 i dźwięk jest naprawdę powalający ,niewiedziałem że moje stare Tonsile jeszcze tak mogą zagrać.Ale odsłuch był robiony na zestawie JBL ES Pak,i teraz zachorowałem na ten zestaw głośników.Piękny czysty dźwięk,ładny bas nawet bez suba ,no tylko cena troche zwala z nóg.:(
 

karus85

Member
No to moje gratulacje, pamiętaj że jeśli raz wydasz dobrze i kupisz to co Ci się podoba to będziesz zadowolony przez długie lata w przeciwnym razie będziesz narzekał i po jakimś czasie wydasz podwójnie ;)



edit:

A może warto by było porównać tą Yamahe 2067 do któregoś z onkyo??

A słyszeliście coś może o Yamaha RX-V2071 ?? Nie mogę tego znaleźć a w aplikacji do iphona występuje.

Nikt nie ma zdania w mojej sprawie ?? :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Yamaha spełni Twoje oczekiwania. Wszystko podłączysz pod HDMI. Optyka sobie odpuść. Tylko HDMI przesyła wszystkie rodzaje dźwięku.
 

karus85

Member
Aż dziwi mnie że nikt mi nie odradza yamahy ;) No dobra jakiego suba byście polecili to tej yamahy, dodam że na razie nie mam możliwości kupić dobrych frontów ale mam nadzieję że to się szybko zmieni :)

Co do suba to chciałbym żeby naprawdę potrafił zrobić dobre efekty przy kinie i był wystarczający do salonu który opisałem wyżej :)
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Najpierw raczej zastanów się jakie będą grały kolumny później z ampli. Suba to w większości polecają Velodyne.
 

karus85

Member
Co do kolumn to jeszcze nie wiem jakie, ale myślę że będę mógł na fronty przeznaczyć w okolicach 4000zł

Kolumn nie będę kupował w ciemno, na pewno podjadę na odsłuch.
 

karus85

Member
Sorry że piszę post pod postem ale niestety nie mogę edytować nie wiem dlaczego przycisk "edytuj" zniknął :niewiem:

Jaki rozmiar suba proponujecie do salonu 26m2 z przestrzenią otwartą na jadalnię 16m2 ?

Zastanawiam się nad marką VELODYNE tylko jaki rozmiar?? CHT-8Q 10Q, 12Q, czy może 15Q ?? Myślę że ten ostatni raczej za duży ale czekam na opinie :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja mam podobny metraż i układ pomieszczeń i u mnie gra Velodyne 10q na 20% mocy - dźwięk rewela... a ci do glosnosci to wiecej się nie dałoby przeżyć :)

Bierz Yamaszke i Velodyna!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

karus85

Member
10Q nie będzie za mały ?? Gdzieś czytałem że 10q jest do max 20m2 ale skoro piszesz że masz podobny metraż i tylko na 20% mocy to spoko :)

Szkoda że w uk nie ma za dużo sklepów do których można normalnie pójść i odsłuchać różnych modeli. Zazwyczaj same kef-y mają... i większość sklepów to sklepy internetowe.
 

tabaq86

New member
Wg mnie zalezy ile basu lubisz:) ja mam 10q na niecalych 17m2 i u mnie rozkrecony jest na 50 w skali do 80:) ja akurat lubie jak "trzesie" chalupa:D wiekszy jak 10q na 17m2 to byloby za duzo ale na 25m2 bralbym 12:)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Sorry że piszę post pod postem ale niestety nie mogę edytować nie wiem dlaczego przycisk "edytuj" zniknął :niewiem:

Jaki rozmiar suba proponujecie do salonu 26m2 z przestrzenią otwartą na jadalnię 16m2 ?

Zastanawiam się nad marką VELODYNE tylko jaki rozmiar?? CHT-8Q 10Q, 12Q, czy może 15Q ?? Myślę że ten ostatni raczej za duży ale czekam na opinie :)
Jak masz w pobliżu sklep Mega Hz to można u nich po wpłaceniu równowartości zabrac sprzęt do domu na odsłuch. Ja tak zrobiłem i został u mnie velek 10.
 

karus85

Member
Niestety na razie mieszkam w UK także nie mam takiej możliwości :?

No i kupiłem :)
Yamaha RX-V2067 + Velodyne CHT-10Q i jak na razie jestem z tego bardzo zadowolony :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry